دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت معرفی نمونه ترمینال

دانلود پاورپوینت معرفی نمونه ترمینال

شامل بررسی پایانه های : ترمینال صفه اصفهان , ترمینال کاوه اصفهان , ترمینال  TWA , ترمینال بیهقی تهران (آرژانتین) ترمینال جنوب تهران

(شامل توضیحات، تصاویر، پلان و...)

-----------

ترمینال صفه اصفهان:

پايانه مسافربری صفه واقع در جنوب اصفهان ابتدای جاده اصفهان- شيراز به مساحت 000/100 مترمربع و 000/12 مترمربع زيربنا و 000/0 3مترمربع فضای سبز تاريخ افتتاح خرداد 1373.  

سرويس دهی به شهرهای اصفهان و اکثر نقاط کشور و روزانه حدود 9000 تا 9500 نفر از اين پايانه جهت مسافرت استفاده می نمايند و روزانه تعداد ورودی وخروجی ترمینال( اتوبوس و سواری) میانگین 550 دستگاه وارد وخارج می شود. اکنون به علت ساخت مترو محدوده ای از پایانه را دچار مشکل کرده که گروه نتیجه بررسی ها و مشاهدات را بر مبنای قبل از ساخت پایانه کرده است.

محاسن پایانه: 

دسترسی آسان به پایانه:

به پایانه صفه همانند پایانه کاوه آسان است زیرا این پایانه در مجاورت سه اتوبان محوری شهر اصفهان قرار گرفته و مسافرین می توانند بدون هیچ گونه مشکل خود را به پایانه برسانند

شاخص بودن مکانهای ورود و خروج اتوبوسها:  مکانهای ورود و خروج اتوبان مشخص می باشند و ورودی اتوبوس ها نسبت به ورودی ماشین های شخصی و تاکسی و همچنین ورودی عابرین و مسافرین جدا می باشد.

وجود پارکینگ برای خودروهای شخصی و تاکسی درون شهری:

پارکینگ پایانه صفه در جلوی در ورودی مسافرین طراحی شده بود ولی در حال حاضر بخاطر ساختن ایستگاه مترو این قسمت از پایانه بطور کامل از بین رفته و در آینده با تصمیم مسئولین پارکینگ به سطح زیر زمین همان مکان می رود و پارکینگ بوسیله راهرویی به طبقه زیر زمین پایانه متصل می گردد.

جایگاه مناسب سوار شدن :

این جایگاه دارای سکو بوده و در دو طرف پایانه ( شمال و جنوب پایانه) طراحی گردیده است. سکو ها مسقف بوده و سقف بصورت یک پارچه بر روی تمام سکو کشیده شده است. سکوها از لحاظ خدماتی مناسب هستند. سکو های شمال پایانه مربوط به سفرهای درون استانی است و سکو های جنوبی پایانه مربوط به سفرهای برون استانی می باشد.

توقفگاه موقت برای اتوبوسها:

این قسمت از پایانه در سمت شرق پایانه قرار دارد و در نزدیکی سکوهای سوار شدن می باشد که با توجه به تقسیم بندی سکوها بعنوان درون استانی و برون استانی این توقفگاهها هم به این ترتیب ساخته شده است. دارا بودن ساختمان و سالن انتظار مسافرین:  ساختمان پایانه بصورت دو طبقه و در تقریبا در مرکز این پایانه قرار گرفته است. که ساختمان دارای سالن انتظار مسافرین، قسمت اداری ( در طبقه بالا) ، سرویسهای بهداشتی در طبقات پایین و هتل و رستوران که هردو در طبقه بالا ساختمان قرار دارند.

