دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت مهندسی ارزش

دانلود پاورپوینت مهندسی ارزش

معرفی مهندسی ارزش:

مهندسی ارزش (Value Engineering):

تلاشی است سازمان یافته كه با هدف بررسی و تحلیل تمام فعالیتهای یك طرح، )از زمان شكل‌گیری تفكر اولیه تا مرحله طراحی و اجرا و سپس راه اندازی و بهره برداری( انجام می شود و به عنوان یكی از كارآمدترین و مهم ترین روشهای اقتصادی در عرصه فعالیتهای مهندسی، شناخته شده است.

 

 مهندسی ارزش در چهارچوب مدیریت پروژه، ضمن اینكه به تمام اجزای طرح توجه می كند، هیچ بخشی از كار را قطعی و مسلم نمی داند. هدف مهندسی ارزش، زمان كمتر برای رسیدن به مرحله بهره برداری بدون افزودن بر هزینه ها یا كاستن از كیفیت كار است.
مهندسی ارزش مجموعه ای متشكل از چندین روش فنی است كه با بازنگری و تحلیل اجزای كار، قادر خواهد بود، اجرای كامل طرح را با كمترین هزینه و زمان تحقق بخشد.
 
مهندسی ارزش:
عبارت است از نگرشی خلاق به منظور بهینه ساختن هزینه های چرخه عمر،صرفه جویی در زمان،افزایش سود،بهبود کیفیت ،افزایش سهم بازار، حل مشکلات واستفاده بهینه از منابع می باشد.
با آنكه روش مهندسی ارزش را می توان در تمام مراحل یك پروژه اجرایی به كارگرفت، بیشترین مزایای آن زمانی حاصل می شود كه در نخستین مراحل برنامه ریزی و طراحی به كار گرفته شود. نوآوری و جنبه های كاربردی مهندسی ارزش، این روش را از روشهای سنتی و متعارف كاهش هزینه ها، متمایز می گرداند.
مهندسی ارزش برعكس، اطلاعات، شناسایی عرصه های مشكل دار، پیشنهاد و تدوین روشها و طرحهای ابتكاری، پرورش اندیشه های نو و تلفیق همه جانبه دیدگاههایی را كه قرار است توصیه شود، مطرح می سازد.
 
سیر تاریخی مهندسی ارزش:
"تحلیل ارزش" به صورت یك روش فنی ویژه ، در سال های پس از جنگ جهانی دوم صورت گرفت . كار طراحی و تدوین این روش به دستور هنری ارلیچر(Henry Erlicher ) معاون فنی بخش خرید های شركت جنرال الكتریك آغاز شد .
در سال 1947 این وظیفه برعهده لارنس مایلزLawrence) D.Miles ) مهندس ارشد شركت جنرال‌الكتریك نهاده شد .
مایلز كه مبتكر و بنیانگذار مهندسی ارزش به‌شمار می رود ، یك روش رسمی رابه اجرا درآورد كه در جریان آن چندین گروه از كاركنان شركت ، عملكرد محصولات تولیدی شركت جنرال الكتریك را بررسی میكردند.آنان به اتكای روشهای خلاق گروهی و بدون افت كارایی محصول ، تغییراتی در محصولات شركت بوجو د آوردند و هزینه های تولید را كاهش دادند.
روش" تحلیل ارزش" به عنوان یك استاندارد در شركت جنرال الكتریك پذیرفته شد و به تدریج شركت‌های دیگر و برخی سازمان های دولتی نیز این روش جدید را به عنوان ابزاری برای كاستن از هزینه‌های خود به كار بستند . نتیجه این شدکه روش وتکنیک" مهندس ارزش" به وجودآمد.
 
نقاط عطف درمهندسی ارزش:
سال 1947 : برنامه تحلیل ارزش در شرکت جنرال موتور امریکا  به وجود آمد.
سال 1952 : تشکیل اولین سمینار تحلیل ارزش
سال 1958 : دریافت بزرگترین نشان افتخار نیروی دریایی توسط آقای مایلز
سال 1959 : تشکیل جامعه مهندسین ارزش آمریکا  Save در واشنگتن
سال 1962 : بکار گیری مهندسی ارزش در قرار دادهای بیش از صد هزار دلار وزارت دفاع آمریکا
سال 1977 : جامعه مهندسی ارزش هندINVEST دراکتبرهمین سال تاسیس شدواولین کنفرانس ملی دردهلی برگزارشد.
سال 1988 : کنفرانس مهندسی ارزش در ایالت هاوایی امریکا برگزار شد.
سال 1992 : فدراسیون جهانی مهندسی ارزش تشکیل شد.
 
