دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت حصول اطمينان از مديريت مناسب بر منابع گروه (از طريق جاری سازی فرآيند ارزيابی عملکرد شرکت ها)

دانلود پاورپوینت حصول اطمينان از مديريت مناسب بر منابع گروه (از طريق جاری سازی فرآيند ارزيابی عملکرد شرکت ها)

مورد: شرکت ایران خودرو

رويكرد:

مجموع دارائيهاي ريالي گروه (با توجه به بهاي تمام شده تاريخي)    160.000 ميليارد ريال
مجموع بدهيهاي گروه       117.000 ميليارد ريال
مجموع حقوق صاحبان سهام گروه (با توجه به بهاي تمام شده تاريخي و ارزش جاري)     43.000 ميليارد ريال
متوسط تعداد پرسنل گروه            37.000 نفر
مجموع فروش ريالي گروه         120.000 ميليارد ريال
(بدون احتساب شرکت ايران خودرو)
 
بمنظور حصول اطمينان از مديريت مناسب بر اين حجم از منابع گروه و در راستاي استراتژيهاي كلان سازمان (نظير دستيابي به مقياس توليد اقتصادي، سودآوري بلند مدت، دستيابي به كيفيت و قيمت رقابتي محصولات در بازار هدف و ...)، از سال 1375 ارزيابي شركتها و تامين كنندگان تحت پوشش گروه صنعتي ايران خودرو در مديريت خدمات مديران طرح ريزي گرديد.
ابتداٌ اين فرآيند همانند اغلب شرکتها و سازمانهاي علاقمند به اين مقوله، در قالب روشهاي آکادميک طرح ريزي و جاري سازي شده و به مرور زمان و با توجه به:
يافته هاي ناشي از اجراي فرآيند
اخذ نظر خبرگان
يادگيري از شرکتهاي گروه و خارج از گروه در قالب فرآيند ارزيابي و بازديد شرکتها (شرکتهاي مرتبط با حوزه خودروسازي، نفت و گاز و پتروشيمي، فني و مهندسي، راه و ساختمان، سرمايه گذاري و ... )
توجه به مدلهاي نوين مطرح داخلي و بين المللي نظير EFQM ، BSC ، INQA و ...
مقالات و يافته هاي علمي و آکادميک
حضور در کنفرانسهاي مرتبط
توجه به استراتژيهاي گروه و منويات مديريت ارشد
و .... بهبودهايي داشته است.
 
از سال 75 تا كنون باتوجه به تغييرات ايجاد شده در شرايط كسب و كار و استراتژيهاي سازمان، همچنين با توجه به نياز ذينفعان، رويكرد اتخاذ شده (حصول اطمينان از مديريت مناسب بر منابع گروه)، كماكان به قوت خود باقيمانده است، ليكن نحوه جاري سازي آن بصورت مستمر بهبود يافته است.
اين رويكرد در قالب فرآيند ارزيابي عملكرد شركتهاي گروه صنعتي ايران خودرو قابليت اجرايي داشته كه به همين منظور آئين نامه و دستورالعمل هاي مرتبط تدوين گرديد.
ذينفعان اين رويكرد مديريت ارشد گروه، حوزه قائم مقامي محصول و كيفيت، حوزه قائم مقامي توليد، همچنين شركتهاي تابعه گروه (ايران خودرو ديزل، تام، ايسيكو، ايساكو، ساپكو، ياپكو و ...) ، مديران عامل و اعضاي هيئت مديره شاغل در اين شركتها بوده كه در طرح ريزي و اتخاذ اين رويكرد نظرات ايشان به تناسب و در مقاطع زماني مختلف از طريق روشهايي نظير اخذ نظرات خبرگان، جلسات مشترك، مجامع ساليانه و مكاتبات اخذ گرديده است.
از آنجائيكه استراتژيها تبيين شده از سوي تيم راهبري و مديريتي سازمان و ميزان تحقق اهداف كلان تعيين شده، همواره بعنوان بخشي از مباني ورودي اين رويكرد و فرآيند اجرايي آن مي باشد، عملا اين رويكرد همواره دستيابي به استراتژيهاي كلان سازمان را مد نظر قرار داده و از آنها حمايت مي نمايد (كيفيت و حوزه هاي مورد توجه در جاري سازي اين رويكرد، همواره مبين اين امر بوده است).
اين رويكرد با رويكردهايي نظير جبران خدمات، بكارگماري و انتصابات و توسعه سطوح هيئت مديره شركتها، همچنين سرمايه گذاري هدفمند و مديريت هزينه ها در سطح گروه ارتباط مستقيم دارد.
 