این ساختمان در طرح اولیه دارای 4 شرکت ترابری بوده که بعد ها با توجه به متقاضی زیاد و مسافر زیاد به پایانه تصمیم به اضافه کردن 11 تعاونی دیگر در این سالن کردند. سالن انتظار در مرکز قرار گرفته که ورودی اصلی سالن از سمت غرب ساختمان و دو خروجی دیگر آن در سمت شمال و جنوب ساختمان که به سکو های پایانه هدایت می شوند راه دارد. همچنین شرکت های تعاونی قدیمی که در 4 نقطه مذکور قرار دارند دارای سالن انتظار اختصاصی به همان پایانه را دارد. قسمت ادارای پایانه در بالای همان ساختمان طراحی شده همچنین بناهای خدماتی در همین قسمت طراحی شده که رستوران در سمت شمال پایانه و هتل در سمت جنوب پایانه طراحی شده است.

معایب:

نداشتن جایگاه پیاده شدن برای مسافرین:
بعلت نبودن فضای کافی در پایانه مسافرین در نزدیکی درب ورودی پیاده می شوند که بعلت نبودن سکوهای استاندارد و دیگر موارد پیش فرض مطلوب نمی باشد
 
نداشتن ساختمانهای خدماتی برای اتوبوسها: 
این مکان بر خلاف پایانه کاوه در پایانه صفه اجرا نگردیده است البته در طرح اولیه و مشاهداتی که از درون پایانه شد جایگاه آن در سمت شرق پایانه و در انتها بوده است که اجرا نگردیده است. اما در آینده تصمیم بر آن است تا ایستگاه تاکسی ها و اتوبوس های درون شهری در آن منطقه قرار گیرد و وسایل بصورت دایره وار دور پایانه را دور بزنند.
 
نداشتن پار کینگ برای تاکسی های درون استانی در درون پایانه:
پایانه فاقد این فضا می باشد و تاکسی در نزدیکی درب خروجی پارک کرده و در آن قسمت ایجاد ترافیک می کنند.
سالن انتظار عمومی برای صبح خوب و برای عصر نا مناسب می باشد
نداشتن سرویس بهداشتی در درون ساختمان پایانه
سقف سکوهای سوار شدن کوتاه هستند
همانطور که گفته شد سقف سکو ها باید در این قسمت بگونه ای باش که هنگامی که اتوبوس در سکو قرار میگیرد تا درب ورودی اتوبوس در زیر سقف باشد که ما این امر را در ساخت سقف در صفه نمی بینیم.
این ترمینال از شفافیت ، روشنایی سیرکولاسیون روان و تشخیص فضایی مناسبی برخوردار نیست به طوری که مسافر پس از ورود  دچار سردرگمی می شودنحوه چیدمان فضاها در آن به گونه ای نیست که فضاهای مختلف از یکدیگر به طور محسوسی جدا شده باشند. مهمترین مشکل موجود در آن شاید عدم تامین نور مناسب و کافی طبیعی در داخل آن باشد که دلیل آن نیز اولا دو طبقه بودن آن و کنسول شدن قسمتی از طبقه دوم (اداری) روی فضاهای اصلی طبقه اول باشد و ثانیا عدم تعبیه نورگیر های کافی و مناسب در قسمت سقف و زیر آن است .به همین دلیل در شلوغ ترین ساعات کار ترمینال نیز تعداد کمی از مسافران ، ماندن در داخل ترمینال را به خروح از آن و ایستادن در کنار سکوهای سوار شدن را ترجیح می دهند وباعث ایجاد شلوغی و ازدحام در کنار این سکوها می شوند.
مسیرهای دسترسی از داخل ترمینال به سمت سکوهای سوار شدن محدود به راهروهای باریک و طولانی ای است که حتی یکی از دو گیشه بلیط فروشیهر شرکت نیز در کنار آنها قرار دارد و عبور مسافران را با مشکل مواجه می کند.
دسترسی از طبقه همکف به طبقه اول نیز توسط دو باکس پله انجام می شود که دو طرف وید بین طبقه اول و دوم را اشغال کرده  و علاوه بر جلوگیری از ورود نور طبیعی به فضای پشت پله ها ،سیرکولاسیون را نیز دچار اختلال می کند و در قسمت زیر وید مذکور نیز که از روشنایی حوبی برخوردار است ، ماکت مجموعه در ابعاد بزرگ قرار دارد  و عملا جای چندانی برای نشستن در نظر گرفته نشده است.
 
