دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت ساختار شکست کار در مدیریت پروژه WBS

دانلود پاورپوینت ساختار شکست کار در مدیریت پروژه WBS

ساختار شكست كار:

ابزاري است كه بوسيله مدير پروژه بكا ربرده مي شود تا پروژه را تعريف كرده، با انسجام دادن به آن باعث شود پروژه در زمان مقرر و با فعاليتهاي محول شده براي هر كدام از تشكيلات مرتبط به پايان برسد.
 اولين قدم مهم در فرآيند برنامه ريزي،WBS مي باشد
ابزاری برای مشخص‌کردن و طبقه‌بندی کردن اجزای کار می‌باشد بصورتیکه به سامان‌دادن و مشخص‌کردن وسعت کلی کار در پروژه کمک می‌کند.
 
تعریف ساختار شکست کار:
یک ساختار شبکه‌ای یا درختی به صورت گرافیکی است برای نشان دادن روش تولید محصول یا خدمت شامل، بخش‌های سخت‌افزار، نرم‌افزار، خدمات و سایر وظایفی که یک سازمان یا شرکت انجام می‌دهد مانند کارهایی که باید انجام شود تا یک محصول یا خدمت مشخص تولید و یا ارایه شود.
 در این تعریف منظور از «کارهایی که باید انجام شود» انجام و اتمام یک پروژه با بودجه و زمان مشخص است.
 
کاربرد:
تدوین ساختار شکست کار به عنوان یک نظام کاری، برای اطمینان از مشارکت‌ همگان در اجرای پروژه، اعم از کارفرما، پیمانکاران/فروشندگان است که همگی بدانند چه عملیاتی برای تکمیل پروژه مورد نیاز است و وظیفه هرکس چیست.
استفاده از ساختار شکست کار به عنوان یک شالوده اطلاعاتی، برقراری ارتباط صحیح در باره پروژه را برای گروههای کاری و سازمانهای ناظر بر پروژه و سایر فرآیندهای قانونی، از طریق کاربرد یک مبنای مشترک، تسهیل می‌کند.
 
کاربران ساختار شکست کار:
در اجرای پروژه‌های بزرگ، علاوه بر کارکنان پروژه، عواملی چون سرمایه‌گذاران،‌ تامین‌کنندگان مالی، پیمانکاران، در بعضی موارد سازمانهای دولتی و موسسات با دانش تکنولوژیکی پیچیده،‌دخالت و مشارکت دارند که بیشتر از گذشته به اطلاعات چندگانه و متمرکز نیاز دارند.
برای رعایت الزامات حکومتی و مقررات قانونی و مسوولیت نظارتی، سازمانها به اطلاعات و زبان مشترک نیاز دارند. فلسفه ایجاد کد برای هر یک از عملیات در WBS و متدولوژی آن، می‌تواند این نیاز اطلاعاتی کلیه مراجع و واحدها را مرتفع کند.
 در حقیقت در اجرای پروژه، ساختار شکست کار یک داده و زبان مشترک است و ابزاری برای برقراری ارتباط بین کاربران مختلف در پروژه است که کاربرد موثری دارد. در تامین داده‌های مورد نیاز برای تدوین ساختار شکست کار، دو گروه شامل گروه عملیاتی پروژه و گروه‌های حاکمیتی و مسوول دخالت دارند
یک ساختار شکست کار خوب طراحی و تدوین شده، گروه‌های عملیاتی و مسوول را قادر می‌سازد که ارتباطات دقیق و منظمی با هم داشته باشند
 
برای تهیه WBS باید به نکات زیر توجه کرد و در خصوص آن ها اندیشید:
 در مورد اقلام و عناصر قابل تحویل بیندیشید . (چه چیزهایی باید تهیه شوند؟ نیازمندیها کدامند؟)
 در مورد نحوه تولید اقلام و عناصر قابل تحویل بیندیشید (چه روشهایی؟ چه فرایندهای خاصی؟ چه کیفیتی؟ چه بازرسی هایی؟)
 آیا چشم اندازی از محصول نهایی در ذهن شما شکل گرفته است ؟
چه کارهایی بایستی انجام پذیرند ؟
 
