دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت دیدگاه قدرت , اختیار

دانلود پاورپوینت دیدگاه قدرت , اختیار

دیدگاه قدرت-کنترل :

در این زمینه پاسخی دیگر ارائه می دهد:قسمت اصلی معما هنوز ناپیدا ومبهم باقی مانده است.این دیدگاه مطرح میکند که قدرت و کنترل میتواند آنچه را که مبهم مانده به نحوی شایسته تبیین و تشریح نماید.

بر اساس این دیدگاه ساختار یک سازمان تاحد زیادی نتیجه اقدامات صاحبان قدرت آن سازمان ، در انتخاب ساختاری است که می خواهند به کمک آن کنترل خود را حداکثر سازند.

انتقاد اساسی: گزینش استراتژیک:

انتقاد اصلی بر علیه کسانی است که در خصوص تسلط نیروهای فناوریک ، محیطی و یا دیگر نیروها به عنوان عوامل تعیین کننده ساختارها ، بحث هائی مطرح کرده اند از سوی جان چایلد مطرح گردید. بحث گزینش استراتژیک آقای چایلد این است که اگر چه مدیران در اتخاذ تصمیمات مدیریتی با محدودیتهائی مواجه هستند ، ولی بازهم در اتخاذ گزینش های خود از آزادی عمل قابل ملاحظه ای برخوردارند.دقیقا همانطوریکه مدیران اهداف را تدوین کرده ، کارکنان یا فنون کنترل را انتخاب می کنند ، طرح سازمان خود را نیز برمی گزینند.
محیط وفناوری :فقط نوعی محدودیت برای مدیران محسوب می شوند
 
منطق گزینش استراتژیک:
1- بر خلاف نظر افرادی که ادعا می کنند نیروهای فناوریک ، محیطی و غیره بر تصمیمات تصمیم گیران تسلط داشته ، تصمیم گیرندگان خود از آزادی عمل برخورداند: مدیران می توانند از میان دامنه وسیع راهکارهای سازگار با قلمرو انتخابی خود ، راهکارهای دلخواه را انتخاب کرده و یا می توانند برای ورود به قلمرو دیگر راهکاری را برگزینند.انتخاب قلمرو ،  فعالیتهائی که یک سازمان وارد ان خواهد شد را تعیین می کند و بر اساس نوع فعالیت ها ، فناوری برگزیده می شود.نکته اساسی این است که انتخاب قلمرو فعالیتها و وظایفی که بایستی در راستای این قلمرو انجام شوند ، توسط مدیریت انتخاب می شوند. فناوری نمی تواند ساختار را تعیین کند . مدیریت با توجه به انتخاب قلمرو و وظایفش ساختار را تعیین می کند
 
2-اثربخشی سازمانی باید به جای اینکه به عنوان یک نقطه مد نظر قرار گیرد ، به صورت یک دامنه باید در نظر گرفته شود:
مدیران به جای اینکه ساختاری را که اثربخشی بالائی را موجب می شود ، انتخاب کنند ، ساختاری را برمی گزینند که فقط حداقل احتیاجات اثربخشی سازمانی را برآورده سازد.به عبارت دیگر گزینه هایی را انتخاب می کنند که به اندازه کافی به نظر خوب می رسد.
 
3-سازمانها گهگاهی قدرت تغییر محیط را دارا بوده و میتوانند محیط خود را کنترل کنند:
سازمانها همیشه مجبور نیستند که بر اساس خواسته های محیط خود عمل کنند .سازمانهای کوچک و بزرگ می توانند برای محدود کردن شدت و دامنه تهدید رقبا به روابط غیر رسمی متوسل شوند.اقداماتی که ممکن است انجام دهند اعم از: ادغام ، سرمایه گذاری مشترک ، ادغام عمودی و یا حتی تاثیرگذاری بر قوانین و مقررات دولتی از طریق نفوذ در دستگاه حاکمه میباشد.
 
4-برداشتها و ارزیابی هائی که از حوادث محیطی صورت می گیرد حلقه مهم ارتباطی بین محیط ها و فعالیتهای سازمانها می باشد:
 بین ویژگی های عینی محیط و ادراک و ارزیابی هایی که ازاین ویژگی ها به وسیله اعضا سازمان صورت می گیرد تفاوت وجود دارد. تصمیم گیرندگان محیط سازمان را ارزیابی کرده ، بر اساس تجارب خود ، آنها را تعبیر و تفسیر می کنند و سپس این اطلاعات را برای تاثیر گذاری بر طرح ساختار داخلی خود به کار می گیرند.
 
نظر مخالف گزینش استراتژیک:
دو واقعیت وجود دارد که قابیلیت تعمیم پذیری بحث گزینش استراتژیک را محدود میکند:
1-تعهدات سارمان اغلب باعث محدودیت آن در یک قلمرو خاص می گردد: تعهداتی که سازمان در قبال منابع انسانی ومادی خود دارد آن را ملزم می سازد برای مدتی طولانی در قلمرو خاص ، به فعالیت اشتغال داشته باشد.
2-برای ورود به بسیاری از بازارها موانعی وجود دارد که این موانع اعم از صرفه جوئی ناشی از مقیاس ، مزیتهای مطلق هزینه ، تنوع و تفکیک محصول می باشد.
 
چالش های آتی به دیدگاه اقتضایی:
دیدگاه اقتضائی که مطرح می کند ساختار سازمان بر اساس تغییرات حاصله در استراتژی، اندازه و فناوری و محیط تغییر خواهد کرد یک سلسله پیش فرضهائی را دربازه تصمیم گیری ارائه می دهد:
 تصمیم گیران از فرایند سنتی تصمیم گیری تبعیت می کنند
 مدیریت عالی همان ائتلاف حاکم درون سازمان است
 اجماع هدف در سازمان را منطقی به حساب می آورد.یعنی اینکه تصمیم گیران در اتخاذ تصمیم هدفی مشترک داشته و آن هدف باید منافع سازمان را محقق کند و منافع
شخص باید به خاطر منافع سازمان کنار گذاشته شود
 
شامل 27  اسلاید POWERPOINT


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Ghodrat-ekhtiar-_1971277_2740.zip238.1k

دانلود پاورپوینت نیرویابی ، جذب و گزینش

دانلود پاورپوینت نیرویابی ، جذب و گزینش مدیریت منابع انسانی دکتر سید حسین ابطحی فصل سوم صفحات 71 الی 110 ---------- نیرویابی، جذب و گزینش به دو علت در سازمانها ضرورت می یابند؛ یکی توسعه اهداف سازمانها و دیگری ضایعات پرسنلی. توسعه هدفها معلول توسعه نیازهای جوامع است و ضایعات پرسنلی کاهشی است که به دلایل گوناگون، از قبیل بازنشستگی، از کارافتادگی، استعفا، فوت، اخراج و یا انتقال کارکنان، در تعداد نیروی انسانی پدیدار می شود. نیرو ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,300 تومان

دانلود پاورپوینت مدیریت کیفیت فراگیر

دانلود پاورپوینت مدیریت کیفیت  فراگیر فصل اول تعریف: Total Quality Management فراگیر : نشان دهنده همه گیر بودن   کیفیت : درجه تطابق  کالای تولید شده یا خدمت ارائه شده با نیازهای مشتری را  بیان می کند   مدیریت : فن، هنر یا روش اداره کردن، کنترل کردن، هدایت کردن و ... است   روح کلام در TQM :   ”چنان با دیگران رفتار کن که انتظار داری با تو رفتار کنند.“   مدیریت کیفیت فراگی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان