دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت مديريت استراتژيک

دانلود پاورپوینت مديريت استراتژيک

چرا مديريت استراتژيك:

در محيط عوامل زيادى وجود دارند كه موجب تغييرات عمده می شوند. اين عوامل محيطى از يك سو موجب تهديد سازمان مى‌گردند و از سوى ديگر فرصت هاى بيشترى پيش روى سازمان‌ها قرار مى‌دهند.
سازمان ها بايد تصميم هاى استراتژيك خود را به گونه اى اتخاذ كنند كه از اين فرصت هاى محيطى بهره مند و از تهديدهاى احتمالى اجتناب كنند و يا در صورت امكان تهديدها را به فرصت‌ها تبديل كنند.
مديريت استراتژيك، فرايندى است كه از طريق تدوين، اجرا، و ارزشيابى استراتژى ها به كسب موقعيت برتر سازمان در عرصه‌هاى رقابتى محيط هاى متلاطم و فرار كمك مى كند.
 
مديريت استراتژيك در بخش دولتى:
با جايگزينى الگوى مديريت دولتى نوين بجاى الگوى سنتى اداره امور عمومى، كاربرد مديريت استراتژيك در بخش دولتى متداول شده است.
اساس مديريت دوتى نوين دست يابى به نتيجه هاست. با چنين جهت‌گيرى اعمال مديريت استراتژيك يك ضرورت است. به هرحال، مفاهيم برنامه ريزى استراتژيك و مديريت استراتژيك متعلق به بخش خصوصى هستند و كاربرد آنها در بخش دولتى با محدوديت‌هايى مواجه‌است.
همان طور كه نات و بك‌آف (1992) تاكيد دارند در بخش دولتى بسيارى از پيش فرض‌هاى بخش خصوصى مانند اهداف روشن، سود‌دهى، اختيار نامحدود براى اقدامات، پنهان كارى، مسئوليت محدود، و نظارت از طريق سازوكارهاى بازار فاقد اعتبار هستند. بنابراين، سازمان‌ها بايد با احتياط عمل كنند.
برای آنکه راهبردهای سازمانهای دولتی اثربخش باشد، آنها در تمامی بخش ها نیازمند همکاری با یکدیگر هستند.
سازمانهای بخش دولتی نیازدارند تا برای ارائه بیشتر خدمات به صورت مشترک برنامه ریزی و تولید کنند.
فرایندهای سیاسی عنصر ذاتی در مدیریت استراتژیک مناسب در بخش دولتی هستند، اما برخی از جنبه های تصمیم گیری سیاسی، تدوین و اجرای راهبردهای مناسب را در بخش دولتی مشکل می سازد (بوویرد و لافلر، 2009).
 
تكامل مديريت استراتژيك:
ايده اصلى در مديريت استراتژيك نيل به عملكرد برتر و حفظ آن است. براى تحقق اين مهم مديران بايد بين محيط و قابليت هاى سازمان پيوند و سازگارى ايجاد كنند.
 
تدوين و اجراى استراتژى:
نگرش خط مشى تجارى سعى مى كند بين دو وظيفه تدوين استراتژى و اجراى آن فرق بگذارد. تدوين استراتژى را وظيفه مديران ارشد و اجراى استراتژى را به ديگر
رده‌هاى مديريتى محول مى كند.
 
استراتژى رقابتى:
مرحله بعدى در تكامل مديريت استراتژيك به وسيله مايكل پورتر با طرح تحليل صنعتى برمبناى نيروهاى 5 گانه شكل گرفت.
تعريف كلى محيط بر مبناى زمينه هاى كلان اقتصادى، سياسى، و تكنولوژيكى به يك نگرش فعال منجر نمى شد. مدل پورتر اين امكان را به مديران داد تا بجاى انتخاب استراتژى براى سازگارى به استراتژى شكل دهى محيط روى بياورند.
 
مدل توانايى هاى پويا:
اين رویکرد بر اين نكته تاكيد دارد كه اساس استراتژى در ايجاد مزيت رقابتى فردا از توانائى هاى استراتژيك سازمان نشات مى گيرد.
ماهيت پوياى اين مدل براين نكته تاكيد دارد كه چون تغييرات در استراتژى و قابليت هاى سازمان اغلب موجب تغييرات در محيط سازمان مى شود، مديريت تغيير منبع كليدى در كسب مزيت رقابتى محسوب مى شود.
 
