دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت دستاورد های علمی ، فناوری و تکنولوژیک جمهوری اسلامی ایران

دانلود پاورپوینت دستاورد های علمی ، فناوری و تکنولوژیک جمهوری اسلامی ایران

ابر رایانه ملی جزء 500 ابر رایانه جهان:

بهره برداری از اولین ابررایانه ((super computer وارداتی در سال 1380 و در مرکز پردازش های فوق سریع دانشگاه امیرکبیر صورت گرفت.
این ابر رایانه از فناوری خوشه ای (کلاستر) استفاده کرده و حافظه ای برابر 56 گ.ب و دارای ظرفیت ذخیره سازی 5 هزار و 800 گ.ب به همراه سیستم عامل لینوکس بوده است.
حداکثر توان پردازشی آن 860 میلیارد عمل در ثانیه است.اما لازم به ذکر است ابررایانه ایرانی دارای توان پردازش 34 هزار میلیارد در ثانیه و سرعتی برابر 40 گ.ب خواهد بود.
این ابررایانه با همکاری دانشگاه صنعتی کبیر و دانشگاه صنعتی اصفهان ساخته ولی هنوز به بهره برداری نرسیده.این ابررایانه قابلیت پردازش و محاسبه در حوزه های متنوع را نیز داراست.
 
پر قدرت ترین موتور پایه گازسوز ملی:
مهندسان ایرانی در مرکز تحقیقات ایران خودرو طراحی پر قدرت ترین موتور پایه گازسوز با توان 150 اسب بخار را انجام دادند،این موتور قابلیت نصب در خودرو های رتبه بالارا داراست.
این موتور با وجود توان بالا و گشتاوری زیاد مصرف سوخت کمی را دارد و دارای استاندارد یورو 4 هم نیز می باشد.این موتور در ارتفاع بالا هم توان خود را از دست نمیدهد.
این موتور برای اولین بار با دو عضو تنفس طبیعی(EF7NA -cc1700 و EF7TC-cc 1400) بر روی خودروی سورن  ELXنصب شده است،البته در دو حالت بنزین و گازسوز.
 
پیشرفته ترین تصفیه خانه خاورمیانه در تهران:
پیشرفته ترین تصفیه خانه خاورمیانه و یکی از شش واحد بزرگترین طرح زیستی تهران در جنوب تهران به بهره برداری رسید. این تصفیه خانه برای جمع آوری ،دفع و تصفیه فاضلاب شهر تهران فایده بسیار داشته.شش واحد آن نیز در دست ساخت است.
این تصفیه خانه دارای شش واحد و هر واحد برای تصفیة خانة 525 هزار نفر طراحی شده.
برای بهره برداری از یک واحد آن 200 میلیارد تومان هزینه شده ولی در مجموع برای چهار واحد آن 750 میلیارد تومان هزینه شده که حدود 140 میلیارد تومان توسط بانک جهانی اهدا شد.
سه واحد از شش واحد آن تا شش ماه دیگر به بهره برداری می رسد و 2 واحد باقیمانده از آن 20 ماه دیگر بهره برداری می شود.این طرح از سال 1350 کلید خورده است.
 
ایران طراح و تولید کننده تراشه های مدار مجتمع:
 این تراشه(IC )با نام «گیت وی باند» توسط پژوهشگران میکروالکترونیک ایران پس از 3سال و نیم تلاش تولید شده.این تراشه برای شبکه های باند وسیع در گذرگاه های ارتباطی ایمن برای انتقال اطلاعات و تجارت الکترونیک و .... کاربرد بسیار دارد.
در طراحی این مدار های جتمع بحثی به نام «vlsi» مطرح است  که آن را به ویژگی های زیادی می رساند.
این فناوری علاوه بر مخابرت کاربرد بسیار جالبی در خودرو دارد.عنصری کلیدی در طراحی این تراشه ها در کشور استفاده از حدود 30 میلیون ترانزیستور در ابعاد 100 نانومتر است.این تراشه به 3 پردازشگر داخلی و مجموعه ای از سخت افزار های تسریع کننده داخلی مجهز است.
 
ایران صاحب فناوری ساخت خودرو های هیبریدی:
طراحی نخستین اتوبوس های هیبریدی خاورمیانه توسط شرکت بهینه سازی مصرف سوخت به پایان رسید.طراحی و کنترل آن در دست متخصصان دانشگاه تهران و اصفهان توسعه یافته.
این خودرو دارای استاندارد یورو چهار بوده ولازم به ذکر است که دانش تخصصی و فنی آن تاکنون در اختیار سه کشور آمریکا ، آلمان و ژاپن بوده است.
از دستاوردهای این پروژه ملی کاهش 30% از مصرف سوخت اتوبوس های درون شهری و کاهش 75% از درصد آلایندگی هوا در کلان شهر ها است.این خوردرو در نوع الکتریکی است.
 
شامل 21  اسلاید POWERPOINT


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,200 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
dastavard_elmi_fanavari_iran_1930610_5240.zip5 MB