فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

دانلود مقاله تغییردرترکیبات اتمسفرشهر

دانلود مقاله تغییردرترکیبات اتمسفرشهر

ترکیبات اتمسفر سطوح شهری با نواحی مجاورانها متفاوت است. اتمفسرشهرها-دارای مواد الاینده به ویژه دود-گازهای الوده زا-ایروسول ها(3) -ومواد رادیو اکتیویته است.این ذرات الاینده-یک منبع گرمایی محسوب می شوند.ذرات کربن -سرب-الومینیوم وترکیبات سیلیکاته را تحت عنوان ایروسول می نامند. وسعت یا اندازه شهر- تراکم ساختما نها و نوع فعالیتهای انسان - از عوامل مهم تاثیر گذار بر تولید ذرات الاینده در شهرها است.

دومین گروه الاینده های اتمسفر شهرها -گازهای الوده زاهستند. فعالیتهای صنعتی -کارخانجات- سوخت های فسیلی در کارخانه ها ومساکن وفعالیتها ی ترافیکی وعبور ومرور وسایل نقلیه در شهرهاازمهمترین عوامل تولید کننده گازهای الاینده محسوب می شوند.

در نتیجه تمرکز این گازها وذرات ایروسول ها-درجه حرارتهای اتمسفر شهر افزایش یافته و گاهی اختلاف دمای اتمسفر شهر یا حومه ان به حدود 12 تا 14 درجه سانتی گراد

یکی از مهمترین اثار تمرکز مواد الاینده در اتمفسرشهرها -مساله وارونگی دما (اینورژن حرارتی) است.به ویژه طی فصل زمستان ودر اوایل صبح -دودوگازهای الاینده در اتمسفر شهر تجمع یافته و منجر به تشکیل یک لایه الوده هوا می شوند که به دلیل گرما ی زیاد در این لایه-وارونگی دما رخ می دهد .در این هنگام جریان هوا ضعیف گردیده وتابش طول موج بلند به حد اکثر می رسد و نتیجه ان مه دود تشعشعهی همراه با وارونگی دما وکاهش میدان دید خواهد بود.

اثر دیگر تمرکز مواد الاینده در هوا ی شهر - مربوط به کاهش تابش ورودی خورشید است.

مطالعات انجام شده در شهرهای بزرگ انگلستان حاکی از ان است که به دلیل مه دود غلیظ در سطوح شهری -میزان تابش ورودی خورشید بین 25 تا 55 درصد کاهش میابد.

تمرکز الاینده ها و ایجاد مه دود غلیظ در شهر تهران طی فصل تابستان منجر به ممانعت نور مستقیم و پرتوهای خورشید به اتمسفر شهر می شود وبه تبعیت از ان هوا در وسط روز -کمی تاریک به نظر می رسد.این موضوع به دلیل افزایش در ضریب پخش و شکست نور خورشید در اتمسفر الوده شهر است .تمرکز زیاد

شامل 5 صفحه فایل word قابل ویرایش


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,200 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
maghaleh_715878_4388.zip10.4k

آخرین محصولات فروشگاه