داده‌های اولیه برای تهیهWBS:
برای تهیه یک ساختار شکست کار کامل و بدون نقص، داده‌ها و مواد اولیه باید گردآوری شود. این داده‌ها که در زمینه‌های مختلف است به قرار زیر هستند:
بودجه: نحوه و مقدار تامین مالی و جریان نقدینگی
برآورد هزینه، میزان هزینه‌های پروژه را بر مبنای تامین خدمات فنی و مهندسی، تامین کالا و تجهیزات و هزینه‌های ساخت، اجرا و نصب و راه‌اندازی را تعیین می‌کند.
بهره‌وری- نرخ بهره‌وری مورد انتظار برای عوامل درگیر در اجرای پروژه عامل مهمی در تدوین ساختار شکست کار است.
زمان‌بندی- جدول و برنامه‌ زمان‌بندی و ترتیب انجام فعالیت‌های پروژه از ابتدای کار تا خاتمه پروژه عامل مهمی در تعیین روش کار است.
منابع- برای اجرای پروژه از منابعی مانند سرمایه، ماشین‌آلات، ‌تجهیزات، نیروی انسانی و مواد مصرفی استفاده می‌شود که اطلاعات آنها برای تدوین ساختار شکست کار ضرورت دارد.
 پس از آنکه کلیه داده‌های پیش گفته فراهم شد، آنگاه کارشناسانی که ساختار شکست کار را تنظیم می‌کنند، کلیه ردیف‌ها و رده‌های عملیاتی را تعریف و تدوین می‌کنند
 
مراحل تدوين ساختار شكست كار:
1-موضوع و هدف كلي كار را مشخص كنيد.
2-موضوع تعيين شده را به دسته هاي رده دوم از نظر اهميت تقسيم كنيد. اين شاخه ها بايد نمايانگر احتياجات و فعاليتهايي باشند كه مستقيماً به هدف اوليه ختم مي شوند و يا براي تكميل كار حتماً بايد انجام شوند. تيم تدوين مداوماً بايد سوالات زير را مطرح كند كه: - براي رسيدن به اين هدف چه چيزهايي مورد نياز مي باشد؟ - سپس چه اتفاقي خواهد افتاد؟ - چه چيزهايي بايد مورد توجه قرارگيرد؟
3-براي هركدام از عناوين مهم فوق جزئيات بيشتري در نظر بگيريد.
4-WBS تدوين شده را از نظر كامل بودن و سير منطقي آن كنترل كنيد.
ساختار شكست كار بعنوان زيربناي ماتريس توزيع مسؤوليتها،زمانبندي شبكه اي، تخمين و تخصيص هزينه، آناليز ريسك، چارت سازماني، هماهنگي اهداف، كنترل (شامل مديريت پيمان) بكار مي رود.
 
گامهایی که باید برای تهیه WBS طی شوند عبارتند از: 
گام اول : محصول یا محصولات نهایی پروژه را مشخص سازید ؛ چه چیزی باید تحویل شود تا پروژه به موفقیت رسیده باشد ؟
گام دوم : اقلام قابل تحویل اصلی را تا سطحی از جزئیات که به منظور مدیریت و کنترل یکپارچه کار مناسب باشد تجزیه نمایید . 
گام سوم : ساختار شکست کار را تا آنجا بازنگری و ویرایش نمایید که ذینفعان پروژه تصدیق نمایند که برنامهریزی پروژه را میتوان با موفقیت تکمیل نمود و امور اجرا و کنترل به نحوی موفقیتآمیز نتایج موردانتظار را به بار خواهند نشاند .
 
عواملی که لازم است در تدوین ساختار شکست کار مورد توجه قرار گیرند عبارتند از :
عناصر ساختار شکست کار باید نشاندهنده یک قلم قابل تحویل محسوس باشند . 
هر یک از عناصر فرعی ساختار شکست کار باید تنها به یک منشا و عنصر خاص از ساختار شکست کار (یا عنصر بالاتر خود) تعلق داشته باشند . 
هر یک از عناصر فرعی ساختار شکست کار باید به صورتی منطقی تا سطحی که نشاندهنده چگونگی تولید (طراحی ، خرید ، ساخت یا قرارداد فرعی) آنها باشد تجزیه شوند . 
اقلام قابل تحویل باید منحصر بفرد و متمایز از موارد همتراز خود باشند و باید تا سطحی از جزئیات تجزیه شوند که برای برنامهریزی و مدیریت کار و نیز برای تحصیل یا ایجاد آنها لازم است . 
اقلام قابل تحویل باید به شکلی روشن و دقیق مشخص شوند تا از دوباره کاری در بین عناصر ساختار شکست کار ، در کل سازمان و یا بین افراد مسوول تکمیل کار جلوگیری شود .
اقلام قابل تحویل باید از نقطه نظر اندازه و تعریف محدود باشند. این اقلام تا جایی باید ریز شوند که هم ماهیت کار اجازه دهد و نیز کنترل آن ها اقتصادی باشد. 
کلیه عناصر ساختار شکست کار باید با ساختارهای حسابداری و سازمانی سازگاری داشته باشند . 
کلیه اقلام قابل تحویل به وضوح در ساختار شکست کار گنجانده شوند .
کلیه موارد مهم گزارشدهی (به عنوان نمونه :جلسات بازنگری ، گزارشات ماهانه ، گزارش آزمایشات) در ساختار شکست کار گنجانده و مشخص گردند .
 