محاسن:
در ترمینال صفه مشکل توقف اتوبوس ها در اثر توقف اتوبوس های متوقف شده  مزاحم به دلیل وجود فضای مانور زیاد وجود ندارد.
قسمت پارکینگ مشایعت کنندگان و سلسله مراتب دسترسی از بزرگراه مجاور آن در خور تعریف است.
قسمت آبخوری و سرویس های بهداشتی ان به نحو مناسبی در داخل خود ترمینال قرار دارد
 
امكانات و خدمات موجود در پايانه:
هتل مجهز به سرويس كامل با ظرفيت 50 تخت
رستوران
سالن ويژه براي صرف صبحانه در طبقه دوم پايانه
خدمات تاكسي ويژه، اتوبوس شهري و تاكسي تلفني
نمازخانه مردانه و زنانه
وجود 15 دفتر شركتهاي مسافربري
وجود 27 باب فروشگاههاي مواد غذايي، صنايع دستي، پوشاك و . . .

 

شامل 59 اسلاید POWERPOINTپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
TERMINAL_1917494_7499.zip6.6 MB

دانلود پاورپوینت ویژگی های معماری در اقلیم سرد

دانلود پاورپوینت ویژگی های معماری در اقلیم سرد اقلیم: اقلبم سرد:  1- گرمای شدید دره ها در فصل تابستان و اعتدال آن در فصل زمستان . 2- مقدار و شدت تابش آفتاب در فصل تابستان زیاد ودر فصل زمستان بسیار کم است . 3- زمستانهای طولانی ، سرد و سخت بوده ، چندین ماه از سال زمین پوشیده از یخ است . 4- در سراسر این منطقه از آذربایجان تا فارس ، زمستان به شدت سرد است ، سرما از اوایل آذر ماه شروع وتا آخر فروردین ماه کم و بیش ادامه دارد . 5- میزان بارندگی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 8,000 تومان

دانلود پاورپوینت طرح مرمت و احیای مجموعه تاریخی مسعودیه تهران

دانلود پاورپوینت طرح مرمت و احیای مجموعه تاریخی مسعودیه تهران شامل اطلاعات کامل و نقشه های جامعی در مورد طرح احیا و مرمت این عمارت تاریخی می باشد عمارت مسعودیه یک ساختمان تاریخی مربوط به دوره قاجار است که در تهران، میدان بهارستان قرار دارد. عرصه مجموعه به مساحت ۱۵۶۰۰ متر مربع و به صورت زمین کشیده‌ای در جهت شمال شرقی جنوب غربی و به شکل ذوزنقه است‌. ضلع شرقی آن ۱۸۸/۵ متر، ضلع غربی۱۳۸/۵ متر و ضلع جنوبی ۸۶ متر است‌، با زایده‌ای (حیاط آبدارخ ...

توضیحات بیشتر - دانلود 8,500 تومان

دانلود پاورپوینت مبلمان شهری

دانلود پاورپوینت مبلمان شهری مبلمان شهری: با توجه به رشد شهر نشینی افزایش جمعیت و همچنین خدمات مربوط به آنان ایجاد زمینه و امکانات مناسب برای استفاده شهروندان در زمنیه ورزشی یا خدمات اصولی ترین مورد است که طراحی این مبلمان باید کاملا اصولی و تخصصی ایجاد شود در ایران طراحی این مبلمان باید منطبق با فرهنگ و آرگونومی مناسب و ایجاد و اندازه های مناسب انجام گیرد اما در مواردی تقلید بی جا از الگو های خارجی موجب نا کارآمدی این مبل ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,200 تومان