دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت موزه هنرهای معاصر ایران (فرم و هندسه موزه)

دانلود پاورپوینت موزه هنرهای معاصر ایران (فرم و هندسه موزه)

درباره معمار موزه:

کامران دیبا و همکار آقای نادر اردلان

متولد سال 1317 تهران

فارغ التحصیل رشته معماری و شهرسازی دانشگاه هاروارد واشنگتن 1963

آثار معمار در ایران :

موزه هنرهای معاصر
فرهنگسرای نیاوران
پارک شفق یا به گفته خود وی پارک یوسف آباد
برخی از بناهای دانشگاه جندی شاپور
شهرجدید شوشتر
 
عناصر موجود در کارهای کامران دیبا :
آب : نمادی از زندگی و صفا
دیوار : یک نوع حجاب و پوشش
حیاط : ریه و تنفس
دروازه : اعلام یک آغاز
نحوه به کارگیری این عوامل آثار دیبا را به فرهنگ بومــی نـــزدیــک و مــرتبــط می سازد. دیبا بیشترین توجهش به ذات انتزاعی و عملکرد معماری است که حضور آن را در معماری کوچه و خیابان و ابنیه غیر رسمی جستجو می کند.
بیشتر آرایش ساختمان های وی توسط دیوار است و مهمترین و معروف ترین ساختمان های او ، موزه هنرهای معاصر ایران است.
 
موقعیت و قرارگیری موزه :
موزه هنرهای معاصر یکی از موزه های شهر تهران است. این موزه در سال 1356 خورشیدی به کوشش و ابتکار فرح پهلوی در گوشه غربـی پارک لاله و در زمینی به مساحت 2000 متر مربع ( به جز
باغ تندیس ها ) بنا شد.
 
معماری:
معماری موزه مجموعه‌ای است از سنت، مدرنیسم و اندیشه فلسفی که به دست معمار ایرانی کامران دیبا طراحی شده‌است. هشتی، چهارسو و گذرگاه‌ها از جمله عناصر چشم‌نواز این مجموعه بدیع به شمار می‌رود.
همچنین تأثیر بادگیرهای یزد بر معماری مجموعه واضـــح است. هشت نگارخانه موزه که با اختلاف سطحی بی نظیر نسبت به هم بنا شـده‌اند، بیننده را در مسیری چرخشی گرداگرد فضای اصلی موزه می‌گردانند؛ این مسیر به گونه‌ای طراحی شده‌است که انتهای هشتمین و آخرین نگارخانه به هشتی یا همان نگارخانه اول باز می‌گردد.
 
معماری :
معماری منحصر به فرد و مدرن این موزه با استفاده از طاقهایی مرسوم روستایی و نورگیرهای برگرفته از بادگیرهای کویری طراحی و طرح مارپیچ داخلی آن از الگویی کاملاً مدرن پیروی می کند.
 
دیدگاه مورد بررسی طراحی موزه :
1-در محوطه اطراف موزه یعنی بوستان لاله که فضایی نسبتاً بزرگ است
2- مسیر دسترسی به موزه که در کنار یکی از محورهای حرکتی پارک لاله است
 
درباره موزه :
ساختمان موزه که یکی از نمونه‌های با ارزش و کـــم همتـای معماری نوین ایران است ، با الهام از معماری‌سنتی ایران و مفاهیم فلسفی آن بنا شده است .
1- هشتی
2- چهارسو
3- معبر
4- گذرگاه
اینها از جمله عناصر چشم نوازی هستند که بازدید کنند‌گان هنر دوست را به تأمل در آستانه تاریخ شکوهمند هنر و فرهنگ ایران ‌زمیـن وا می‌دارند .
همچنین تأثیر بادگیرهای یزد بر معماری مجموعه واضـــح است که با الهام از معماری سنتی ایران و مفاهیم فلسفی آن بنـا شده است.
 
مساحت :
8500 مترمربع. مساحت كل ديوارهاي موزه بالغ بر 2500 مترمربع.
تفكيك اين بنا از پارك و خيابان اصل
نرده‌هايي به صورتهايي ساده و فرم‌دار كه توجــــه بيننــــده را جلب مي‌كند بين موزه هنرهاي معاصر و موزه فرش (شمال موزه) فضاي سبز با تعداد كمي درخت از نوع كاج و پوشيده از چمن وجود دارد كه در آن تعدادي تنديس (مجسمه) قرار دارد. اين قسمت بــاغ مجسمــه نــــام دارد. اين مجسمه هنگام احداث بنا (1355) از هنرمندان خارجي خريـــداري شده و در محل باغ مجسمه نصب شده. فقط يك تنديس ساخته هنرمند ايـــراني پرويز تناولي در باغ موجود است.
 
