دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت ساختار شکست کار - مديريت پروژه‌ها

دانلود پاورپوینت ساختار شکست کار - مديريت پروژه‌ها

فرآيند تعيين فعاليتهاي پروژه:

1-تعيين ساختار اقلام و موضوعات پروژه  (PCWBS)
2-تعيين ساختار اعمال (عمليات )  پروژه (FWBS)
3-تعيين ساختار رابطه بين اعمال و موضوعات پروژه (RWBS)
4-استخراج و تدوين فعاليت هاي پروژه

WBS:

تاکنون برای انجام کارها و فعالیت های روز آینده خود آنها را دسته بندی کرده اید ؟ اگر اینگونه بوده در حقیقت شما نیز برای مدیریت پروژه کارهای انجام نشده فردای خود از WBS ساختار تفکیک کار یا همان ساختار شکست کمک گرفته‏اید.
واژه WBS که به اختصار از Work Breakdown Structure برگرفته شده است، ساختار تفکیک کار (شکست کار) معنی می دهد و تشریح کننده سلسله مراتب وظایفی است که درقالب بسته های کاری گروهبندی شده و در یک پروژه اجرا می شوند. WBS ساختار کار اجرایی را متناسب کرده و موجب کاهش هزینه های پروژه می گردد.

در این گام ، دو نوع ساختار شکست کار برای هر پروژه تعریف را می نماییم :
1 - ساختار فیزیکی اقلام قابل تحویل (PCWBS):
ساختار فیزیکی تقسیم کار پروژه(PCWBS)، تجزیه سلسله مراتبی و سطح به سطح یک پروژه به اقلام قابل تحویل (Deliverables) است و اقلام قابل تحویل ، خروجی هایی هستند که در انتهای پروژه تحویل می گردند که می توانند محصولات ، تجهیزات ، ماشین آلات ، تسهیلات ، سخت افزار ، نرم افزار ، دستور العمل ها و مدارک یا مجموعه ای از آنها باشند. عناصر PCWBS همیشه با اسم تعریف می شوند نه با فعل .
 
هدف از تهیه ساختار تفکیک کار WBS عبارتست از :
1- شکستن محدوده کار به اجزای کوچکتر و قابل مدیریت که این اجزای قابل پیش بینی ، برنامه ریزی . قابل تخصیص به فرد یا افراد مسئول و یا دپارتمان ، جهت تشکیل می باشند.
2- ایجاد همزبانی بین صاحبان ، پیمانکاران ، مشاوران و دست اندرکاران پروژه .
3- به حداقل رساندن احتمال نادیده گرفته شدن بخشی از پروژه .
4- احراز اطمینان از بررسی تمامی اقلامی که بدون تکرار شدن در انتهای پروژه می بایست تحویل گردند .
 
مهمترین روش های تقسیم و تفکیک اقلام پروژه عبارتند از :
1- بر اساس واحدهای فیزیکی : یعنی اقلام هر سطح بر اساس مشخصات فیزیکی آن تقسیم بندی می شوند.
2- بر اساس تقسیمات جغرافیایی : در صورتیکه پروژه به مکان هایی که در آنها انجام می شود بستگی داشته باشد ، تقسیم اقلام پروژه بر اساس مکان های جغرافیایی انجام خواهد شد .
3- بر اساس سلسله مراتب زمانی : در این روش توالی انجام هر فاز پس از دیگری مدنظر قرار می گیرد و اقلام قابل تحویل هر فاز پیش نیاز انجام فازهای بعدی می باشند .
4- بر اساس ساختار سازمانی : در این روش ساختار پروژه و ساختار سازمانی بر یکدیگر منطبق می شوند . به عبارتی اقلام پروژه به واحدهای سازمانی مسئول هر یک شکسته می شود . در این روش نام واحدها و سازمان های سهیم در اجرای پروژه در سطح دوم نمودار PCWBS قرار می گیرد .
 
قابلیت ها و مشخصات PCWBS عبارتند از :
1- جمع پذیری 
2- بررسی از بالا به پایین تا محصولی از قلم نیفتد .
3- هدایت طبیعی برنامه ریزی از اقلام به فعالیت ها .
4- ایجاد زمینه نظارت بر پروژه .
5- تاکید داشتن بر چیزها (Things) نه فعالیت ها (Activities)
 
ساختار عملیاتی تقسیم کار پروژه  FWBS or Functional WBS:
ساختار عملیاتی شکست کار ، تجزیه سلسله مراتبی و سطح به سطح عملیات یک پروژه است ؛ منظور از عملیات ، تلاش و انرژیی است که جهت بدست آوردن اقلام قابل تحویل پروژه موردنیاز خواهد بود ؛ این تلاش و انرژی در قالب تخصص ها و رده های تخصصی مختلف نمایان و مستند می شود . پروژه بایستی به چند مرحله کاملا متمایز دسته بندی گردد و چون کلیه فعالیت های خروجی در هر مرحله ، ورودی برای مرحله بعدی می باشد بایستی کلیه تغییرات در هر مرحله تحت کنترل درآیند
 
معیارهای تقسیم FWBS عبارتند از :
1- ساختار سازمانی : در صورتیکه بر اساس Function سازماندهی شده باشد .
2- ماهیت کارها : در این معیار عملیات موردنیاز جهت تکمیل و تحویل هر یک از اقلام PCWBS بررسی و سپس این عملیات گروه بندی می شوند .
3- چرخه عمر پروژه (Project life cycle) : مهندسی ، تدارکات ، ساخت ، نصب و راه اندازی .
 
