فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

اطلاعیه فروشگاه

با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

دانلود مقاله تاثیر ورزش بر اندامهای بدن

دانلود مقاله تاثیر ورزش بر اندامهای بدن

تمرين های حرکتی که برای بدن فايده ای غير قابل انکار دارند ، در تحريک ، تقويت ، پايداری و حفظ نيروی انديشه و تفکر و در نتيجه در حالات روحی و روانی تاثيری به سزا دارند . در آزمون های بيشماری که انجام شدند اين نتيجه به دست آمد که رابطه ایبسيار همبسته بين سلامت جسمی بدن و تحرک فکری و تعادل روحی وجود دارد .

ورزش

ورزش تاثيری بسزا بر روی ارگانيسم بدن داردو اکنون لازم است که جزئيات پزشکی اثر تمرين های حرکتی و هوازی يعنی تمرين های اروبيک را بربدن انسان بررسی کنيم . در اين قسمت واکنش های هر يک از ارگن ها را در پيوند با تمرين ها بيان خواهيم کرد.

پيش تر از هر چيز بايد بدانيم که اکسيژن عامل اصلی همه برنامه های ورزشی ما است ، زيرا رساندن اکسيژن به اندازه کافی به بافت های بدن ، غرض اساسی از اجرای اين برنامه است.

انسان می تواند سيستمی که اکسيژن را به خون می رساند و به نقاط دیگر بدن منتقل می سازد ، به يک نوار نقاله شگفت انگيز و بی نظير تشبيه کند که کاملا دقيق کار می کند و نوسط نوار نقاله های کمکی که پس ماند ها و زباله ها را بر می دارند کامل می شود . تمام اين فعاليت بی مانند به وسيله قلب يعنی منظم ترين ماشيمی صورت می گيرد که تا کنون بشر با آن آشنا شده است .

اجازه بدهيد با هم  در اين سيستم بدمی چرخی بزنيم و يکبار ملاحظه کنيم که همه کارها به چه ترتيب انجام مي شود .

شش ها

همه چيز از اينجا آغاز می شود . جاييکه هوای تنفس شده ( دم ) آماده سازی و اکسيژن هوا به جريان خون سپرده می شود و اين جريان > اکسيژن را در تمام نواحی بدن پخش می کند .

مقدار هوايی را که شش يک انسان می تواند آماده سازد،اولين ضريب محدود کننده حالت و شرايط سلامت او را نشان می دهد .

هنگامی که هوا وارد شش ها می شود، اکسيژن آن جذب می شود . بعبارت بهتر اکسيژن در گلبول های سرخ (بطور دقيق تر هموگلبين گلوبول های سرخ ) روی نوار نقاله ای که همان جريان خون باشد به قسمت پخش می رسد . وقتی که اين " شيشه "ها (گلبول سرخ) به بافت ها برسند ، اکسيژن دا با " دی اکسيد کربن " (CO2) معاوضه می کنند وعملاً پس مانده ها و زباله ها را به شش ها بر می گردانند. جائيکه اين ها شستشو می شوند، يعنی گلبول های سرخ دوباره برای جذب اکسيژن و تکرار فعاليتی که ذکر شد، بازسازی می شوند .

هوايی که تنفس می کنيم، حدود 21 درصد اکسيژن و 79 درصد نيتروژن دارد که مقدار ناچيزی نيز گازهای ديگر در آن وجود دارند .اين نسبت همواره برقرار است، اما آنچه که تغيير می کند ميزان اکسيژنی است که ما به مصرف می رسانيم . هر آينه شش ها قادر به جذب و در نهايت مصرف اکسيژن مورد نياز به اندازه کافی نباشند، طبيعتاً به بدن انسان نيز به اندازه کافی اکسيژن برای توليد انرژی ارائه نمی شود . بطور کلی دو عامل هستند که توان و قدرت شش ها را برای جذب هوای کافی محدود می نمايند:

نخست اينکه شش ها خود دارای ماهيچه نيستند، بلکه در پيوند با انقباض و انبساط دايم خويش پيوسته به عضلات قفسه سينه و جناح سينه و جناح سينه وابسته اند . اين عضلات در هنگام " دم " در شش ها با تراکم کمتر هوا، فضای بيشتری ايجاد می کنند و با اين تربيت بين محيط خارجی و فضای شش ها اختلاف فشار هوا پديد می آيد که خود موجب جريان يافتن هوا به داخل شش ها می شود. در هنگام "بازدم " عضلات هوا را در جهت مخالف فشار هوای اتمسفر به بيرون فشار می دهند ، در حاليکه ضمن آن از خاصيت "  کش سانی " طبيعی شش ها و جدار سينه نيز استفاده می کنند . اين عمل در حقيقت شکل خارجی فرآيند تنفسی بدن انسان دا در  حالت آرامش بيان می کند و ما به خاطر داريم که در اين حالت تقريباً  بدن همه انسان ها اکسيژنی مساوی را به مصرف  می رساند و در نتيجه  تقريباً به مقدار مساوی هوا تنفس می کند ( دم  و بازدم ) .

اما هنگامی که بدن ما به گونه ای به فعاليت می افتد، ميزان هوای دم و بازدم از يک سو به حجم خلأ ای که ماهيچه ها در شش ها ( در حين دم ) پديد می آورند و از سوی ديگر به قدرت " کش سانی " جدار

فهرست مندرجات:

مقدمه                                           3  

ورزش                                        3

شش ها                                       4

خون                                         8

رگ ها                                           11

بافت ها                                     16

سيستم گوارش                                 16

سيستم عضلانی                                 17

نتيجه گيری                                      19

منبع                                            20

شامل 20 صفحه فایل word قابل ویرایش


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,800 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
maghaleh_616522_7198.zip19k

دانلود مقاله پیاده روی و نقش آن در سلامت جسمانی

دانلود مقاله پیاده روی  و نقش آن در سلامت جسمانی مارک فنتون، مربی پیشین مسابقات گروهی پیاده روی مدعیست شواهد بی شماری در دست است که پیاده روی بهترین نوع ورزش بدنی است. وی برای اثبات این موضوع می گوید: «پیاده روی بسیار ساده است، هیچ نوع آموزش رسمی و تجهیزات و وسایل مخصوص بجز یک جفت کفش مناسب لازم ندارد و می توان آن را در هر زمان و با هر شرایطی انجام داد. افزون بر این اگر بخواهید پیاده روی را به ورزشی پرتحرک تبدیل کنید امکان آن وجود دارد.&ra ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه