دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت گسترش عملکرد کیفیت QFD

دانلود پاورپوینت گسترش عملکرد کیفیت QFD

QFD  از روش های نوین مهندسی کیفیت ،  از مطالعه بازار و شناسایی مشتریان محصول شروع شده و در فرایند بررسی و تحلیل خود ضمن شناسایی خواسته ها و نیازمندی های مشتریان سعی در لحاظ نمودن آنها در تمامی مراحل طراحی و تولید را دارد .

In a few words: The voice of the customer translated into the voice of the engineer.

QFD  ترجمه و اعمال خواسته های کیفی مشتری در مراحل مختلف تکوین محصول.

بنابراین تمامی خصوصیات و مشخصات طراحی محصول با توجه به نقطه نظرات " مشتری " و" مصرف کننده " آن حاصل می شود.

نیاز به ابزاری چون  QFD از توجه به دو هدف مرتبط با هم نشات گرفته است :

1- تبدیل (ترجمه) خواسته های مصرف کننده (تقاضاهای مشتری) از محصول به مشخصه های کیفی در مرحله طراحی

2- گسترش(Deploy) مشخصه های کیفی شناسایی شده در مرحله طراحی به سایر فرایند های  تولید و تکوین محصول با استفاده از تعیین و برقراری نقاط کنترلی و بازرسی قبل از شروع تولید واقعی.

QFD  سعی دارد از نخستین مراحل شکل گیری مفهوم محصول در ذهن طراحان سازمان ، از طریق تمرکز بر روی درک صحیح و شفاف خواسته های مشتری و گسترش این خواسته ها به تمامی مراحل تکوین محصول ، موجبات ایجاد ارزش افزوده را برای محصول مورد نظر فراهم نماید .

این فرایند شامل:
1- شناسایی  
2- تعیین بهترین ارزش ها برای قطعات ، اجزای مختلف ، مواد و مشخصه های فرایند های تولید محصول
 
مزاياي QFD  ( به شرط استفاده مناسب از فرايند آن):
زمان کوتاه تر توسعه محصول ( 30تا 50 درصد)
کاهش تعداد دفعات تغییر در طرح های مهندسی ( 25تا 50 درصد)
کاهش هزینه های اولیه معرفی محصول به بازار
رضایت مشتریان از تأمین خواسته ها و الزامات آنها
بهبود قابلیت های ساخت محصول
ایجاد یک زبان مشترک بین واحدهای مختلف سازمان
ایجاد یک بانک اطلاعاتی مناسب برای استفاده و کاربردهای آتی
توجه : QFDجایگزینی برای فرایند طراحی فعلی نیست، بلکه ازQFD باید به عنوان ابزاری کارآمد و توانا برای حمایت و پشتیبانی از تمامی فعالیت هایی که در حوزه فرایند طراحی انجام می شود ، استفاده کرد.
 
تاريخچه QFD:
1966 طرح مفهوم گسترش كيفيت پروفسور یوجی آکائو
1969 انتشار مقاله اي علمي با نام گسترش كيفيت توسط وي
1972 استفاده از جداول كيفيت (مبنا و اساس ساختار ماتريس QFD) توسط وي در در صنایع کشتی سازی کوبه به منظور طراحی تانکرهای کشتی ( ارائه ايده خود در قالب یک سیستم و با عنوان
Hinshitsu Tenki System)
1978 انتشار كتابي با همين عنوان از سوي یوجی آکائو و شیگرو در می زونو
1980 اعطاي جايزه دمينگ به شركت كايابا به دلیل استفاده مناسب از این روش براي رشد و ارتقای مفاهیم نظری  QFD و استقرار عملی آن در صنایع ژاپن
1983 طرح QFD در امريكا براي اولين با طي دوره آموزشي 4 روزه براي 80 تن از مدیران تضمین کیفیت شرکت های آمریکایی  توسط آكائو
1986  استفاده شرکت فورد از  QFD در طراحی قطعات خودرو
شركت فورد از اولین پیشگامان  استفاده از این ابزار در آمریکا قرار گرفت و از آن تاریخ به بعد ، استفاده از QFD در صنایع ایالات متحده و اروپا ، به تدریج به عنوان ابزاری کارآمد و مؤثر در طراحی محصولات جدید گسترش یافت .
QFD و مفاهیم مرتبط با آن از ژاپن شروع و استفاده عملی از آن در صنایع این کشور میسر شد، ولی ورود این ابزار به آمریکا و به خصوص صنایع خودرو سازی این کشور ، تأثیر شگرفی بر تکامل آن در پی داشت.
 
