فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

دانلود پاورپوینت تفکر انتقادی

دانلود پاورپوینت تفکر انتقادی

ضرورت تفکر انتقادی : تفکر به صورت انتقادی از ضرورتهای زندگی آدمی است . (ص 7 نیستانی امام وردی )

تفکر انتقادی ، تفکری اصلاح گراست . (  ص 9 نسیتانی ، امام وردی )

نقش تفکر انتقادی در مواجهه با اطلاعات فزاینده ی بشری (  ص 14 نیستانی امام وردی )

نقش تفکر انتقادی در جامعیت بخشی به اندیشه ادمی  ( ص 14 نیستانی امام وردی )

نتیجه این رخداد ظهور انسانهایی است محروم از دانش ، بینش ، و توان جامع نسبت به حل مسائل جهان و دارای زاویه دید بسیار محدود نسبت به پدیدهخ های هستی ( ص 17 نیستانی ، امام وردی )

نقش تفکر انتقادی در پیشرفت شغلی و حرفه ای : تفکر انتقادی به افراد کمک می کند تا در کگارهای خود توانمند و در شغل و حرفه خویش دارای رفتارهای فراکنشی باشند . ( ص 18 نیستانی ، امام وردی )

تفکر انتقادی به عنوان قضاوت خودگردان و هدفمندی است که به تعبیر و تغییر ، تجزیه و تحلیل ، ارزیابی و استنباط منتج می شود .( ص 27 نیستانی امام وردی )

سقراط را باید به عنوان نخستین اندیشمندی دانست که با رویکردی فلسفی به تبین تفکر انتقادی پرداخته است .  ( ص 39 نیستانی ، امام وردی )

جان دیوئی پدر تفکر انتقادی مدرن ( ص 49 نیستانی امام وردی ) مربی ،روانشناس و فیلسوف آمریکایی به عنوان پدر تفکر انتقادی مدرن شناخته می شود .

چرا فقدان تفکر انتقادی ( ص 131 نیستانی امام وردی  )

وضعیت فعلی نظام اموزشی نشان می دهد ، که با وجود سرمایه گذاری نسبتا زیاد ، هنوز آموزش و پرورش تا تربیت انسانهایی ارزشمند ، فاصله زیادی دارد . رفتارهای آموزشی متعدد مانع پرورش تفکر انتقادی دانش اموزان گردیده است . از دیدگاه بسیبر (2001 )  یکی از دلایل عدم توفیق دانش اموزان در پرورش  اندیشه انتقادی نبود معلمانی است که به آموزش مهارتهای تفکر انتقادی می پردازند .

در گذشته تصور بر این بود که پرورش تفکر انتقادی امکان پذیر است ،  اما امروزه برای اینکه محیط آموزش بتواند تفکر انتقادی رادر دانش آموزان تقویت کند ، هم نیازمند پرورش مهارتها و هم پرورش تمایلات انتقادی است . (ص 138 نیستانی امام وردی )

آموزش مبتنی بر دیالوگ : در رویکردهای آموزشی که مبتنی بر کار گروهی است و معلم نقش یک انسان نه یک سخنور را دارد ، می توان از آن به عنوان یادگیری و تدریس دیالوگ مدار نام برد .

بهره گیری از فنون طرح پرسش

پائول و بینکر (1990 به نقل از نیستانی ص 139 ) پرسش گری سقراطی را به سه دسته تقسیم میکند : خودجوش ، اکتشافی و موضوع خاص (ص146 نیستانی امام وردی )

بروکفلید و پرسیکل (1999) هفت نوع پرسش مختلف را که باعث جنب و جوش در بحث می شود ، ارائه داده اند : (ص 147 نیستانی امام وردی )

پرسش هایی که منجر به درخواست مدارک بیشتر می شود ؛ پرسش هایی که منجر به درخواست شفافیت بیشتر میشود ، پرسش های باز و آزاد ؛ پرسشهایی که با سایر مسائل مرتبط است ؛ پسش های مزمنی ؛ پرسش های علت و معلولی ؛ و پرسش های تلفیعی و ترکیبی  (ص147 نیستانی امام وردی )

شامل 16 اسلاید powerpoint

اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,500 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
powerpoint_721762_4537.zip163.8k

آخرین محصولات فروشگاه