فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

اطلاعیه فروشگاه

با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

دانلود پروژه کارآفرینی پرورش زنبور عسل (نیش طلایی )

دانلود پروژه کارآفرینی پرورش زنبور عسل (نیش طلایی )

عسل حاوي بيش از هفتاد ماده مفيد براي بدن انسان است. اساسا عسل از گلوكز، فروكتوز و منو ساكاريد ها ساخته شده است. همچنين عسل داراي آنزيم هاي مفيدي از جمله آميلاز، سوكراز، كاتالاز، پراكسيداز و ليپاز بوده و در رده بندي غذاهاي سرشار از آنزيمها مقام نخست را به خود اختصاص داده است. ضمن اينكه مواد معدني مختلفي مانند كلسيم، سديم، پتاسيم، منيزيم، آهن، كلر، فسفر، گوگرد و يد نيز در عسل يافت مي‌شوند.

عسل به عنوان يك ماده كامل غذايي همچنين داراي انواع ويتامين ها (B1,B2,B3,B5,B6,C,E,K)، اسيدهاي آلي ( اسيد ماليك، وينيك، سيتريك، لاكتيك و اگزاليك ) و پروتئين‌ها بوده و مي‌تواند 315 تا 335 كيلوكالري انرژي ( به ازاي هر يكصد گرم ) توليد نمايد.

 از ديگر سو عسل داراي خواص درماني، ضد عفوني كنندگي و حفاظت از مواد آلي در مقابل تجزيه و فساد مي‌باشد. ابن سينا دانشمند بزرگ ايران در كتاب قانون ، در مورد معجون فلاسفه ( تهيه شده با عسل ) مي‌نويسد :« ... در هنگام زياد شدن بلغم، اندرون را تقويت، نيرو را زياد، اشتها را باز مي‌كند، عسل ، خوراكي است كه جواني را جاويدان مي‌سازد، حافظه را نيرو مي‌بخشد و گذشته را در خاطره زنده مي‌كند، انديشه را پاك و زبان را مي‌گشايد.»

كليه موارد مطروحه ، اهميت استفاده از عسل به عنوان يك ماده غذايي مقوي و همچنين دارويي طبيعي را خاطرنشان مي‌سازند. از ديگر سو با عنايت به رشد جمعيت و تنوع محصولات توليدي و بالا رفتن سطح رقابت در زمينه عرضه انواع محصولات غذايي ، بهبود مستمر كيفيت محصولات و ايجاد تنوع در عرضه مناسب تر، از مواردي هستند كه بايستي هر چه بيشتر مد نظر قرار گيرند. رعايت اين موارد مي‌تواند منجر به دسترسي آسان و ارزان مصرف كنندگان به مواد غذايي شود.

طي فرايند پرورش و نگهداري زنبور عسل، همچنين اقدام به ازدياد كندوها مي‌شود كه اين عمل به منظور ترميم تلفات و فروش انجام مي‌پذيرد. در مناطق گرمسير حتي مي‌توان از هر كندو يك بچه كندو گرفت.

با اجراي اين طرح ، علاوه بر كسب سود مناسباقتصادي مي‌توان بستر مناسبي را براي اشتغال نيروهاي ماهر و نيمه ماهر فراهم آورد كه با توجه به ماهيت صنايع غذايي بانوان مي‌توانند سهم بسزايي در آن داشته باشند.

 موریس مترلینگ :

همین امروز اگر زنبور عسل از بین برود هزاران نوع از گیاهان از بین خواهند رفت و از کجا معلوم تمدن ما از بین نرود؟

 

 

  1. صنعت و فضاي كلان اقتصادي
    1. پيرامون صنعت مورد نظر توضيح دهيد:

وضعيت هر يك از شاخص‌هاي ذيل را در صنعت مذكور مشخص نماييد:

از موقعیکه تاریخ بشریت رقم زده شد،زنبور عسل مورد توجه انسان قرار گرفت.تلاش و تولید این موجود مورد تحسین،زندگیش موردمطالعه و نیش دردناکش موجب وحشت است.
زنبور عسل موجودیست که اولین و در مواردی تنها ماده شیرین را در اختیار انسان ها قرار داده است. اولین ماده واترپروف یا غیر قابل نفوذ کردن پارچه باآب(موم)را به بشریت ارزانی داشته اگرچه اهمییت زنبورعسل درگروه افشانی گیاهان زراعتی در قرن گذشته پی برده شد.
طی چند دهه گذشته موج عظیمی از علاقه و توجه دانشمندان به مطالعه زنبور عسل بر خاسته است و از همه مهمتر علاقه متخصصین کشاورزی که گرده افشانی گیاهان زراعی آنها به زنبور عسل وابسته است تا توجه کارشناسان اصلاح نباتات به خاطر استفاده از زنبور عسل برای دورگ گیری و دقت طبیعی دانان برای دانستن هر چه بیشتر اسرار محیط زیست متغیر است . ارزش غذایی و دارویی عسل از بدو تاریخ تا کنون مورد توجه خاص بوده است، در حالی که عده ای عقیده دارند که عسل دارای خواص معجزه آسایی است که هنوز بعضی از خواص آن روشن نشده است.
زنبور عسل جزء ردیف بال غشائیان میباشد. این ردیف گروه متنوع و بزرگی از حشرات را تشکیل می دهد.حشره شناسان احتمال میدهند که این دسته از حشرات از مفیدترین ردیف حشرات باشند.در عین اینکه در این گروه معدودی حشره مخرب و زیان آور یافت می شود، غالب آنها باعث از بین رفتن حشرات زیان آ ور میشود.عده ای نیز از نظر گرده افشانی و تولید موم و عسل مفید میباشند.
اصولاً 4 گونه زنبور عسل شامل زنبور کوجک(a.floria) ،
زنبور صخره(a.dorsata) ، رنبور عسل هندی(a.idica) و زنبور عسل
معمولی(a.mellfera) وجود دارد که گونه معمولی گونه ایست که درسراسر دنیاحالت غالب دارد.
اعتقاد بر این است که موطن اصلی زنبور عسل یا اجداد بلا فصل آن

شامل 15 صفحه فایل word قابل ویرایش


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
progeh_600363_6517.zip152.5k

آخرین محصولات فروشگاه