نقش مشتری در فرایند QFD:
برای فهم بهتر منظور و خواسته مشتری خود به محل استفاده محصول بروید نحوه استفاده از محصول را مشاهده کنید , احساس کنید , لمس کنید.
(مدتی را همراه مشتریان خود و مانند آنها زندگی کنید.)
 
آماده شدن برای QFD:
استفاده از QFD  در فعالیت های طراحی محصولات جدید ، مستلزم سرمایه گذاری اولیه نسبتاً زیاد زمان ،پول و نیروی انسانی می باشد .
نکته مهم: در مورد روش های سنتی، استفاده بسیار کند از منابع در ابتدای پروژه است که به مرور زمان این مصرف به حداکثر مقدار خود می رسد . در حقیقت در روش سنتی نقطه اوج بکارگیری و استفاده از منابع هنگامی اتفاق می افتد که مشکلات بسیار عمده ای در محصول نمایان شده است و مشتری همچنان منتظر انجام اقدامات اصلاحی است . البته در بیشتر اوقات راضی کردن مدیران مالی برای تزریق منابع مالی از ابتدای پروژه تا اندازه ای مشکل است.
با استفاده از روش QFD تغییرات مهندسی 19 ماه قبل از اولین روز تولید ، محصول ، به نقطه اوج خود رسیده (نقطه  (Aو تقریباً پس از اولین روز تولید محصول ، هیچ گونه تغییری نخواهد داشت (نقطه .(Bسازمان هایی که از QFD استفاده می کنند تولید نمونه های آزمایشی را نیز برای تأیید طراحی های انجام شده در برنامه خود دارند و برای این منظور فرایند طراحی را از 20 تا 24 ماه قبل از تولید اولین محصول شروع می نمایند نقطه .(C)
در روش سنتی تغییرات مهندسی تا چند روز قبل از وارد شدن محصول به بازار بیشترین تعداد خود را دارد (نقطه D).روند نزولی تغییرات ، از زمان ورود محصول به بازار متوقف می شود که این موضوع بستگی به نوع و تعداد شکایت های مشتریان درباره طراحی محصول دارد (نقطه E).
نقطه اوج دوم به فاصله کمی از اولین روز تولید مشاهده می شود (نقطه (Fدلیل نقطه اوج اول فرایند طراحی است . این نمودار معرف سازمانی است که طراحی می کند ، می سازد ، آزمایش می کند و مجدداً نمونه آزمایشی را طراحی می کند .سازمان انتظار دارد که نمونه آزمایشی ساخته شده ،احتیاج به بازبینی داشته باشد . به عبارت دیگر ، این روش به معنای انجام بازرسی 100 % فرایند طراحی است ؛ اما این بازرسی 100 % ، هیچ کمکی برای محصولاتی که کیفیت مورد انتظار مشتری از ابتدا در " طراحی " آنها در نظر گرفته نشده است ، در پی نخواهد داشت.
که در برخی از منابع آموزشی QFD علاوه بر شش معیار کلی ، مندرج در ارزیابی و تحلیل برخی از موارد دیگر نیز در نمودار رادار توصیه شده است.
 
