دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت یو پی اس ( UPS ) چیست

دانلود پاورپوینت یو پی اس ( UPS ) چیست

یو پی اس چیست:

UPS مخفف عبارت Uninterruptible power supply ، به معناي منبع تغذيه بدون وقفه است.

یوپی اس یک منبع تغذیه الکترونیکی است که وظیفه اصلی آن ، تامین بدون وقفه ی توان مورد نیاز بار مصرفی می باشد ، این سیستم بین برق شهر و دستگاه مصرف کننده قرار گرفته علاوه بر تثبیت و تنظیم برق شبکه مانع از نفوذ نویز و اختلالات شبکه به تجهیزات حساس مصرف کننده می گردد . همچنین یوپی اس به عنوان منبع توان بدون وقفه با  استفاده از انرژی ذخیره شده در باتری  ، برق مورد نیاز تجهیزات مصرف کننده را تامین می نماید .

درحقیقت استفاده از یک انرژی پشتیبان مانند سیستم تامین انرژی بدون وقفه (UPS) شما را قادرمیسازد که بربیشترمشکلات ناشی ازبرق شهرفائق آیید وهمچنین محافظت دربرابرقطع کلی برق را نیز بدست آورید

شما می توانید سطوح مختلفی ازحفاظت را درمقابل مشکلات برق برای سیستم خود جهت جلوگیری ازتخریب ویا ازدست دادن اطلاعات به کارگیرید.

اجزاء  اصلی یک یو پی اس:

 ها به گونه ای طراحی شده اند که همواره دو منبع انرژی وجود داشته باشد. یکی منبع انرژی اولیه (برق شهر) و دیگری منبعی که در صورت قطع منبع اول وارد مدار میشود و به آن منبع ثانویه (باتری) گفته میشود.

بسته به نوع یو پی اس گاهی اوقات سوییچی برای کنترل اینکه کدامیک از منابع نیرو در هر لحظه مورد استفاده قرار می گیرند تعبیه شده است. این سوییچ به محض اینکه متوجه شود که منبع اولیه قطع شده است از حالت اولیه به حالت ثانویه تغییر می کند و زمانی که منبع اولیه مجدداً وصل شد از حالت ثانویه به حالت اولیه بازمیگردد.

البته برق شهر، متناوب است و تجهیزات شما از برق متناوب استفاده میکند اگرچه تمامی باتری ها برق مستقیم تولید می کنند. بنابراین قسمتی از یو پی اس به نام شارژر عمل تبدیل انرژی متناوب به مستقیم جهت شارژ باتری ها را بر عهده دارد .

همچنین بخشی دیگر بنام inverter  نیز برای تبدیل انرژی مستقیم ذخیره شده در باتری به برق متناوب جهت راه اندازی دستگاه شما در تمامی یو پی اس ها تعبیه شده است. از اینرو میتوان از باتری ، شارژر و اینورتر به عنوان اصلی ترین بخش های یک دستگاه یو پی اس اشاره نمود .

تکنولوژی های رایج یو پی اس:

یوپی اس   (Standby (off line:

این توپولوژی عموماً برای تغذیه کامپیوترهای شخصی بکاربرده می شود همان طور که در بلوک دیاگرام زیر نمایش داده شده است در شرایط عملکرد عادی (هنگامیکه منبع توان ورودی در بازه مجاز است ) ، توان از منبع ورودی به خروجی دستگاه یو پی اس انتقال داده می شود و در زمان خرابی منبع ورودی و یا خارج شدن ولتاژ و فرکانس از رواداریهای مجاز ، توان خروجی توسط اینورتر و انرژی ذخیره شده باتری تامین میگردد واینورتر تنها هنگامی شروع به کار میکند که منبع ورودی دچار خرابی گردد .در این تکنولوژی توان خروجی از کیفیت چندان مناسبی برخوردار نبوده و از نظر ولتاژ و فرکانس به ورودی وابسته می باشد (مگر در مواردی که توسط استابیلایزر و یا ترانس های فرو رزونانس ، اصلاح ولتاژ انجام شود) این توپولوژی عمومأ در توانهای پایین تولید می گردد، اما راندمان بالا و قیمت پایین از مزایای این طراحی است.

یو پی اس Line Interactive :

این توپولوژی درسایتها ، شبکه وسرورها ( تجهیزات IT ) بیشترین استفاده را دارد . همان طور که در بلوک  دیاگرام شکل زیر دیده می شود ، در این طراحی اینورترآماده به کار بوده ودر حالت عملکرد عادی وظیفه شارژ باتریها را عهده دار است  و زمانیکه توان ورودی از بازه مجاز تعریف شده خارج گردد ، پیوستگی توان خروجی از اینورتر و انرژی ذخیره شده باتریها تامین می گردد . معمولا جهت فراهم شدن رگولاسیون ولتاژ مناسب در خروجی در این طراحی از ترانسفورمرهای tap changing نیز استفاده می شود.در مقایسه با توپولوژی standby تجهیزات فیلترینگ بیشتری تعبیه شده و ناپایداری خروجی و نویزهای سوییچینگ نیز کاهش یافته است . راندمان و ضریب اطمینان بالا،  قیمت پایین  و توانایی اصلاح ولتاژ نامناسب ورودی ، از مزایای  این طراحی می باشد .

شامل 10  اسلاید POWERPOINTپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
ashnayi_ba_UPS_2072032_1761.zip1.9 MB

دانلود پاورپوینت آشنایی با تابلوهای فشار ضعیف

دانلود پاورپوینت آشنایی با تابلوهای فشار ضعیف اجزای تشکیل دهنده تابلو:1- اسکلت نگهدار:  آن قسمت از تابلو که به منظور نگهداری قسمت های مختلف دیگر و پوشش آن طراحی میشود 2- پوشش: قسمتی از تابلو است که برای تأمین حفاظت تجهیزات در برابر عوامل خارجی معینی طراحی شده و در همه جهات در برابر تماس مستقیم، درجه حفاظتی حداقل IP2X را تأمین میکند. 3- لوازم داخلی تابلو: شامل کلیدها (کلیدهای دستی یا اتوماتیک)، سیستم حفاطتی (کلیدفیوز، فیوز، رله ها و ب ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,500 تومان

دانلود پاورپوینت آشنایی با لیزر و کاربرد های آن

دانلود پاورپوینت آشنایی با لیزر و کاربرد های آن فهرست عناوین: لیزر چیست و پرتوی لیزر چگونه تولید می شود؟ اجزاء لیزر کاربرد های لیزر ویژگی های پرتو های لیزر از دیدگاه حفاظت در برابر اشعه کمیت های مرتبط با پرتو های لیزری اثرات بیولوژیکی پرتوهای لیزر ---------------------   لیزر چیست و پرتوی لیزرچگونه تولیدمی شود: Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation LASER تقویت نور با گسیل القائی پرتو    نحوه تولید ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,700 تومان

دانلود پاورپوینت آشنايی با تسليحات غير کشنده

دانلود پاورپوینت آشنايی با تسليحات غير کشنده فهرست  مطالب: EMP - معرفی منابع - تاثیرات - راه های محافظت بمب های گرافیتی - معرفی  - تاثیرات - راه های محافظت ----------------------------- معرفی منابع   EMP: EMP ، تابش ناگهاني موج الکترمغناطيسي  در زمان بسيار کوتاه است که طيف بزرگ  فرکانسي را با دامنه زياد مي پوشاند. طرز عمل اين پالس شبيه يک صاعقه است  اما به مراتب موثر تر و سريعتر   & ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,200 تومان