دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت اقدامات اصلاحی با توجه به نتایج ارزیابی های ارگونومیک

دانلود پاورپوینت اقدامات اصلاحی با توجه به نتایج ارزیابی های ارگونومیک

مثال (معادله NIOSH):

پیشنهادات اصلاحی:

افزایش HM: نزدیکتر کردن چرخ دستی به فرد باعث کاهش H هم در مبدا و هم در مقصد شده و در نتیجه HM را افزایش می دهد.
افزایش VM: بالا آوردن ارتفاع محل قرار گرفتن رول کاغذ در مقصد باعث افزایش V و در نتیجه افزایش VM می شود.
افزایش CM: بهبود وضعیت جفت شدن دست با بار CM را به یک نزدیک می کند.
در برخی مواقع طراحی مجدد شرایط کار و انجام اصلاحات امکانپذیر نمی باشد. در چنین مواردی استفاده از روشها و وسایل مکانیکی می تواند مفید باشد. انجام کار بوسیله چند کارگر نیز می تواند ریسک آسیب را کاهش دهد.
 
مثال (WISHA):
کارگری باری به وزن 15 کیلوگرم را از ناحیه ای با فاصله ی بیش از 25 سانتی متر در جلو بدن و در ارتفاع کمر تا شانه بلند می‌کند.
فرکانس بلند کردن بار برابر با یکبار در دقیقه و این فعالیت در یک شیفت کار بین یک تا دو ساعت استمرار می یابد.
هنگام بلند کردن بار چرخش کمر کارگر بیش از 45 درجه می باشد.
فرض کنید که 15 کیلوگرم بیشترین وزن باری است که توسط فرد در بدترین وضعیت بدنی بلند مي شود.
با توجه به این سناریو، ارزیابی این فعالیت با روش WISHA  مشخص می سازد که حد مجاز بلند کردن بار در این فعالیت 13/77 کیلوگرم می باشد. این در حالی است که کارگر باری به وزن 15 کیلوگرم را بلند می‌نماید.
با توجه به اینکه وزن بار بلند شده بیش از حد مجاز بار می باشد، لذا شرایط از نظر ارگونومیک نامطلوب ارزیابی می شود و احتمال آسیب ناحیه کمر تحت شرایط مذکور در این کارگر وجود دارد.
 
پیشنهادات اصلاحی:
کاهش وزن باری که بلند می شود.
نزدیکتر کردن بار به بدن.
کاهش فرکانس بلند کردن بار.
حذف پیچش و چرخش هنگام بلند کردن بار.
در برخی مواقع طراحی مجدد شرایط کار و انجام اصلاحات امکانپذیر نمی باشد. در چنین مواردی استفاده از روشها و وسایل مکانیکی می تواند مفید باشد. انجام کار بوسیله چند کارگر نیز می تواند ریسک آسیب را کاهش دهد.
 
مثال (Pushing):
کارگر مردی یک چرخ دستی که ارتفاع دسته آن برابر با 95 سانتی متر از سطح زمین است را با فرکانس یک دفعه در هر 2 دقیقه در مسافت 7/6 متر هل می‌دهد.
چنانچه منظور این باشد که نیروی اعمالی برای 90 درصد کارگران مناسب بوده و مجاز دانسته شود، مقادیر نیروی اولیه و نیروی پیوسته بترتیب برابر با 23 و 13 کیلوگرم بدست می‌آید.  
فرض کنید که دستگاه دینامومتر برای نیروی اولیه و نیروی پیوسته بترتیب مقادیر 25 و 15 کیلوگرم را نشان می‌دهد. بدین ترتیب می توان چنین گفت که شرایط برای تمام 90 درصد جمعیت هدف مناسب نبوده و فشار وارده بر فرد/افراد ممکن است منجر به آسیبهای اسکلتی- عضلانی شوند.
 
شامل 42  اسلاید POWERPOINT


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,600 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
eghdamate_eslahi_ba_tavajoh_be_natayeje_arzyabihay_1963968_8011.zip3.5 MB

دانلود پاورپوینت آشنایی با اصول و معیارهای مدل تعالی سازمانی EFQM 2010

دانلود پاورپوینت آشنایی با اصول و معیارهای مدل تعالی سازمانی EFQM  2010 تعريف مديريت كيفيت جامع (TQM): مديريت كيفيت جامع (TQM) را ميتوان بعنوان يك رویکرد مديريتي كه بطور مداوم در حال تكامل است تعريف نمود  که شامل ارزشها (Values)، تكنيك‌ها(Techniques)، متدولوژي‌ها (Methodologies) و ابزارهائي (Tools) است كه هدف از آنها سودآوری سازمان ازطریق افزايش رضايت مشتريان داخلي و خارجي با كاهش منابع مورد نياز است. روش‌هاي جاري سازي TQM: استفاده از اجزاء TQM ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,800 تومان

دانلود پاورپوینت تعالی سازمانی در قالب مدل EFQM در شرکت پتروشیمی آبادان

دانلود پاورپوینت تعالی سازمانی  در قالب مدل EFQM در شرکت پتروشیمی آبادان فهرست مطالب: معرفی شرکت   EFQMدر پتروشیمی آبادان پروژه های بهبود و برنامه های آینده -------------------- تاریخچه شرکت پتروشيمي آبادان: نام : پتروشیمی آبادان نوع شرکت : سهامی عام تاریخ تأسیس : 1345 تاريخ بهره برداري : 1348 ترکیب سهامداران اولیه :74% شرکت ملی صنایع پتروشیمی و 26% شرکت بی.اف.گودریچ محصولات و ظرفیت در زمان تأسیس: P.V.C  بیست هزارتن درسال D.D.B&nbs ...

توضیحات بیشتر - دانلود 9,800 تومان

دانلود پاورپوینت دوره خود ارزيابی بر اساس مدل EFQM

دانلود پاورپوینت دوره خود ارزيابی بر اساس مدل EFQM سرفصل مطالب: مقدمه و كليات مفاهيم بنيادين و معيارها منطق رادار و کارت راه ياب نقش ISO9001:2000 در EFQM خودارزيابی و قدم های آن روشهاي خودارزيابی اولويت بندی اقدامات --------------------- آشنايي با روند توسعة مدل EFQM: 14 شركت در سال 1988 گرد هم آمدند تا EFQM را تاسيس نمايند. تعداد اعضاي كنوني به بيش از 800 شركت بالغ مي گردد. ماموريت اين بنياد” نيروي محرك بودن براي حفظ تعالي در اروپا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 8,800 تومان