دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت بیوتکنولوژی در صنعت معدن

دانلود پاورپوینت بیوتکنولوژی در صنعت معدن

سنگ شویی باکتریال:

استخراج فلزات از سنگ معدن با استفاده از میکروارگانیسم هاست. تکنولوژی میکروبی راهکارهایی ارائه می دهد برای استخراج صنعت معدن در زمانی که منابع معدنی مرغوب درحال نایاب شدن است.

چرا باکتریال Leaching:

ذخایر بین المللی سنگ معدن درجه بالا درحال کاهش است با توجه به افزایش سریع تقاضا برای فلزات شکل استخراج عادی این است که بازیایی فلزات از سنگ معدن رتبه دهی نشده است هم چنین شکل بزرگ دیگر آلودگی زیست محیطی است به خصوص در مورد موائد زائد که سمی هستند. قطعاً بیوتکنولوژی انقلابی ترین راه حل برای این مشکل است در مقایسه با مهندسی مواد در نتیجه محصولات بیوتکنولوژیکی این فرایندها درنهایت در محلول آبی است که بیشتر تمایل به مهار زبالۀ گازی هستند.

میکروارگانیسم های قابل استفاده :

بعضی باکتری ها قادر به اکسیداسیون ترکیبات گوگرد به اسیدسولفوریک هستند مثلاً کنسر مسیری متشکل از میکروارگانیسم ها یعنی Loptospirillom ferrooxidansc Acidithiobacillvs ferrooxidans: Acidithiobacilhs thiooxidans  باکتری های گوگردی از جمله Sulpholobus brierleyi, sulpholobus thermosuiphidans شناخته شده است که در bioleaching نقش داشته باشد.

نقش مهم در فرآیندbioleaching – شستشو برعهدۀferrooxidans   Acidithiobacillus است که acidochemoatotrophic است که توانایی منحصربه فرد در اکسیداز آهن به ترکیبات دارای آهن و گوگرد وکاهش ترکیبات گوگرد به اسید سولفوریک را دارند که منجربه سنگ شویی اکسیدفلزات از سنگ معدن آنها و نمک یا استرسولفیدهیدروژن می شود که برای انجام عملیات تصفیه خاک بازرگانی استفاده می شوند. واکنش کلی اکسیداسیون نمک یا استرسولفیدهیدروژن معدنی درگیر در تصفیۀ خاک به صورت  است که M دوظرفیتی است.

دومکانیسم عمده از تصفیه به وسیلۀ شستشو باکتریایی وجود دارد یکی شامل چرخه دارای ترکیبات آهنی است(مکانیسم غیرمستقیم) و یکی شامل تماس فیزیکی با ارگانیسم غیرمحلول نمک با استرسولفیدهیدروژن است (مکانیسم مستقیم) که واکنش به واسطه Acidithiobacillvs ferrooxidans انجام می گیرد.

سنگ شویی سولفات های دارای ترکیبات آهن سنگ شویی غیرمستقیم نامیده می شود. گوگرد عنری تولید شده توسط سنگ شویی غیرمستقیم است که می تواند توسط Acidithiobacillvs ferrooxidans به اسیدسولفوریک تبدیل شود، این اسید سولفوریک باعث حفظ PH مطلوب برای رشد باکتری باشد هم چنین در تصفیۀ خاک مؤثر است.

درمکانیسم مستقیم تصفیه خاک توسط باکتری ها چسبندگی بر مواد معدنی ایجاد می شود قبل از حمله آنزیم های میکروبی

نتایج:

تصفیه به وسیلۀ شستشو با یک تکنیک انقلابی باکتریال برای استخراج فلزات مختلف سنگ معدن استفاده می شود. روش های سنتی استخراج مثل آتش است که بسیارفشرده است و انرژی زیادی برای غلظت بالایی از عنار موجود در سنگ معدن نیاز می باشد که دراین روش از صافی گذراندن باکتریال با غلظت کم امکان پذیر است و نیاز به انرژی کمی دارد و بازده استخراج بیش از 90% است.

سرآغاز:

استخراج مس در معادن مس از جمله معدن سرچشمه به روش گداخت صورت می گیرد که منجر به آزادشدن مقدار زیادی گاز دی اکسید گوگرد می شود. این گاز تأثیرسوئی بر پوشش گیاهی منطقه و همچنین برPH خاک دارد و منجر به حلال بودن کاتیون های بازی در خاک می گردد. وجود این گاز در هوا نیز از طریق تولید باران های اسیدی خسارت جبران ناپذیری بر منطقه وارد می کند. امروزه استفاده از میکروارگانیزم های گوگردی کمولیتوتروف و مزوفیل مثل تیوباسیلوس ها در استخراج فلزاتی چون مس، آهن، اورانیوم و نیکل معروف به پدیده استخراج میکروبی در کشورهایی مانند استرالیا، کانادا، شیلی، چین، پرو و ایالات متحده امریکا، به ویژه درسنگ هایی که دارای عیار کم هستند تا حد زیادی جانشین روش های گداخت استخراج فلزات شده است.مزیت این روش علاوه براهمیت اقتصادی آن در بازیافت فلزات از سنگ های کم عیار، جلوگیری از تبدیل ترکیبات گوگردی موجود در خاک معدن به دی اکسید گوگرد و هیدروژن سولفوره است که هردو از آلاینده های محیطی هستند.

شامل 15  اسلاید POWERPOINTپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
bioteknology_dar_sanate_madan_1991928_1284.zip875.3k

دانلود پاورپوینت مديريت توليد و عمليات

دانلود پاورپوینت مديريت توليد و عمليات منابع: مدیریت کارخانه، دکتر سید حسینی طرح ریزی واحدهای صنعتی، جیمز اپل طرح ریزی واحدهای صنعتی و جریان مواد، هادی فرقانی طرح ریزی واحدهای صنعتی، دکتر آصف وزیری مدیریت تولید و عملیات، دکتر علی محمدی مدیریت تولید و عملیات، دکتر الوانی ------------- فهرست مطالب: فصل اول فصل دوم- آشنايي با سيستم‌هاي توليدي فصل سوم- طراحی محصول و فرآیند تولید آن فصل چهارم-انتخاب محل و طراحي كارخانه ...

توضیحات بیشتر - دانلود 8,700 تومان

دانلود پاورپوینت حصول اطمينان از مديريت مناسب بر منابع گروه (از طريق جاری سازی فرآيند ارزيابی عملکرد شرکت ها)

دانلود پاورپوینت حصول اطمينان از مديريت مناسب بر منابع گروه (از طريق جاری سازی فرآيند ارزيابی عملکرد شرکت ها) مورد: شرکت ایران خودرو رويكرد: مجموع دارائيهاي ريالي گروه (با توجه به بهاي تمام شده تاريخي)    160.000 ميليارد ريال مجموع بدهيهاي گروه       117.000 ميليارد ريال مجموع حقوق صاحبان سهام گروه (با توجه به بهاي تمام شده تاريخي و ارزش جاري)     43.000 ميليارد ريال متوسط تعداد پرسنل گروه        ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان