دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت استقرار معماری اطلاعات و فناوری ارتباطات مدرن در اکوسیستم سازمان بیمارستان

دانلود پاورپوینت استقرار معماری اطلاعات و فناوری ارتباطات مدرن در اکوسیستم سازمان بیمارستان

”شبکه های نسل بعدی" و معماری اطلاعات مرتبط با آن  قادر است کلیه روال های سازمانی را دگرگون کرده و با ایجاد اپلیکیشن مناسب سازمان بر روی تبلت ها به ایجاد اکوسیستم پرتابل و بیزینس محور سازمانی منجر شود. ایجاد اپلیکیشن مناسب قابلیت تعامل سازمان و دانش محوری را بالا برده و مخاطبان سازمانی را بر اساس پلتفرم های متفاوت جذب می کند

حضور تبلت در اکوسیستم بیمارستانی:

کارکرد گرایی (functionality)

اتصال به شبکه نسل سوم و بدون سیم، دسترسی به اپلیکیشن های متنوع، رکوردهای بیمار، صفحه نمایش بزرگ و رابط کاربری تمام لمسی،

همراه بودن و موبایل (mobility)

اثربخشی در حوزه EMR

BYOD:

خط مشی ها و استراتژی های بازاریابی و کسب و کار از جمله خط مشی "ابزار خودت را سر کار بیاور" (bring your own device) که به استراتژی BYOD معروف است نیز باعث ترغیب مدیران و تصمیم گیران سازمانی برای استقرار تبلت ها در سازمان می شوند. بر اساس آمارهای صورت گرفته در حوزه استراتژی های سازمانی در حدود 80 درصد از سازمان ها و کمپانی های آمریکایی به کاربران و کارمندان خود مجوز استفاده از دیوایس ها و ابزارهای هوشمند خود را در سطوح سازمانی داده اند.

استقرار تبلت و معماری فناوری اطلاعات و ارتباطات:

خط مشی ها و استراتژی های مورد استفاده در سازمان مبتنی بر تبلت باید دارای ویژگی آگاهی از زمینه و کانتکست (context aware) باشند و اتوماسیون بهتری را برای اکوسیستم سازمانی فراهم نمایند. استقرار تبلت در سازمان نیازمند مدیریت ابزارهای موبایل (mobile device management) و مدیریت فناوری اطلاعات موبایل (mobile IT) در سازمان می باشد. علاوه بر حفاظت و ایمنی دستگاه و ابزارهای موبایل لازم است که راهکارهای مدیریت داده ها و اطلاعات و امنیت اپلیکیشن های سازمانی نیز مورد بازبینی و دقت قرار گیرد. مهم ترین کاری که کاربران پس از استقرار تبلت در سازمان می توانند انجام دهند استفاده صحیح و دارای فرهنگ از تبلت به منظور تغییر و تحول در کسب و کار و بیزینس می باشد.

تاریخچه معماری اطلاعات:

درسال 1996 قانونی در كنگره آمریكا به تصویب رسید كه به قانون كلینگر-كوهن معروف شد . مطابق این قانون ، همه وزارتخانه ها و سازمانهای فدرال آمریكا ملزم شدند معماریIT خود را تنظیم نمایند. مسئولیت تدوین ، اصلاح و اجرای معماری IT یكپارچه در هر سازمان مطابق این قانون بر عهده مدیر ارشد اطلاعاتی  CIO  آن سازمان قرار گرفت .

قانون كلینگر- كوهن ، معماری IT را چنین تعریف می كرد :

« یك چارچوب یكپارچه برای ارتقاء یا نگهداری فناوری موجود و كسب فناوری اطلاعاتی جدید برای نیل به اهداف راهبردی سازمان و مدیریت منابع آن ».

 ضرورت وجودی معماری فناوری اطلاعات:

1- سازمانهای بزرگ و به ویژه سازمانهای دولتی به دلیل گستردگی خود ناگزیرند از منابع خارجی برای پیشبرد اهداف خود استفاده نمایند که به آن Outsourcing گویند. در چنین شرایطی با وجود پیمانکارهای خارجی شرایط متشنجی در سازمان ایجاد می گردد. به همین جهت لازم است الگو مشخصی تعریف گردد.

