دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت تحلیل و بررسی کلیسای سنت استپانوس واقع در استان آذربایجان غربی

دانلود پاورپوینت تحلیل و بررسی کلیسای سنت استپانوس واقع در استان آذربایجان غربی

ایران زمین مهد آزادگان است،در این سرزمین خدایی ،مسیحیان کلیساهای بسیاری ساخته اند.در هیچ یک از کشورهای مسلمان این تعداد کلیسا وجود ندارد.

تاکنون 17 کلیسای فرقه های کاتولیک،پروتستان،ارتودوکس و نستوری ،و 26 کلیسای ارمنیان فرقه گریگوری،در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

از اوایل سده اول میلادی مسیحیت در ایران زمین انتشار یافت،مبلغان مسیحی در شمال غرب و غرب ایران زمین به تبلیغ پرداختند.پادشاهان آزادمنش اشکانی با دین و اعتقادات رعایای خود کاری نداشتند.مسیحیان در آغاز مسیحیت در سرزمین روم تحت تعقیب،آزار،شکنجه و اعدام قرار داشتند.از این رو به ایران می گریختند،و در این سرزمین در آسایش کامل به سر می بردند و مراسم مذهبی خود را به راحتی و بدون دغدغه خاطر انجام می دادند.

یکی از زیباترین و مشهورترین کلیساهای ارمنیان در جهان کلیسای استپانوس مقدس با ویژگی های معماری و تزئینی بسیار با ارزش است.

مساحت  وانک استپانوس مقدس 3463 متر مربع است.پیرامون وانک بارویی عریض و مرتفع با سنگ لاشه و ملاط گل کشیده شده است.باروی دژ دارای هفت برج است چهار برج  در چهار گوشه بارو،یک برج در وسط باروشرقی و دو برج در اواسط باروی غربی و در رو سوی در ورودی به فاصله 8 متر عقب تر ساخته شده است.در ورودی کلیسا در این قسمت قرار دارد.دو برجی که در دو سوی این محوطه ساخته اند می تواند به خوبی از در ورودی و محوطه جلوی آن محافظت نماید.

موقعیت اجتماعی:

این کلیسا در 15 کیلومتری غرب جلفا در نزدیکی روستای دره شام از دهستان ارسکنار بخش پلدشت شهرستان ماکو و 6 کیلومتری روز ارس در دره ای سرسبز و زیبا در محلی به نام قزل وانک واقع شده است .

آنچه ابهتی خاص به این مجتمع بی نظیر می دهید گذشته از ویژگیهای معماری و تزئینات پرداژش،دورافتادگی و عزلت شکوهمند و طبیعت بسیارگیرای آن است.

وانک استپانوس مقدن چون در دامنه کوه های ماقارت قرار گرفته است، در دوره تصرف اعراب به «وانک ماقارت»شهرت یافت.

استپانوس مقدس یکی از هفت تن نیک نامانی است که مراسم تحلیف او به وسیله حواریون حضرت مسیح انجام گرفت و از مبلغان دین مسیح شد و به تبلیغ پرداخت.او واعظی پرشور و خطیبی توانا بود وتعالیم استپانوس یهودیان اورشلیم را به خشم آورده و به او تهمتهای ناورا زدند و متهم کردند که سخنانی بر خلاف شریعت یهود گفته است.او را دستگیر کرده و در روز 26 ماه دستامبر سال 37 میلادی سنگسار نمودند و به شهادت رساندند.از آن پس مسیحیان جهان همه ساله در روز مزبور مراسمی به نام استپانوس مقدس برپا می دارند.ارمنیان«استپانوس مقدس»را «ناخاوگا» یعنی «نخستین گواه »می نامند.به پاس احترامی که برای «استپانوس مقدس» قائل اند نام او را بر این مجمتع فرهنگی مذهبی گذاشته اند.

کلیسا استپانوس مقدس در دژی استوار که دیوارهایی عریض و مرتفع دارند واقع  شده است.ارمنیان به مجموعه بناهایی که در این گونه دژها بنا گردیده اند وانک می گویند.وانک استپانوس مقدس یکی از مشهورترین مراکز فرهنگی ارمنستان بود،چرا؟چون تعداد بسیاری خوشنویس وخطاط در این وانک گرد آمده بودند و به استنساخ کتابهای پرداختند.هم اکنون در گنجینه شهر ایروان پایتخت جمهوری ارمنستان و مرکز فرهنگی مخیتاریان در شهر ونیز تعداد بسیری کتاب های نفیس که در این وانک استنساخ شده است  نگهداری می شود.