جاري سازي:
اين رويكرد از سال 1375 و در سطح شركتهاي فعال گروه صنعتي ايران خودرو نظير شركتهاي ياپكو، گسترش سرمايه گذاري ايران خودرو، ساپكو، ايساكو،تام، ايسيكو و ... متناسب با نوع ماهيت فعاليت آنها (توليدي، خدماتي، بازرگاني، تحقيقاتي، پيمانكاري، سرمايه گذاري و ليزينگ) بنحو مناسبي (نظام مند) جاري سازي شده است.
 
اين رويكرد از طريق فرآيندهاي رتبه بندي و درجه بندي و در قالب آئين نامه ها و دستورالعمل هاي ذيل با توجه به مكانيزم و سيستمي كه به همين منظور طراحي شده، جاري سازي گرديده است: 
ـ  آئين نامه درجه بندي شركتهاي گروه صنعتي ايران خودرو
ـ  آئين نامه ارزيابي عملكرد شركتهاي فعال گروه صنعتي ايران خودرو
خروجي اين مكانيزم براساس وضعيت مالي و عملكردي شركتها (با استفاده از شاخص مالي و عملكردي در مقايسه با شاخص متوسط گروه و شاخص صنعت و در قالب يك روند حداقل 5 ساله)، در قالب گزارشات مديريتي كه بر نقاط قوت و زمينه هاي قابل بهبود آنها تاكيد دارد، بوده و بسترهاي مناسب جهت تصميم گيريهاي مديريتي در سطح گروه را فراهم مي نمايد.
 
شامل 20  اسلاید POWERPOINT


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
modiriyate_monaseb_manabe_goroh_1988618_5900.zip590.3k

دانلود پاورپوینت مديريت كيفيت جامع (TQM)

دانلود پاورپوینت مديريت كيفيت جامع (TQM) تاريخچه ي مديريت كيفيت جامعTQM: تاريخ ورويداد هاي دررابطه با TQM 3000سال پيش از ميلاد –--- بابلي ها براي اندازاه گيري كالا از استانداردهاي استفاده مي كردند 1800سال پيش از ميلاد –--- مشخصات فرايند در يك كارگاه وجود داشته وبازرسي توسط ناظران صورت مي گرفت 1456 ميلادي -------------- شروع تست مرغوبيت در انگلستان (هانري ششم ) 1924ميلادي --------------- مفهوم كنترل آماري يا SQC  ت ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان

دانلود پاورپوینت مديريت استراتژيک

دانلود پاورپوینت مديريت استراتژيک چرا مديريت استراتژيك: در محيط عوامل زيادى وجود دارند كه موجب تغييرات عمده می شوند. اين عوامل محيطى از يك سو موجب تهديد سازمان مى‌گردند و از سوى ديگر فرصت هاى بيشترى پيش روى سازمان‌ها قرار مى‌دهند. سازمان ها بايد تصميم هاى استراتژيك خود را به گونه اى اتخاذ كنند كه از اين فرصت هاى محيطى بهره مند و از تهديدهاى احتمالى اجتناب كنند و يا در صورت امكان تهديدها را به فرصت‌ها تبديل كن ...

توضیحات بیشتر - دانلود 8,700 تومان

دانلود پاورپوینت مديريت بازاريابی

دانلود پاورپوینت مديريت بازاريابی تعریف بازاریابی: بازاریابی به عنوان یک فرآیند مدیریتی-اجتماعی تعریف می شود که به وسیله آن افراد و گروهها از طریق تولید و مبادله کالا و خدمات با یکدیگر به وسیله ابزار مهم و واسطه ای به نام پول و در محلی به نام بازار به تأمین نیازها و خواسته های خود اقدام می نمایند. نیاز: نیاز کمبودی است که توسط فرد احساس می شود یا به عبارت دیگر نیاز عبارت است از حالت محرومیت احساس شده در فرد که این  محرومیت ...

توضیحات بیشتر - دانلود 8,000 تومان