دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت ميكروسكوپ الكترونی روبشی (SEM)

دانلود پاورپوینت ميكروسكوپ الكترونی روبشی (SEM)

1- شکست شناسی  (Fractography):

شکست شناسی طبق تعریف شامل مطالعه و بررسی سطوح شکست، بررسی علل رخ داد شکست، نقش رسوبات در شکست و بررسی مکانیزم شکست می باشد.

به دلیل امکان مشاهده تصاویر به صورت سه بعدی در میکروسکوپ الکترونی روبشی مطالعات سطوح شکست توسط این میکروسکوپ به خوبی می تواند محقق را در این زمینه راهنمایی نماید.

2- رشد ترک خستگی:

در حین اعمال سیکل های خستگی بر روی فلزات و آلیاژهای مختلف، جوانه زنی و رشد ترک رخ می دهد که در نهایت انهدام قطعه را به دنبال دارد. بررسی سطوح شکست در مورد قطعاتی که تحت خستگی دچار شکست شده اند می تواند محقق را در شناسایی مراکز جوانه زنی ترک و مسیر های رشد ترک یاری نموده، با حذف عوامل حساسیت زا عمر قطعات را افزایش یابد.

3- بررسی پوشش ها:

 با مطالعه ساختار پوشش ها توسط میکروسکوپ الکترونی روبشی امکان تعیین ضخامت پوشش، انواع فازهای موجود در پوشش، درصد تخلخل موجود در پوشش، کیفیت اتصال پوشش و زیرلایه و مورفولوژی پوشش وجود دارد.

4- بررسی پودرها:

در مورد پودرهای تولیدی توسط فرایندهای مختلف همچون اتمیزه کردن مذاب، احیای اکسیدها و .... مواردی همچون شکل، اندازه و توزیع ذرات توسط میکروسکوپ الکترونی روبشی قابل بررسی است.

5- بررسی خوردگی:

به عنوان یکی از بهترین روش های بررسی خوردگی در فلزات می توان به میکروسکوپ الکترونی روبشی اشاره نمود. در این نوع مطالعات می توان به اطلاعاتی همچون نوع خوردگی و ضخامت آن، قشر مقاوم به خوردگی، ساختار لایه خورده شده، محصولات خوردگی و ... دست یافت.

شامل 15  اسلاید POWERPOINTپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,200 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Microscope_electeroniye_robeshi_1930675_2102.zip6.5 MB