2-تنوع فناوری های جدید که در سازمان به کار گرفته می شود.این تنوع فناوری جدید طرح ایده معماری فناوری اطلاعات در سازمان را به وجود می آورد که چارچوبی برای توسعه فناوری اطلاعات در سازمان می باشد.

3- تحول سریع محیط های سخت افزاری  و نرم افزاری به گونه ای که در سنوات گذشته، محیط ها و فناوری های اطلاعاتی با سرعت چشم گیری در حال تغییر و تحول بوده اند

4- محدودیت های مالی که در سازمانهای دولتی وجود دارد. در نتیجه برای هر هزینه ای، دلایل و توجیهات اقتصادی محکمی مورد نیاز است.

 الگوی معماری فناوری اطلاعات:

Business: در این لایه معماری کاری یک سازمان، ماموریت، اهداف، چشم انداز، و راهبردهای درازمدت آن است که در واقع علت وجودی سازمان و نحوه تحقق اهداف آن را بیان می کند.اساسی ترین لایه معماری یک سازمان می باشد، زیرا ماموریت ها و اهداف آن به ندرت تغییر می کند.
Information: در این لایه، عناصر و منابع اطلاعاتی سازمان از دید کاربر، توزیع و دسترس پذیری  مطرح می شود بدین معنا که چه اطلاعاتی درسازمان تولید می شود؟
Application: در این لایه انواع برنامه های کاربردی برای تولید و دستیابی به معماری اطلاعات تعیین خواهد شد.
Data: در این لایه محتوا و شکل پایگاه های داده سازمان، الگوهای ذخیره سازی و تبادلی آنها مورد بحث قرار می گیرد.
Technology: در پایین ترین لایه ، محیط سخت افزاری، نرم افزاری و ارتباطی لازم برای اجرای سیستم های اطلاعاتی و گردش اطلاعات و عملیات تعیین می شود.
 
شامل 26  اسلاید POWERPOINT


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
memariye_etelaat_dar_bimarestan_mobtani_bar_tablet_1972584_2448.zip1 MB

دانلود پاورپوینت گذری کوتاه و مختصر به معماری سازمانی

دانلود پاورپوینت گذری کوتاه و مختصر به معماری سازمانی معماري سازماني چيست؟ معماري سازماني چه کاري مي‌تواند انجام دهد؟ معماري سازماني چگونه مي‌تواند به کسب و کار کمک کند؟ چه بايد کرد تا معماري سازماني را بدست آورد؟ ------------ تعريف معماري سازماني: معماري  سازماني، آينده سازمان در زمينه‌هاي: کسب و کار، برنامه‌ها، اطلاعات و تکنولوژي را تعريف مي‌کند . معماري  سازماني، عبارتست از: نقشه‌هاي فني براي تعريف ق ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

دانلود پاورپوینت مسائل جاری نظام پذيرش و بررسی پيشنهادها

دانلود پاورپوینت مسائل جاری نظام پذيرش و بررسی پيشنهادها   شايد در سالهاي 77 و 78 که شروع اجراي نظام مديريت مشارکتي در دستگاههاي دولتي ايران بود، مثل امروز به اهميت و حساسيت جايگاه اين نوع مديريت در نظام مديريت کشور پي نبرده بوديم اما به مرور زمان و مطالعه بيشتر و تامل و تعمق در باره «مديريت تغيير» جايگاه و نقش «مديريت مشارکتي» به عنوان راه کاري علمي، مفيد و سازنده بيشتر هويدا شد. زمانيکه در حال آموزش «مديريت زمان&raqu ...

توضیحات بیشتر - دانلود 8,000 تومان

دانلود پاورپوینت مديريت استراتژيک : مفاهيم و كاربردها

دانلود پاورپوینت مديريت استراتژيک : مفاهيم و كاربردها دشواريهاي موجود بر سر راه مديران: مديران سازمانهاي امروز تحت فشارهاي گوناگوني قرار دارند. الوين تافلر (1370 ) اين فشارها را به 5 قسمت تقسيم كرده است. فشار نخست از ناحيه سپهر زيستي است. دومين فشار از سپهر اجتماعي است. سومين فشار، ازسپهر اطلاعاتي است. چهارمين فشار از سپهر سياسي جامعه ناشي مي شود. پنجمين فشار از ناحيه افكار عمومي است. مفهوم استراتژي: واژه استراتژي كه در زبان فارسي راهبرد يا&n ...

توضیحات بیشتر - دانلود 8,800 تومان