طبقه بندى قابليت هاى سازمان:
قابليت‌هاى اقتصادى: دارايى هاى فيزيكى، سهم بازار، محل جغرافيايى، منابع مالى، حق ثبت، شهرت نشان تجارى.
قابليت‌هاى تكنولوژيكى  :دانش فنى، ماشين آلات، روش ها، فرايندها
قابليت‌ هاى انسانى : مهارت ها، سبك ها، و رفتار اعضاى سازمان
قابليت‌هاى سازمانى: ساختار، سيستم ها، هنجارها
قابليت‌هاى مديريتى: توانايى ايجاد، هماهنگى، و تغيير قابليت‌هاى تكنولوژيك، سازمانى، انسانى، و اقتصادى.
 
قابليت هاى استراتژیک (STRATEGIC CAPABILITY):
قابليت‌ استراتژیک عبارت است از کفایت و مناسبت منابع و شایستگی های سازمانی برای بقاء و کامیابی.
منابع ملموس دارایی های فیزیکی سازمان هستند مانند کارخانه، نیروی کار، و منابع مالی
منابع غیر ملموس (Intangible resources) دارایی های غیر فیزیکی مانند اطلاعات، شهرت و دانش هستند.
 
قابليتهاى استراتژيك و مزيت رقابتى:
شایستگی ها (Competences) عبارتنداز فعالیت ها و فرایندهایی که از طریق آنها یک سازمان منابع خود را به طور موثری آرایش می دهد.
قابلیت های آستانه ای (Threshold capabilities) قابلیت هایی هستند که برای رقابت یک سازمان در یک بازار مفروض ضروری هستند.
منابع منحصر به فرد (Unique resources) قابلیت هایی هستند که پایه های مزیت رقابتی را پی ریزی می کنند و دیگران نمی توانند به راحتی به آنها دست پیدا کنند و یا آنها را تقلید کنند.
شایستگی های محوری (Core competences ): فعالیت ها و فرایندهایی هستند که از طریق آنها منابع به گونه ای آرایش می شوند تا سازمان به مزیت رقابتی دست پیدا کند و دیگران نتوانند آنها را تقلید یا به دست آورند (جانسون و همکاران، 2006).
 
شامل 87  اسلاید POWERPOINT
 


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,700 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
modiriyate_esteratezhik_1988611_9518.zip3.3 MB

دانلود پاورپوینت مديريت بازاريابی

دانلود پاورپوینت مديريت بازاريابی تعریف بازاریابی: بازاریابی به عنوان یک فرآیند مدیریتی-اجتماعی تعریف می شود که به وسیله آن افراد و گروهها از طریق تولید و مبادله کالا و خدمات با یکدیگر به وسیله ابزار مهم و واسطه ای به نام پول و در محلی به نام بازار به تأمین نیازها و خواسته های خود اقدام می نمایند. نیاز: نیاز کمبودی است که توسط فرد احساس می شود یا به عبارت دیگر نیاز عبارت است از حالت محرومیت احساس شده در فرد که این  محرومیت ...

توضیحات بیشتر - دانلود 8,000 تومان

دانلود پاورپوینت دوره آموزش مديريت و کنترل پروژه

دانلود پاورپوینت دوره آموزش مديريت و کنترل پروژه پروژه و لزوم برنامه ريزي: پروژه چيست: - پــروژه ، عبارت از مجمـوعه اقدامات و عمليات پيچيـده و منحصـر بـه فـردي متشكل از فعاليتهاي منطقي و مرتبط به يكديگـر است كه زيـرنظر يك مـديـريت و سـازمـان اجرايي مشخص ، براي تامين هـدف يا اهـدافي مشخص در چـارچوب بـرنامـه زمـاني و بـودجه از پيـش تعيين شده اي اجــرا مي شــود . - پـروژه ، مجمـوعه ايست از كارهاي غيـر تكـراري و مرتبط به هم كـه هريك از آنها مـدت ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

دانلود پاورپوینت مدیریت استراتژیک منابع انسانی جان براتون

دانلود پاورپوینت مدیریت استراتژیک منابع انسانی جان براتون ترجمه : خاتون چاغروند مقدمه : صفحه 38 مدیریت استراتژیک : صفحه 38 سلسله مراتب استراتژی : صفحه 42 مدیریت استراتژیک منابع انسانی : صفحه 46 HRM  و عملکرد سازمانی : صفحه 60 اگر قرار باشد یک شرکت جهانی با موفقیت عمل کند ، استراتژی ها در سطوح مختلف می بایست با هم در ارتباط باشند . در طول نیمه ی نخست سده ی ما و حتی در اوایل دهه ی هشتاد ، برنامه ریزی (همراه با یار اجتناب ناپذیرش ، استراتژی) همواره ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان