دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت چدن ها ، خصوصیات و روش تولید

دانلود پاورپوینت چدن ها ، خصوصیات و روش تولید

خواص عمومی چدن خاکستری:

این نوع چدن سختی و استحکام بالایی دارد و دارای قابلیت ماشین کاری خوب است و همچنین خاصیت الاستیک و جذب ارتعاش بالایی دارد.
معمولا استحکام و سختی این نوع آلیاژها بستگی به ترکیب شیمیایی آنها دارد. معمولا چدن های هیپو دارای استحکام و سختی پایین تری هستند و از مقاومت به ضربه بالاتری برخوردارهستند اما چدن های هیپردارای گرافیتهای درشت و غیر یکنواخت و دارای سختی بیشتری هستند.
 
پارامترهای موثر بر چدن خاکستری:
پارامترهای ریز ساختاری موثر بر خواص چدن
پارامترهای فرآیندی موثر بر خواص چدن
 
پارامترهای ریز ساختاری:
پارامترهای ریز ساختاری موثر بر خواص چدن
فازهای موجود
شکل گرافیت
نحوه توزیع
اندازه گرافیتها
 
فازهای موجود در چدن خاکستری:
فریت:
این فاز وقتی به وجود می آید که سرعت سرد کردن آهسته باشد و درصد Si بالا باشد و عموما در چدن های هیپر به دلیل آنکه کربن گرافیت زا بوده و باعث تجزیه سمنتیت به کربن و گرافیت می شود به وجود می آید.
 
پرلیت:
این فاز هنگامی به وجود می آید که سرعت سرد کردن بالا باشد و درصد Si کم باشد و عموما در چدن های هیپو به وجود می آید.
 
کاربید آهن( سمنتیت ):
این فاز وقتی به وجود می آید که سرعت سرد کردن بالا باشد به نحوی که سمنتیت فرصت تجزیه شدن را پیدا نکند این فاز باعث کاهش خاصیت ماشین کاری شده و مقاومت به ضربه را نیز کاهش می دهد اما مقاوت به سایش و سختی را افزایش می دهد.
 
فازهای مزاحم:
فاز استدیت در چدن ها هنگامی به وجود می آید که درصد فسفر زیاد باشد در واقع فاز استدیت، یوتکتیک سه تایی آهن - فسفر - فسفید آهن می باشد که تشکیل یک یوتکتیک سه تایی را داده که به آن فسفید استدیت گفته می شود.
این فاز دارای نقطه ذوب پایینی در حدود 940 تا 970 درجه سانتی گراد است و لذا جزء آخرین اجزایی است که در مذاب منجمد می شود.
به همین دلیل است که این فاز همیشه در مرز دانه ها تجمع می کند و باعث کاهش خواص مکانیکی می شود لذا هرچه توزیع استدیت یکنواخت تر شود خواص مکانیکی بهتر می شود که معمولا توزیع استدیت و یکنواخت سازی آن از طریق عملیات حرارتی انجام می شود که این عملیات باعث افزایش قابلیت ماشین کاری قطعه می شود.
 
انواع گرافیت:
گرافیت بر اساس استاندار  ASTMبه 5 نوع تقسیم می شود
گرافیت A
گرافیت B
گرافیت C
گرافیت D
گرافیت E
 
گرافیت A:
گرافیتهای نوع A گرافیتهای رشته ای و کشیده ای هستند که در متالوگرافی قبل از اچ کاری دیده می شود و هنگامی به وجود می آید که سرعت سرد کردن پایین و عملیات تلقیح به خوبی انجام شده باشد
این گرافیت بهترین نوع گرافیت در چدن خاکستری بوده و در میان گرافیت ها بیشترین قابلیت جذب ارتعاش رو دارد.
 
گرافیت B:
گرافیت نوع B( گرافیت گل رزی ) در مرکز این گرافیت گرافیت های ریزی وجود دارد که به صورت دایره ای شکل رشد کرده اند و هر چه به سمت بیرون حرکت کرده اند کشیده گی این گرافیت بیشتر می شود تا در نهایت به گرافیت نوع Aختم می شود.
این گرافیت هنگامی به وجود می آید که سرعت سرد کردن بالا باشد و عملیات تلقیح به خوبی انجام نشده باشد. این گرافیت باعث ایجاد خواص نامطلوب و کاهش خواص مکانیکی می گردد.
 
گرافیت C:
این نوع گرافیت در چدن های هیپر به وجود می آید. و در واقع گرافیت کیش کربنی است که از مذاب جدا شده و بر اثر تجزیه سمنتیت به وجود می آید. و مقاطع درشت به صورت درشت و مقاطع نازک به صورت ستاره ای شکل دیده می شود این نوع گرافیت باعث کاهش خواص مکانیکی شده و کمترین خواص مکانیکی را در بین گرافیت ها دارد اما دارای بیشترین خواص فیزیکی در بین گرافیت ها می باشد. مانند خواص حرارتی و رسانایی خوب.
 
گرافیت D:
شکل وابعاد این نوع گرافیت ریز می باشد و خواص چدن را تضعیف می کند و هنگامی به وجود می آید که سرعت سرد کردن زیاد باشد و تلقیح مناسب نباشد و میزان گوگرد کم باشد.
 
گرافیت E:
این نوع گرافیت به شکل دندریت می باشد و در لابه لای شبکه های دندریتی رشد می کند و مشابه گرافیت نوع D بوده اما دارای ابعاد درشت تری نسبت به نوع D است.
معمولا در شبکه های استنیتی رسوب می کند و هنگامی به وجود می آید که سرعت سرد کردن بالا بوده و تلقیح به خوبی صورت نگیرد.
 
پارامترهای فرآیندی:
پارامترهای فرآیندی موثر بر خواص چدن
ترکیب شیمیایی
سرعت سرد کردن
تلقیح چدن( جوانه زایی)

شامل 98  اسلاید POWERPOINTپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 9,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
chodanha_khososiat_va_raveshhaye_tolid_1992426_3406.zip6.3 MB

دانلود پاورپوینت برج خنک کننده چیست و چگونه کار می کند

دانلود پاورپوینت برج خنک کننده چیست و چگونه کار می کند برج خنک کننده چیست؟ برج خنک کننده وسیله ای غیر بسته با جریان ثابت برای خنک کردن آب به صورت تبخیری در تماس مستقیم با هواست و در خنک کردن آب کندانسور و صنایع تبدیلی مورد استفاده قرار می گیرد. روش کار برج خنک کننده: تمامی برج های خنک کننده با روش دفع گرما از آب به روش تبخیری عمل می کنند و مقداری از آب تبخیر می شود و مابقی آن دوباره به گردش در می آید. انواع برج های خنک کننده: فن های گریز از مرکز( ...

توضیحات بیشتر - دانلود 9,000 تومان

دانلود پاورپوینت برش با استفاده از امواج لیزری (Laser Cutting)

دانلود پاورپوینت برش با استفاده از امواج لیزری (Laser Cutting) فهرست مطالب : مقدمه تاریخچه كاربردهاي ليزر كاربرد ليزري در نوسازي صنعت برش ليزري کاربرد برش لیزری در پزشکی...!! فهرست منابع و مآخذ ------------------------ سال 1960 ميلادي ، اولين ليزر با موفقيت تهيه شد. از یك سی دی خوان ساده در كامپیوتر و یا اشعه ای كه برای خواندن «باركد» اجناس و نام محصولات در فروشگاه ها به كار می رود، گرفته تا بررسی یك میكروب از نظر وزن و تعیین میزان وزن هس ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,900 تومان