دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت استراتژی تولید : یک دیدگاه تطبیقی

دانلود پاورپوینت استراتژی تولید : یک دیدگاه تطبیقی

برای موفقیت دربازارهای رقابتیِ حساس نسبت به زمان، کسب و کارها نیاز به ساخت فرایندهایی دارند که سریع، منعطف و با قابلیت تطلبق سریع با تغییر باشند.

نیاز به راه حلهای ادغامی ای دارند که زنجیره های عرضه را به فرایندهای کارگاه، تجهیزات تولید و سیستمهای یکپارچه مشتری محور، متصل کند .

 SAP:

SAP با تجربه وسیعش در صنعت ، در توسعه جهانی این چنین راه حلهایی، پیشتاز است .

SAP بزرگترین تهیه کننده جهانی نرم افزارهای تولیدی با ارزش ، کارهای تولیدی انسان - محور را توسعه و ارتقا می دهد که به صورت غیر قابل نفوذی بر روی کارهای زنجیره تامین یکپارچه  تسلط پیدا کرده اند و با ارائه بهترین و سودآورترین راه حلهای در دسترس برای کسب و کار ، مشتریان را نیز تامین می کند.

مقدمه ای بر تولید تطبیقی:

برای دستیابی به موقعیت رقابتی کامل، یک شرکت باید زنجیره تامین خود را در درون عملیات تولیدش ادغام کند
زنجیره های تامین ، به طور استعاره ای ، شاهرگهایی هستند که خون را به جاهای مهم حمل و توزیع می کنند؛ کارگاه نیز به مثابه قلب است؛ که خون را پمپاژ می کند .
 
یکپارچگی؛ دغدغه امروز:
همچنانکه زنجیره های تامین در حال خطی شدن و سطح بالای موجودی ، ظرفیت و نیروی کار، در حال تحلیل رفتن هستند؛ شرکت هایی که توان پاسخگویی سریع به تقاضای متغییر را ندارد ، به صورت تصاعدی آسیب پذیر می شوند . این شرکت ها درجستجو روش هایی هستند برای اتحاد تمام فعالیت های تولیدشان و نیز برقراری ارتباطشان با زنجیره تامین می باشند .
مدیریت فعال نیاز به سیستمی دارد که بتواند سریعا هر استثنایی را که بر تولید اثر می گذارد را احساس کند و به آن پاسخ دهد تا بتواند فرایند تولید را یکپارچه سازد.
 
برای ایجاد فرایند تولیدی که دائما درحال تطبیق است ، شرکت ها باید:
به صورت زیرکانه از کاربردها و تکنولوژی، همچون اهرمی برای اتصال به عملیات "طرح ریزی – اجرا- احساس – پاسخ – یادگیری " بهره بگیرد.
برقراری ارتباط یکپارچه بین فرایندهای کارگاه ، تجهیزات تولید و سیستمهای کارگاه، با عملیات زنجیره تامین
تولید تطبیقی باید همانند یک فرایند حلقه بسته (end- to- end) با روابط تنگاتنگ ما بین کارهای تولید و سایر کارهای مهم مجاور و مخصوصا تکنولوژی ای که این کارها را در عرض تولید و توزیع، ممکن می سازد، مدیریت شود.
اینچنین شبکه های یکپارچه ای ، توانایی های همکاری و قابل رویت شدن فرایند را که برای ساختن یک مجموعه تولید تطبیقی ، کلیدی هستند را امکان پذیر می سازد.
 
ارزش تولید:
شرکت هایی که گروه های همتایشان را رهبری می کنند همیشه گردش بیشتری برای دارایی هایشان دارند. که معمولا منظور ، ROA می باشد (Return on assets) ROA و به صورت مستدلی ، کلیدی ترین شاخص عملکرد برای اندازه گیری میزان تاثیر تولید می باشد.
کمک به بهبود میزان فروش، همانند کاهش هزینه ها، بر سود خالص تاثیر می گذارد
بر درآمد فروش نیز از طریق توان عملیاتی ارتقا یافته در سطح پایین کارخانه ، سطح خدماتی بهبود یافته و زمان ورود به بازار سریعتر(از طریق یکپارچگی با مهندسی ، طراحی و عملیات زنجیره تامین ) اثر می گذارد.
و بر هزینه ها نیز از طریق گردش دارایی اثراتی دارد؛
دو نوع گردش دارایی وجود دارد: ثابت و متغیر. گردش دارایی ثابت: ماشین آلات و تجهیزات در سطح پایین کارخانه. گردش دارایی متغیر:موجودی ای که تحت فشار تولید قرار دارد.(این موجودی می تواند به صورت ماده خام (RM) کار در جریان ساخت (WIP) و یا کالای ساخته شده (FG) باشد.)
 
ارزش تولید:
از تمام دارایی های موجود در شبکه های زنجیره تامین ( همچون گونه های مختلف موجودی و نیز دارایی های سرمایه ای چون زمین ، ماشین آالت ، انبار و تجهیزات حمل ) 70  تا40  درصد به صورت مستقیم به عملیات ساخت مرتبط هستند.
مطمئنا هر کارایی قابل حصولی در این عملیات ، می تواند تاثیر مهمی در سودآوری شرکت داشته باشد.
 
چالشهای تولید:
امکانات تولید جزء جزء شده (هر جزئی می خواهد کل و کسانی را که همکاری می کنند را ببینند)؛
سفارشی سازی انبوه . افزایش سریع تقاضا برای تنوع محصول در عرض صنعت، و ایجاد چالش هایی در زمینه هایی چون ظرفیت تولید و برنامه ریزی منابع؛
کوچک شدن چرخه های زندگی  محصول؛
شتاب پاسخ دهی (قدرت دهی به مشتری): چالشهایی چون آرایش و گسترش نیروی کار و هزینه های ظرفیت بالای تولید؛
کیفیت صفر نقص: کیفیت مورد نیاز محصول به صورت تصاعدی سخت می شود.
 
چالشهای تکنولوژی:
تمرینات اختصاصی؛ برنامه ها و معاهده نامه های ارتباطی در سطوح پایین کارخانه
تواناییهای مدلسازی محدود؛ قادر به مدلسازی سریع و کارا در سطوح دانه دانه ، برای زمانبندی مقتضی نمی باشند .
مدیریت داده ها . رشد بسیار زیاد مجموعه داده و نیز نیازمندیهای تحلیل
قابلیت مشاهده سطح پائین کارخانه؛ زمانبندی ریز شده موجودی و خط تولید در سطوح کف کارخانه ، قابل مشاهده نیست
قابلیت ردیابی . عدم توانایی ردیابی ، دوباره کاری و دیدن WIP به صورت سیستماتیک ، تلاشهای برنامه ریزی منابع را به تعویق می اندازد و بر ظرفیت تاثیر می گذارد
به خاطر تاثیر تکنولوژی بر قابلیت دیده شدن، همکاری و پاسخگویی، شدت این چالشها فزونی یافته است .

شامل 29  اسلاید POWERPOINTپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
esteratezhiye_tolid_1985483_6549.zip261.2k

دانلود پاورپوینت استراتژی رقابتی (تکنیک های تحليل صنعت و رقبا)

دانلود پاورپوینت استراتژی رقابتی (تکنیک های تحليل صنعت و رقبا) فهرست بخش‌ها: مروري بر روش كلاسيك تدوين استراتژي   تكنيك‌هاي عمومي تحليل   محيط‌هاي عمومي صنعت   تصميمات استراتژيك ------------- مروري بر روش كلاسيك تدوين استراتژي: فرآيند تدوين استراتژي رقابتي: الف. در حال حاضر كسب و كار چكار مي‌كند: 1-شناسايي استراتژي آشكار يا ضمني كه در حال حاضر وجود دارد كدام است؟ 2-پيش فرض‌هايي تلويحي چه فرض‌هايي در مور ...

توضیحات بیشتر - دانلود 9,000 تومان

دانلود پاورپوینت استخراج فلزات 1 (آماده‌سازی بار)

دانلود پاورپوینت استخراج فلزات 1 (آماده‌سازی بار) آگلومراسيون - مقدمه:  مهمترين روشهاي آگلومراسيون درصنعت فولاد ، كلوخه سازي وگندله سازي مي باشد. اهداف زير باعث پيشرفت توليد گندله و کلوخه شد: 1-  بهبود بخشيدن به احياپذيري و تنظيم ابعاد بار كوره‌ها 2- مصرف ضايعات حاوی آهن 3-  کاهش مواد فرار و رطوبت  در بار كوره بلند 4-  مصرف كنستانتره‌هاي نرم حاصل ازكاني‌هاي كم عيار و نرمه مشخصات يك آگلومره مناسب ب ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,500 تومان

دانلود پاورپوینت آشنایی با مبانی و اصول استانداردها و الگوهای مصرف

دانلود پاورپوینت آشنایی با مبانی و اصول استانداردها و الگوهای مصرف فصل اول-آشنایی با مبانی و اصول استانداردها و الگوهای مصرف فصل دوم- آشنایی با استانداردهای بین المللی و الگوهای مصرف فصل سوم - نحوه پياده سازي استانداردها و الگوهاي مصرف در سازمان ها فصل چهارم- تكنيك ها و راهكارهاي عملياتي براي صرفه جويي در محيط هاي كاري اصلاح الگوی مصرف: تعریف:نهادینه کردن الگوهای صحیح استفاده از منابع کشور. فرایند اصلاح الگوی مصرف ،سبب ارتقای شاخص های بهره وری و اثربخشی در ...

توضیحات بیشتر - دانلود 9,000 تومان