 در ایران از سال 1378 موضوع مهندسی ارزش در برخی دانشگاه‌ها، وزارت نفت و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی كشور مطرح گردید و سمینارهایی در این زمینه برگزار شد.تدوین دستورالعمل ارجاع کاروانعقاد قراردادباواحدهای خدمات مهندسی ارزش توسط سازمان مدیریت وبرنامه کشور درسال1379دورنمای روشن وامیدوارکننده ای رابرای توسعه فرهنگ وبه کارگیری مهندسی ارزش وتدوین الزامات قانونی ورفع موانع دراین زمینه ترسیم نموده است .درحال حاضر اجرای مهندسی ارزش جنبه جدی به خود گرفته است دروزارت راه وترابری ووزارت نیرو،پروژه های بسیاری مورد بررسی مهندسی ارزش قرارگرفته ونتایج مفید وموثری داشته است.
 
برنامه کاری مهندسی ارزش:
برنامه مهندسی ارزش شامل هفت  فاز به شرح ذیل می باشد:
1- فاز عمومی
2-فاز اطلاعات
3- فازعملکرد
4- فازخلاقیت
5- فازارزیابی
6- فازبررسی وتوسعه
7- فازتوصیه
 
فازعمومی: سازمان دهی نیروی کار،مشخص نمودن تصمیم گیرنده،انتخاب محدوده کار،تخصیص عملکرد به هرکدام از اجزا وجهت دهی به کار گروهی
فازاطلاعات: تجزیه مساله به اشکال خاص ، پرهیز ازکلی گویی، جمع اوری تمامی اطلاعات مربوط بطور دقیق ومعنی دار
فاز عملکرد: مشتمل بر کلیه تلاش هایی است که برای ارزش صورت می گیرد.عملکردهای اصلی وفرعی تعریف می شوند.
فاز خلاقیت: بکارگرفتن روشهای خلق ایده های جدید
فازارزیابی :عقاید وایده هایی که که درفاز خلاقیت ایجاد گردید تصفیه ،اصلاح وترکیب می گرددتا پیشنهاد مورد نظرحاصل شود.
فاز تحقیق وبررسی:ایده های خلاقی که دربالا تصفیه ، ارزیابی ومقایسه شد ، در معرض تجدید نظر قرارمی گیرند.
فازاجرا:جنبه هایی ازقبیل چه چیز احتیاج است؟(منابع،بودجه،زمان ،افراد،کمک وغیره)مورد نظر قرارگرفته وپس از تایید تصمیم گیرنده مراحل اجرایی آغاز می شود.
 
شامل 26  اسلاید POWERPOINT


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,900 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
mohandesi_arzesh_2006930_5468.zip29.2k

دانلود پاورپوینت مدیریت تغییر و تحول سازمانی

دانلود پاورپوینت مدیریت تغییر و تحول سازمانی رئوس مطالب: 1- طبیعت و ماهیت تغییر و تحول سازمان 2- عوامل اصلی ایجاد و تسریع جاری شدن تحولات (داخلی و خارجی) 3- مدیریت تحول 4- معرفی محتمل ترین حیطه های سازمان که مدیران انتظار ظهور تغییر و تحول در آنها را دارند 4- فرایند مدیریت تحول 5-مدیریت مقاومت‌ در برابر تغییر 6- غلبه بر مقاومت در برابر تغییر  ------------------ 1- تغییر یا تحول چیست؟ چرا تغییر و تحول؟ تغییر : هرگونه ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,700 تومان

دانلود پاورپوینت مديريت پرسنلی

دانلود پاورپوینت مديريت پرسنلی اقای سینجر: زمانی  می توانیم شرکتی موفق داشته باشیم که کارمندانی با رضایت بالا  داشته باشیم : 1- کارمندان با قرار گرفتن در محل و موقعیتی مناسب تخصص و توان خود می توانند بدرستی انجام وظیفه کنند و موفق باشند . 2-می توانند کاری که از انها توقع می رود را کامل انجام  دهند. 3-ترس از کم کاری نداشته باشند. 4-می توانند با جلب رضایت مدیر در کار ترقی كنند    مديريت پرسنلي يا ا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,100 تومان

دانلود پاورپوینت مديريت استراتژيک (مدل GE)

دانلود پاورپوینت مديريت استراتژيک (مدل GE) استراتژي باعث مي شود تا سازمان با طي مراحل تدريجي از حالت كنوني خود پارا فراتر گذاشته و به پايگاه مورد نظر در آينده دست يابد. روشهاي مهم تدوين استراتژي را مي توان دريك چارچوب تصميم گيري سه مرحله اي گنجانيد كه ابزارها يا روشهاي ارائه شده به استراتژيست كمك مي كند تا استراتژيها را شناسايي ،ارزيابي و گزينش كند. مرحله اول(مرحله ورود):ماتريس ارزيابي عوامل خارجي،ماتريس رقابت و ماتريس ارزيابي عوامل داخلي ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,400 تومان