دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت تاسیسات و تجهیزات شهری : پارکینگ

دانلود پاورپوینت تاسیسات و تجهیزات شهری : پارکینگ

فهرست مطالب:

مبانی نظری
اهمیت و ضرورت پارکینگ
مفاهیم و دیدگاه ها
مكانيابي پاركينگ
معيارهاي موثر در مكانيابي پاركينگ
روش شناسی مدیریت پارکینگ در GIS
محدوديت در مكانيابي پارکینگ
مدیریت پارکینگ ها
انواع پارکینگ ها
انواع پارکینگ غیر حاشیه ای
سایر پارکینگ ها
مطالعه موردی
موقعیت حوزه مورد مطالعه
روش کلی مورد استفاده در مکانیابی
فرآیند و معیار های موثر در مکانیابی
وزن دهی به معیارها
آماده سازی لایه ها
ارزش گذاری و تلفیق نهایی معیارها
منابع
-----------
اهمیت و ضرورت پارکینگ:
هر سال 8760 ساعت است و اگر فرض كنيم كه هر اتومبيل در طول سال به طور متوسط بيست هزار كيلومتر مسافت بپيمايد و متوسط آن 40 كيلومتر در ساعت باشد مدت زماني كه يك اتومبيل در سال به طور متوسط در حركت است برابر با 400 ساعت مي شود. بنابراين، هر اتومبيل به طور متوسط 8360 ساعت در سال در حال توقف است و احتياج به محلي براي توقف دارد. اين محاسبه ساده نشان مي دهد كه مدت زمان نياز هر اتومبيل به پاركينگ به مراتب بيشتر از مدت زمان حركت آن است.
نتیجه: به دلیل رشد بالای شهر نشینی، افزایش جمعیت و مسافرت های درون شهری، امروزه کلان شهرها با کمبود فضا برای پارک خودرو دست به گریبانند. همین مهم ضرورت ساخت پارکینگ را بیش از پیش تقویت می کند.
 
مفاهیم و دیدگاه ها:
تقاضای پارکینگ:
تقاضاي پاركينگ عبارت است از تعداد فضاي پاركي كه براي پارك نمودن سواري هاي شخصي در طول مدت توقف آنها در محدوده مورد مطالعه پاركينگ نياز است. (مختاري،15،1388)
 
سطح توقف خودرو:
متوسط سطحي كه براي توقف هر اتومبيل در نظر گرفته مي شود، 14 متر مربع است. اگر متوسط تعداد سرنشين هر اتومبيل دو نفر فرض شود، به طور متوسط، هر سرنشين اتومبيل به حداقل 7 متر مربع از سطح شهر براي ايجاد پاركينگ نياز دارد و چون اتومبيل وسيله شخصي است، حداقل دو جاي پارك لازم دارد؛ يكي در محل سكونت و ديگري در محل كسب و كار يا محلهايي نظير مراكز خريد و مركز شهر. (شاهی،85،1376)
 
مکان یابی پارکینگ:
"مكانيابي پاركينگ يعني پيدا كردن محلي مناسب براي احداث پاركينگ كه هم از لحاظ هزينه و هم از نظر پاسخ گويي به نيازهاي منطقه مورد مطالعه، مكان بهينه باشد." (ذکرالهی،2،1380)
مکان‌یابی فعالیتی است که قابلیت‌ها و توانایی‌های یک منطقه را از لحاظ وجود زمین مناسب و کافی و ارتباط آن با سایر کاربری‌های شهری به منظور انتخاب مکانی مناسب برای کاربری خاص مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد. شاخص‌های زیادی در این فرایند کاربرد دارند که استفاده از این شاخص‌ها به اطلاعات صحیح و کامل از مکان نیازمند می‌باشد که پس از تجزیه و تحلیل این اطلاعات جمع‌آوری شده و با ارزیابی گزینه‌های مختلف امکان تصمیم‌گیری مکانی وجود خواهد داشت
 
نظریه‌های مکان‌یابی در کل به سه گروه اصلی قابل تفکیک:
نظریه‌های مربوط به حداقل کردن هزینه: تعیین مکان با تأکید بر حداقل کردن هزینه‌های تولیدی است.
مبنای نظریه‌های حداقل هزینه، کاهش هزینه‌های حمل‌ونقل بود که در آن‌ها به هیچ‌وجه به عامل تقاضا به عنوان یک عامل تعیین مکان و موقعیت جغرافیایی توجهی نمی‌شد.
نظریه‌های مربوط به تجزیه و تحلیل بازار: تأکید بر تقاضا و عوامل تشکیل‌دهنده بازارهای در دسترس و حداکثر کردن درآمد.عدم توجه نظریه حداقل هزینه به تقاضا، موجب گرایش تحلیل‌های تئوری به سمت تجزیه و تحلیل بازارهای در دسترس و رقابت برای توسعه و گسترش بازارها شد. طبق این تئوری، کارفرمایان اقتصادی نه تنها از طریق کاهش هزینه‌های تولید ( از جمله هزینه‌های حمل‌ونقل)، بلکه با دسترسی به بازارهای مطمئن تر و گسترده‌تر سعی در حداکثر کردن درآمدها داشتند.
نظریه‌های مربوط به حداکثر کردن سود: ترکیبی منطقی از دو نگرش فوق است.
نظریه‌های مکان‌یابی در نهایت با اثرپذیری از رویکردهای سیستمی به مسائل، در اواخر دهه 70 میلادی، سعی در تلفیق هم زمان دو نظریه سابق نمودند. در این رویکرد، فعالیت‌ها و صنایع باید در موقعیتی جا نمایی شوند که فاصله درآمدها از هزینه‌ها (سود) را برای کارفرمایان اقتصادی به بیش‌ترین مقدار ممکن سوق دهد.
 
نظریه سیستمی:
در این رویکرد، فعالیت‌ها و صنایع باید در موقعیتی جا نمایی شوند که فاصله درآمدها از هزینه‌ها (سود) را برای کارفرمایان اقتصادی به بیش‌ترین مقدار ممکن سوق دهد.
 
معيارهاي موثر در مكانيابي پاركينگ:
فاصله از مراكز جاذب سفر عمده شامل مراكز تجاري و خدماتي، مراكز اداري، مراكز بهداشتي، مراكز فرهنگي و تفريحي، اماكن زيارتي، مراكز آموزشي و پايانه هاي اتوبوسراني و تاكسيراني.
فاصله از معابر و شبكه هاي ارتباطي درجه يك (خيابا ن هاي شرياني درجه دو با خاصيت ورود و خروج به منطقه يك)، درجه دو (خيابان هاي شرياني درجه دو بدون خاصيت ورود و خروج به منطقه يك) و درجه سه (خيابان هاي محلي).
 
هزينه تملك زمين:
كاربري هاي مناسب براي احداث پاركينگ شامل پاركينگ ها ، مدارس و فضاي سبز پيشنهادي طرح تفصيلي كه تا به حال اجرا نشده اند، و ساختمان هاي فرسوده و متروكه
 
روش شناسی مدیریت پارکینگ در GIS:
معمولاً روش انجام مطالعات به دو دسته تقسيم می‌شود:
عيار كمي ( يا معيار ترافيكي )
معيار كيفي ( يا معيار جغرافيايي )
 
معیارهای کمی عبارت‌اند از: تأثیر جمعیت، مدت پارک، کاربری زمین، دسترسی.
گام ۱ : تعيين محدوده مورد مطالعه پاركينگ
گام ۲ : برآورد عرضه پاركينگ
برآورد تعداد فضاي پاركينگ هاي دور از خيابان ( غير حاشیه‌ای)
برآورد تعداد فضاي پاركينگ هاي خياباني (حاشیه‌ای)
تعيين عرضه پاركينگ
گام ۳ : برآورد تقاضاي پاركينگ
گام ٤ : مطالعه ساير عوامل تأثيرگذار بر عرضه و تقاضاي پارک
گام ۵ : مطالعه عوامل تأثيرگذار بر مديريت پارکينگ ( خصوصيات پاركينگ )
گام ۶ : برآورد ميزان نياز به فضاي پارك
در معیار کیفی كه آن را به عنوان معيار جغرافيايي می‌شناسیم سه نوع ماتريس تأثیرگذار هستند:
 
ماتریس سازگاري
كه خود به دو دسته هم جواری‌های سازگار مانند انواع مختلف کاربری‌ها و هم جواری‌های ناسازگار مانند آلودگي صوتي يا آلودگي هوا تقسيم می‌شود.
 
ماتریس ظرفيت
اين معيار به دو دسته تراكم جمعيت و وسعت زمين می‌پردازد.
 
ماتریس مطلوبيت
كه خود شامل دو نوع است: اولي دسترسي و دومي ویژگی‌های محيطي و اقليمی.
 
مدیریت پارکینگ ها:
مدیریت داخلی
در مدیریت داخلی پارکینگ به موضوعات امنیت، هزینه مناسب، نظارت صحیح، شکل ظاهری، مدیریت ورودی و خروجی پارکینگ و ... توجه می شود.
مدیریت خارجی
در بحث مدیریت خارجی به هماهنگی سازمانهای ذیربط (از قبیل شهرداری، سازمان حمل و نقل و ترافیک، نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی و ...) و بررسی عملکردهای سازمانها اعم از اقداماتی که داشته­اند و یا در آینده دارند توجه خواهد شد.
 
شامل 59 اسلاید POWERPOINT


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,600 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Parking_1916592_2375.zip4.1 MB

دانلود پاورپوینت برنامه فیزیکی بیمارستان (ضوابط و استانداردهای طراحی بیمارستان)

دانلود پاورپوینت برنامه فیزیکی بیمارستان (ضوابط و استانداردهای طراحی بیمارستان) آزمایشگاه :12.19*12.19 الف- اتاق نمونه گیری  ب- اتاق میکروب شناسی ج- قسمت باز آزمایشگاه  ت- سرویس بهداشتی ٍٍٍث- فایل وسیله پرسنل ج- اتاق استراحت پرسنل ( خانم و آقا) چ- اتاق شستشو و آبکشی  (استریلا زیسیون  120-40 متر مربع) ح- اتاق های عفونت زدایی خ- اتاق های خنک   آنژیو گرافی : اتاق آنژیو 36 متر مربع اتاق فرمان یا اپراتوری 8 متر مربع اتاق ریکاوری ( حدودا ف ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

دانلود پاورپوینت الگوپذیری از معماری لانه موریانه برای رسیدن به معماری پایدار در کویر

دانلود پاورپوینت الگوپذیری از معماری لانه موریانه برای رسیدن به معماری پایدار در کویر انسان، طبیعت و معماري سه رأس مثلثی هستند که گویی سازنده یک معماري پایدار می باشند. معمار امروز می تواند با الگو برداري از طبیعت و معماران طبیعت ، به همراه هنر و تجربیات خود ، دست به یک معماري پایدار و همگن با طبیعت بزند. انسان، طبیعت و معماري سه رأس مثلثی هستند که همواره در طراحی ها راهنماي ما می باشند، و با به کارگیري تجربیات، علوم و فنون نهفته در دل طبیعت و زدن پل دوستی بین انسان و طب ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

دانلود پاورپوینت اقلیم و معماری - اقلیم معتدل و مرطوب , سرد و کوهستانی

دانلود پاورپوینت اقلیم و معماری - اقلیم معتدل و مرطوب , سرد و کوهستانی اقليم معتدل و مرطوب : شرايط اقليمي : كرانه جنوبي درياي خزر سرزميني است بين درياي مازندران و كوههاي البرز که با وجود عرض نسبتاً كم، از دو ناحيه تقريبا مجزا تشكيل شده است : 1) ناحيه جلگه اي شامل كشتزار هاي وسيع و شهر هاي  بزرگ كه در امتداد دريا گسترش يافته است. 2) ناحيه كوهستاني پوشيده از درختان جنگلي كليات شرايط اقليمي اين منطقه به شرح زير مي باشد: ۱) بارندگي زياد در تمام طول سال ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,300 تومان