سه طرف چهارچوب در ورودی دارای سه ردیف ستون نما است که که ستون نمای آن برجسته تتر از دو ستون نمای دیگر است این ستون نماهای زیبا و دیوارهای پیرامون در ورودی با ستاره های هشت پر و طراحیهای اسلیمی و خطوط هندسی با رنگهای آبی،سبز و قرمز تزئین شده است

در ورودی:

در ورودی کلیسا از چوب ساخته شده و یک لنگه است به پهنای 1.5 متر و ارتفاع 2.5متر.یکی از شاهکار های هنری منبت کاری ارکنیان در سده هفتم میلادی محسوب می شود که با دها گل و ستاره هشت پر که درون خانه های هشت ضلعی متقارن قرار دارد.قسمت فوقانی سر در ورودی طاقی است مرتفع که با مقرنسکاری تزئین گردیده است.محوطه ای که مقرنس های زیبای سردر ورودی در آن قرار گرفته 3 متر ارتفاع و 1.40 متر پهنا دارد و کلافی زنجیر مانند از سنگ  اطراف مقرنس را احاطه کرده است.در قسمت فوقانی در ورودی کلیسا دو سنگ نوشته نصب شده است که یکی به خط و زبان ارمنی و دیگری به خط و زبان فارسی است.سنگ نوشته ارمنی ترجمه سنگ نوشته فارسی است.این سنگ نوشته درباره خریدن روستای دره  شام به وسیله عباس میرزا نایبالسلطنه و وقف آن به اجاق دانیال است.

در دو سوی دیوار غربی کلیسا استپانوس مقدس تاقچه ای مرتفع و کم عمق که مشابه و قرینه یکدیگرند،ساخته اند.در قسمت کف در محل اتصال دیوار تاقچه و ضلع جانبی آن دو گلدان تعبیه شده که ته ستون است.از دهانه گلدان نما،ستون نمایی شیاردار به سوی بالا ادامه می یابد و به سوی بالا ادامه می یابد و به سر ستونی که آن هم با مقرنس تزئین شده ختم می گردد.کلاف زنجیر مانند که بنای کلیسا را از سو در بر گرفته ایت نیم قئس و قوس جناغی لبه خارجی را زینت می دهد.

دیوار جنوبی:

دیوار جنوبی کلیسا از سه بخش تشکیل شده است.بخش میانی که پایه ضلع شمالی برج ناقوس در آن واقع گردیده و دو بخشی که در دوسوی آن قرار گرفته است .

محل اتصال دیوار جنوبی کلیسا سه ردیف نیم ستون که ته ستون های آن به گلدان است حجاری شده این نیم ستون ها در ارتفاع 2 متر و 20 سانتی متر به کلافی زنجیر مانند سنگی ختم می شود.ای کلاف سراسر ضلع جنوبی را کلیسا را در بر گرفته است

شامل 35 اسلاید  POWERPOINTپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,300 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Saint-Stepanos-_1917179_2890.zip10.6 MB

دانلود پاورپوینت مطالعات معماری پایانه مسافربری

دانلود پاورپوینت مطالعات معماری پایانه مسافربری پایانه ها همچون دیگر ساختمانهای بزرگ خدماتی، از ترکیب و کنار هم قرارگیری عناصر و اجزای مختلفی (که ممکن است کاربری متفاوتی نسبت به عملکرد اصلی مجموعه داشته باشند) حاصل آمده اند. معیارهای فنی خاص طراحی انواع پایانه: در یک تقسیم بندی کلی ،اجزا اصل پایانه (فارغ از هر گونه جهت گیری در تمرکز مکانی آنها ) مطابق الگوی زیر دسته بندی می شود: عناصر اصلی: (سالنهای پایانه ، سکوهای سوار و پیاده شدن) عناصر ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

دانلود پاورپوینت مطالعات معماری فرودگاه

دانلود پاورپوینت مطالعات معماری فرودگاه تعریف فرودگاه: فرودگاه به محدوده ای مکانی – فضایی اتلاق می شود که برای کنترل ارتباط هوایی بین نقاط مختلف بکار می رود. انواع فرودگاه: 1- فرودگاههای کشوری که برای فعالیتهای ترابری، کارهای هوایی و هواپیمایی توریستی داخلی و بین المللی مورد استفاده قرار میگیرند . 2-فرودگاههای نظامی یا پایگاههای هوایی که درآن به غیر از هواپیماها، واحد‌های دیگر نیروی هوایی ، هوا نیروز یا هوا دریا مستقرند . ...

توضیحات بیشتر - دانلود 8,200 تومان

دانلود پاورپوینت شناخت فضا در معماری

دانلود پاورپوینت شناخت فضا در معماری 1- معرفی موقعیت فضا در حوزه فرادست با نقشه تشریح دسترسی ها به فضا روی نقشه 2- معرفی کالبد فضا -نقشه سه بعدی فضا برای معرفی موقعیت ارتفاعی (ایزومتریک کلی) معرفی جداره ( کلیات جداره شامل خط آسمان، خط پایه، تناسبات ،مصالح، رنگ ،بازشوها، معرفی کف فضا (نحوه تقسیم کف+ مصالح و رنگ ) معرفی عناصر مستقر در فضا به صورت نقشه ( و عکس ازجزئیات عناصر) 3-معرفی فعالیتها با نقشه و معرفی جزئیات رفتارها با ع ...

توضیحات بیشتر - دانلود 8,600 تومان