 به عنوان نمونه موسسه  GOAL / QPC یکی از بزرگترین موسسه های مشاوره و آموزش  QFD برای این منظور ، سیزده مورد ذیل را برای ارزیابی وضعیت موجود سازمان پیشنهاد می کند :
1- شناسایی مشتریان داخلی و خارجی
2- فهم و درک دقیق خواسته ها وانتظارات مشتریان
3- ارایه کامل خواسته های مشتریان به طور پیوسته در ستانده های طراحی
4- ارایه تعریفی دقیق از محصول بر اساس نیازمندی های مشتریان توسط واحد بازاریابی
5- تغییر ناچیز مشخصه های طراحی بعد از ورود محصول به بازار
6- شناسایی دقیق محدودیت ها و قابلیت های فرایندهای جاری
7- یکپارچگی کامل فرایند طراحی از طرح ریزی (برنامه ریزی)  ، طراحی ، تولید ، فروش تا خدمات پس از فروش
8- ناچیز بودن تأخیر زمانی  (مرتبط با فرایند طراحی)  برای معرفی و ورود محصول به بازار
9- انطباق ستانده های طراحی با خواسته های تولید، ساخت و مونتاژ
10- وجود فرایند ارتباطی مناسب بین مشتری و سازمان برای ترجمه خواسته های مشتری
11- حداقل بودن احتمال برگشت محصول از نزد مشتری و کاهش هزینه های ضمانت (گارانتی)
12- مشتری مدار بودن فرایند طراحی و توسعه محصول
13- تمرکز و سعی همه جانبه کارکنان به منظور دریافت و درک خواسته های مشتری و ارایه آنها به بهترین شکل ممکن
البته پایه و اساس معیارهای سیزده گانه فوق همان معیارهای شش گانه مورد بحث می باشد.

شامل 85  اسلاید POWERPOINTپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 9,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Gostaresh_amalkard_keyfiat_QFD_1971284_4700.zip8.7 MB

دانلود پاورپوینت دیدگاه قدرت , اختیار

دانلود پاورپوینت دیدگاه قدرت , اختیار دیدگاه قدرت-کنترل : در این زمینه پاسخی دیگر ارائه می دهد:قسمت اصلی معما هنوز ناپیدا ومبهم باقی مانده است.این دیدگاه مطرح میکند که قدرت و کنترل میتواند آنچه را که مبهم مانده به نحوی شایسته تبیین و تشریح نماید. بر اساس این دیدگاه ساختار یک سازمان تاحد زیادی نتیجه اقدامات صاحبان قدرت آن سازمان ، در انتخاب ساختاری است که می خواهند به کمک آن کنترل خود را حداکثر سازند. انتقاد اساسی: گزینش ا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان

دانلود پاورپوینت نیرویابی ، جذب و گزینش

دانلود پاورپوینت نیرویابی ، جذب و گزینش مدیریت منابع انسانی دکتر سید حسین ابطحی فصل سوم صفحات 71 الی 110 ---------- نیرویابی، جذب و گزینش به دو علت در سازمانها ضرورت می یابند؛ یکی توسعه اهداف سازمانها و دیگری ضایعات پرسنلی. توسعه هدفها معلول توسعه نیازهای جوامع است و ضایعات پرسنلی کاهشی است که به دلایل گوناگون، از قبیل بازنشستگی، از کارافتادگی، استعفا، فوت، اخراج و یا انتقال کارکنان، در تعداد نیروی انسانی پدیدار می شود. نیرو ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,300 تومان

دانلود پاورپوینت مدیریت کیفیت فراگیر

دانلود پاورپوینت مدیریت کیفیت  فراگیر فصل اول تعریف: Total Quality Management فراگیر : نشان دهنده همه گیر بودن   کیفیت : درجه تطابق  کالای تولید شده یا خدمت ارائه شده با نیازهای مشتری را  بیان می کند   مدیریت : فن، هنر یا روش اداره کردن، کنترل کردن، هدایت کردن و ... است   روح کلام در TQM :   ”چنان با دیگران رفتار کن که انتظار داری با تو رفتار کنند.“   مدیریت کیفیت فراگی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

دانلود پاورپوینت معرفی شرکت دل

دانلود پاورپوینت معرفی شرکت دل شرکت «دل» بر پایه یک مفهوم ساده شکل گرفت: فروش مستقیم سیستم های رایانه ای به مصرف کننده. معرفی دل: دل در یک نگاه (DELL CORPORATION) سابقه:27  سال (تاسیس: ۱۹۸۴) بنیانگذار: مایکل دل حوزه فعالیت: تولید و فروش سیستم ها و تجهیزات رایانه ای ویژگی: ابداع مدل مستقیم در عرضه رایانه و سپس فروش مستقیم اینترنتی فروش (۲۰۰۵): ۵۶ میلیارد دلار تعداد کارکنان (۲۰۰۵): ۶۵۲۰۰ نفر مدیرعامل: ک ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,200 تومان