آزمون ساختار شکست کار:
آيا فعاليتهاي ريزتر، فعاليت سطح باﻻتر را پوشش كامل مي دهند؟ (جمع پذيري)
آيا هريك از بسته هاي كاري مي توانند زمانبندي و بودجه بندي شوند؟
 آيا بسته هاي كاري قابل واگذاري به واحد سازماني مشخص هستند؟
آيا خروجي بسته هاي كاري، اقلام تحويلي پروژه را پوشش مي دهند؟
آيا قادر به تعريف توالي و منطق بين فعاليتها هستيم؟
 
شناسايي فعاليتهاي پروژه:
برخي از دلايل نياز به تجزيه و تفكيك پروژه به اجزاي آن بشرح زير است:
1- اين‌امر راهكار اصولي برنامه‌ريزي، اجرا و كنترل يك پروژه در جهت نيل به اهداف آن است.
2- دقت بالاتري در برآوردهاي زمان، هزينه و منابع را بوجود مي‌آورند.
3- باعث تسهيل در واگذاري اختيارات و اعطاي مسنوليتها مي‌شود.
4- مبناي مناسبي براي كنترل و ارزيابي عملكرد مي‌گردد.
5- شناسايي فعاليتهايي كه اقلام تحويلي پروژه را تضمين مي‌كنند.

شامل 59  اسلاید POWERPOINTپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 9,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Sakhtare_shekast_kar_dar_modiriyate_porojeh_WBS_1969731_5137.zip1.1 MB

دانلود پاورپوینت رویکرد استوار در مسائل جایابی و تخصیص با داده های غیر قطعی

دانلود پاورپوینت رویکرد استوار در مسائل جایابی و تخصیص با داده های غیر قطعی فهرست مطالب: مفاهیم عدم قطعیت و لزوم به کار گیری روش استوار مساله جایابی و تخصیص نقاط لجستیکی چند رویکرد استوار در حل مساله معرفی مساله، متغیر ها و پارامتر ها فرمولاسیون مدل مدل سازی با نرم افزار GAMS جواب های مدل نتیجه گیری ----------- چکیده: -در این تحقیق، مساله جایابی و تخصیص نقاط لجستیکی در حالت گسسته در شرایطی که داده ها در شرایط عدم قطعیت هستند مورد بررسی قرار می گیرد. -بدین منظ ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

دانلود پاورپوینت برنامه ريزی استراتژيک صنعتی با استفاده از روش Miltenburg

دانلود پاورپوینت برنامه ريزی استراتژيک صنعتی با استفاده از روش Miltenburg عناوین : 1 – مروری بر مفاهیم مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک 2 – سلسله مراتب تصمیمات استراتژیک در سازمان 3 – تعریف وظایف مختلف در یک کسب و کار 4 – معرفی وظیفه تولید و عملیات و تقسیم بندی آن 5 – معرفی استراتژی تولید صنعتی 6 – تقسیم پژوهشهای تولید صنعتی به دو حوزه  ” محتوا ”  و  ” فرآیند ” 7 – مرور کوتاهی بر &rdq ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,300 تومان

دانلود پاورپوینت روش های تحقیق در مدیریت - فصل اول مقدمات پژوهش

دانلود پاورپوینت روش های تحقیق در مدیریت - فصل اول مقدمات پژوهش آنچه در این فصل می آموزیم: تحقیق چیست؟ انواع تحقیق دو روش اجرای تحقیق تحقیق علمی و ویژگی های آن بنیاد های تحقیق علمی روابط همبستگی – روابط علّی لزوم آگاهی مدیر از تحقیق مدیران، محقّقان و مشاوران و ارتباط آنها   تحقیق چیست: جست و جو یا بررسی سازمان یافته، منظّم، متّکی به داده ها، نقّادانه، علمی در زمینه ای مشخّص با هدف یافتن پاسخ و راه حل مناسب   (Inquiry (noun: A systematic se ...

توضیحات بیشتر - دانلود 8,000 تومان