در تهیه FWBS توجه به نکاتی چند ضروریست :
1- عناصر FWBS به صورت فعل هستند و نه اسم .
2- لازم نیست که سطح شکست در تمامی عملیات به یک اندازه باشد ؛ یک عملیات ممکن است که تا سطوح بسیار تفضیلی شکسته شود در حالیکه عملیات دیگر در سطح کلی تعریف گردد .
3- FWBS را بر اساس سطحی که مدیریت و کنترل خواهد شد (کنترل عبارتست از تجزیه و تحلیل موجود ، مقایسه برنامه با عملکرد و تصمیم گیری در موارد بعدی) و یا بر اساس سطحی که نظارت خواهد گردید تهیه می شود . (نظارت عبارتست از جمع آوری داده ها و ارایه گزارشات).
 
فرآيند تعيين فعاليتهاي پروژه:
نکات مهم:
–به  مجموع ساختارهاي PCWBS , FWBS , RWBS  ، در اصطلاح ساختار شكست كار پروژه  يا Work Breakdown Structure  که اختصارا با WBS نمايش داده مي‌شود، گفته مي‌شود.
–اگر چه بسياري از افراد براي تعيين فعاليتهاي پروژه به صورت سليقه اي و کاملا تجربي عمل مي‌نمايند ، اما فرآيند بالا مي‌تواند به عنوان يک روش روتين براي تعيين روش‌مند فعاليت‌هاي هر پروژه مورد استفاده قرار گيرد.
–نام فرآيند ارائه شده براي تعيين فعاليت‌هاي پروژه، AMPM يا Andishevaran Methodology of Project Management مي‌باشد.
 
اهداف ساختار شكست كار پروژه:
تعيين محدوده آنچه كه در پروژه   بايد به آن پرداخت يا عمل نمود.
ايجاد مرز بين موضوعات و اعمال درون  پروژه و بيرون پروژه  
ايجاد مبنايي معين براي تعريف فعاليتهاي پروژه 
 
ساختار اقلام و موضوعات پروژه (PCWBS):
تعريف :
–PCWBS = Project Work Breakdown Structure
–عبارتست از ساختار درختي حاصل از تجزيه سلسله مراتبي و سطح به سطح قلم يا موضوع اصلي يك پروژه به اقلام قابل تحويل يا موضوعات تشکيل دهنده آن
–ساختار سلسله‌مراتبي نمايش‌دهنده اجزاء قلم يا موضوع اصلي پروژه
 
شامل 32  اسلاید POWERPOINT


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,400 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
fileWBS_1920739_3569.zip753.4k

دانلود پاورپوینت مدیریت امور اجرایی

دانلود پاورپوینت مدیریت امور اجرایی مدیریت: مدیریت در تمام فعالیت های کسب و کار و سازمانی عمل هماهنگی تلاش های افراد برای به انجام رساندن اهداف و مقاصد مورد نظر با استفاده از کارآمد و موثر منابع موجود است. مدیریت شامل برنامه ریزی، سازماندهی، کارگزینی، پیشرو و یا هدایت و کنترل یک سازمان (یک گروه از یک یا چند نفر و یا اشخاص) و یا تلاش به منظور رسیدن به هدف. منابع شامل استقرار و دستکاری از منابع انسانی، منابع مالی، منابع تکنولوژیکی، و ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,800 تومان

دانلود پاورپوینت مديريت عمومی

دانلود پاورپوینت مديريت عمومی  اهداف يادگيري: 1-تبيين تفاوتهاي بين مديران و كاركنان عملياتي 2-تشريح مفهوم مديريت 3-تبيين تفاوت بين كارايي و اثر بخشي 4-تبيين چهار وظيفه اصلي مديران 5-تبيين سه سطح مديريت و وظايف هر سطح 6-تبيين نقش هاي مديران 7-چهار مهارت لازم براي مدير بودن 8-تبيين ضرورت مطالعه مديريت 9-تبيين نگرش هاي فرآيندي سيستمي و اقتضائي ------- سازمانها: سازمان: يك سامانه نظام مند كه گروهي از مردم را براي ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

دانلود پاورپوینت معرفی مدل های مهم برتری سازمانی (BEM)

دانلود پاورپوینت معرفی مدل های مهم برتری سازمانی (BEM) فهرست مطالب: 1- جايزه دمينگ – ژاپن 2- جايزه ملي كيفيت مالكوم بالدريج 3- مدل اروپايي مديريت كيفيت جهت دريافت جايزه كيفيت E.F.Q.M ------ 1- معرفی جايزه دمينگ – ژاپن: اين جايزه در سال 1950 با توجه به نظرات و سخنراني‌هاي آموزشي آقاي پروفسور دمينگ و توسط انجمن مهندسين و دانشمندان ژاپن جهت دستيابي به اهداف زير ايجاد شد بهبود وضعيت صادرات كشور ژاپن از طريق بهبود كيفيت محصولات ترو ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,100 تومان