نقد و تحلیل موزه هنرهای معاصر:
کار را از ورودی آن آغاز می‌کنیم ، دیبا برای تعریـــف ورودی از آسمان‌های پست مدرن استفاده کرده که شاید به خوبی توانسته یـک ورودی را القاء کند.
از ورودی که رد شویم ، هنوز رد نشده که نگاه ما به نمـا و به تلفیق بتن و سنگ می‌افتد که به شکل واقعاً زیبایی در کنار هم حل شده‌اند و قدرت معمار ملموس‌تر می‌شود و انسان را وادار می‌کند تا به دور مجموعه بچرخد ضمن این که نباید فراموش شود که کلیه دسترسی‌ها همان طـــــور کــه مشخص است تعریف شده و همگی نشان دهنده و مبین این نکته است که قلمی بر کاغذ پیاده‌ شده است .
 
مصالح استفاده شده در بنای موزه
1- سنگ (لاشه جنسيت آن توف به رنگ سبز آذرين دروني)
2- بتن (عنصري صاف منظم و انعطاف‌پذير)
3- فلز (مس به عنوان رويه كانالهاي نـور ، تهويه و آلومينيــوم براي بازشوها
4- شيشه (سكوريت دودي)

شامل  40  اسلاید POWERPOINT

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
MUZEH-TEHRAN_1918152_5864.zip8.7 MB

دانلود پاورپوینت معرفی هرزوگ و دمورن و بررسی آثار معماری

دانلود پاورپوینت معرفی هرزوگ و دمورن و بررسی آثار معماری هرزوگ و دمورن و معرفی آثارشان: ژاك هرزوگ (Jacques Herzog) و پیر دمورن (Pierre de Meuron) هر دو در سال 1950 در شهر بازیل (Basel) سوئیس به دنیا آمده و تحصیلات خود را در انیستیتو تكنولوژی سوئیس (ETH) در شهر زوریخ در سال 1975 به اتمام رساندند. ژاك هرزوگ و پیر دمورن در سال 1978 شركت معماری خود را با عنوان Herzog & de Meuron تاسیس نمودند. شاید بتوان گفت هرزوگ و دمورن عمده شهرت خود را مدیون طراحی گا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 8,500 تومان

دانلود پاورپوینت تحلیل موزه هنرهای معاصر تهران

دانلود پاورپوینت تحلیل موزه هنرهای معاصر تهران فضای موزه: ساختمان موزه هنرهای معاصر تهران به مثابه اثر ی هنری است که هنر معاصر ایران وبخشی از تاریخ هنر مدرن جهان را نمایندگی می کند. معماری موزه: ساختمان موزه ،که یکی از نمونه‌های با ارزش و کم همتای معماری نوین، با الهام از معماری سنتی ایران و مفاهیم فلسفی آن بنا شده است‌ . طراحی معماری این بنا به دست کامران دیبا انجام گرفته است‌ .هشتی‌چهارسو، معبر ، و گذرگاه  جمله عن ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,200 تومان

دانلود پاورپوینت تحلیل معماری موزه هنر دنور، اثر دنیل لیبسکیند

دانلود پاورپوینت تحلیل معماری موزه هنر دنور، اثر دنیل لیبسکیند معرفی پروژه: معماران : استوديو دانيل ليبسکيند محل :دنور ،کلرادوايالات متحده آمريکا سرمایه گذار :گروه ديويس پيمانکار : شرکت مورتنسن(کلرادو) مهندس سازه :آروپ (لس آنجلس) مهندسين سيويل : جي.اف ساتو و همکاران تاسيسات مکانيکي تهويه :آروپ ( لس آنجلس) تاسيسات مکانيکي و برق :مهندسان ام.ک.ک طراحان داخلي :استوديودانيل ليبسکيند طراحي محوطه :ااستوديودانيل ليبسکيند مشاور اکوستيک :آروپ (لس آنجلس) مشاور نماي بير ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان