دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت آشنایی با سقف های ساختمانی

دانلود پاورپوینت آشنایی با سقف های ساختمانی

انواع ساختمان ها :

انواع ساختمان ها به لحاظ مصالح مصرفی در سازه ی اصلی آنها معمولاً به هشت دسته تقسیم می شوند :

ساختمان های فلزی

ساختمان های بتنی

ساختمان های با مصالح بنایی

ساختمان های خشتی و گلی

ساختمان های چوبی

ساختمان های صنعتی

 ساختمان های پیش ساخته

ساختمان های خاص یا سازه های خاص

ساختمان های فلزی :

ساختمان هایی هستند که در اسکلت اصلی آنها از انواع پروفیل های IPE  ، INP ، IPB ، ورق ، ناودانی ، نبشی ، میلگرد ، تسمه و غیره استفاده می شود ، که به کمک اتصالات جوشی یا پیچی به هم وصل می گردند. سقف این گونه ساختمان ها می تواند طاق ضربی ، تیرچه و بلوک ( کرومیت ) ، سقف مرکب ( کمپوزیت ) باشد. برای مقابله با زلزله در سازه ی این گونه ساختمان ها می توان از انواع مهاربند ( بادبند ) و یا اتصالات صلب ( قاب خمشی ) و یا دیوار برشی استفاده کرد.

ساختمان های بتنی :

در این گونه ساختمان ها برای ساختن تیر و ستون از بتن آرمه ( بتن مسلح ) استفاده می شود که سقف آنها می تواند انواع دال ، تیرچه و بلوک ، و پانل های پیش ساخته باشد.

ساختمان های با مصالح بنایی :

منظور از ساختمان های با مصالح بنایی ، ساختمان هایی است که با آجر ، بلوک سیمانی و یا با سنگ ساخته می شوند و در آنها تمام یا قسمتی از بارهای قائم توسط دیوارهای با مصالح بنایی و قسمتی دیگر توسط عناصر فلزی و یا بتن مسلح تحمل می شود در ردیف ساختمان های با مصالح بنایی محسوب می شود. سقف این گونه ساختمان ها می تواند تیرچه بلوک و یا طاق ضربی باشد. برای مقابله با نیروی زلزله از کلاف های بتنی ( شناژ قائم و افقی ) استفاده می شود.

ساختمان های پیش ساخته :

برای اجرای سریع و ساختمان های تیپ ( هم شکل ) از ساختمان های پیش ساخته استفاده می شود که اسکلت اصلی آنها معمولاً بتنی یا فولادی یا پانل های پیش ساخته می باشد و دیوار و سقف این ساختمان ها در جایی دیگر ساخته شده و در محل خود مونتاژ می شوند و در مقابل زلزله آسیب پذیرند.

سقف :

سقف ها یکی از اعضای اصلی ساختمان ها محسوب می شوند که عامل انتقال بارهای ثقلی ( مرده و زنده و برف ) به تیرهای اصلی و ستون ها می باشند.

سقف در ساختمان های فلزی :

سقف های معمول مورد استفاده در ساختمان های فولادی عبارتند از : طاق ضربی ، تیرچه بلوک ، مرکب ( کمپوزیت ) و کرومیت.

سقف در ساختمان های بتنی :

انواع سقف های متعارف در ساختمان های بتنی عبارتند از : تیرچه بلوک ، دال بتنی ، پیش ساخته ، سقف های خاص و سقف های کرومیت.

سقف طاق ضربی :

از سقف های سنتی است و در گذشته بیشتر مورد استفاده قرار می گرفت. این سقف از طاق های آجری با انحنای حدود 5 سانتی متر بین دو تیرچه ی فلزی ساخته می شود. فاصله ی تیرچه های فلزی 1 متر است.

سقف تیرچه بلوک :

این سقف به منظور استفاده ی بهینه از بتن ( خاصیت فشاری ) ابداع شد. ضمن آنکه دارای سرعت ساخت نسبتاً بیشتری است.

در سقف های تیرچه و بلوک معمولاً از دو نوع تیرچه استفاده می شود :

-تیرچه های بدون فندوله

-تیرچه های فندوله دار

در تیرچه های فندوله دار قالب پاشنه به صورت سفالی همراه تیرچه مصرف می گردد. این تیرچه در مواردی که هوا سرد باشد و قالب به پاشنه می چسبد ، استفاده می گردد.

در تیرچه های بدون فندوله پاشنه ی تیرچه در یک قالب فلزی ( ناودانی نمره ی 14 ) ریخته می شود.

مراحل مختلف اجرای سقف تیرچه بلوک :

1-کار گذاشتن تیرچه ها ( برای تعیین فاصله تیرچه ها از شابلن چوبی که به عرض یک بلوک می باشد استفاده می شود ).

2-تکیه گاههای موقت یا شمع ها :

تا مدتی که بتن رویه سفت نشده است حتماً باید سقف تیرچه بلوک به وسیله ی شمع های چوبی یا فلزی نگه داشته شود. شمع های چوبی ارزان بوده ولی برای ارتفاع مشخصی کاربرد دارند. شمع های فلزی بر خلاف شمع های چوبی برای ارتفاع های مختلف کاربرد داشته و به طور مستمر قابل استفاده است.

3-کار گذاشتن میلگرد سقف کاذب :

در صورتی که سقف تیرچه بلوک سقف کاذب داشته باشد قبل از بتن ریزی باید میلگرد هایی به شکل L به عنوان آویز از سوراخ بلوک ها عبور داده شود. بهتر است از میلگرد های شاخه ای برای سقف کاذب استفاده شود.

4-کار گذاشتن میلگرد کناف.

5-کار گذاشتن میلگرد لنگر منفی یا میلگرد دوخت.

6-کار گذاشتن میلگرد های افت و حرارت و توزیع بار :

سقف های تیرچه بلوک به مرور زمان افت کرده و ترک هایی در سقف مشاهده می شود. برای کاهش این مشکل ، با آماده شدن سقف قبل از بتن ریزی از آرماتور های 6Ø یا حداکثر 8Ø در امتداد طول تیرچه به فاصله مرکز بلوک ها 50 سانتی متر و در جهت عمود بر تیرچه ها به فاصله ی 30 سانتی متر آرماتورهایی به عنوان آرماتور افت و حرارت نصب می گردند.

انواع بلوک ها :

بلوک ها در انواع مختلف مانند سیمانی ، سفالی و پلی استایرن موجود هستند.

بلوک سیمانی در دو نوع تخمی و میزی می باشد. وزن بلوک سیمانی 20 سانتی متری ، 5/8 – 8 کیلوگرم و 25 سانتی متری ، 12 – 10 کیلوگرم است.

وزن بلوک سفالی 5/22 سانتی متری ، 8 – 6 کیلوگرم است.

ارتفاع بلوک 35 – 20 سانتی متر می باشد.

بلوک های یونولیتی :

بلوک های یونولیتی یا پلی استایرن در دو نوع قابل اشتعال و غیر قابل اشتعال در بازار عرضه می شوند. وزن هر قطعه بلوک سیمانی که در ساختمان سازی به کار می رود به طور متوسط 11 کیلوگرم است. در حالی که وزن بلوک های یونولیتی بسیار ناچیز است و تا اندازه ی بسیار زیادی موجب پایین آوردن وزن ساختمان می شود.

بلوک های پلی استایرن نقش باربری در ساختمان ندارند و به همین دلیل در برابر زلزله ایمن هستند. اما این بلوک ها در برابر آتش به راحتی حجم خود را از دست می دهند و تنها اشکال این بلوک ها کمی مقاومت در برابر حرارت و شعله وری آنها است. در صورتی که از جنس مرغوب این بلوک ها در ساختمان سازی استفاده شود در برابر آتش مقاوم تر خواهد بود.

قابل توجه است که این بلوک ها بر خلاف تصور برخی از کارشناسان به دلیل یکپارچه نبودن در برابر ضربه کوبه ای اثرات مثبت ندارند و برعکس در تقویت صدا اثر گذار خوبی هستند.

 شامل 80  اسلاید POWERPOINTپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 9,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
SAGHF_1916202_6821.zip10.7 MB

دانلود پاورپوینت ضوابط و استانداردهای طراحی هتل

دانلود پاورپوینت ضوابط و استانداردهای طراحی هتل هتل: نوعي واحد اقامتي و ساختماني مجهز و معمولاً چند طبقه كه در نقاط مختلف براي اقامت و آسايش مسافران و گردشگران احداث مي‌گردد و داراي اتاقها و سالنهاي مختلف جهت بر پایي جشنها ، مهمانيها ، كنفرانسها و سمينار ، رستوران ، تريا و ... جهت ارائه خدمات و سرويس‌دهي به ميهمانان باشد . عموماً در هتل كليه مسايل رفاهي و آسايشي ميهمان مهيا بوده و بر اساس ارائه خدمات و سرويس‌دهي و امكانات موجود ...

توضیحات بیشتر - دانلود 9,000 تومان

دانلود پاورپوینت مطالعه در مورد انواع آسانسورها

دانلود پاورپوینت مطالعه در مورد انواع آسانسورها 1-تعريف آسانسور : 1-1 آسانسور وسيله اي دائمي است در ساختمانها كه براي جابجايي عمودي افراد،1-2 بار و يا هر دو كه در ترازهاي معين توقف ميكند و داراي يك اتاقك (كابين)است . اين اتاقك بين حداقل دو ريل راهنما از جنس سخت (صلب) كه عمودي (يا با حداكثر انحراف 15 درجه از خط قائم) هستند،1-3 حركت مي كند. آسانسوربه دو گروه اصلي تقسيم مي شوند: 1-آسانسورهايي كه اشخاص مجاز به سوار شدن در آن هستند (از قبيل مسافربر، ...

توضیحات بیشتر - دانلود 9,000 تومان

دانلود پاورپوینت تجزيه و تحليل بخش های تشكيل دهنده دانشكده معماری

دانلود پاورپوینت تجزيه و تحليل بخش های تشكيل  دهنده دانشكده معماری الگوهاي استقرار دروني فضاهاي دانشكده: با توجه به ايده فضايي و سيستم آموزشي فضاهاي طرح ريزي شده براي هر دانشكده به شرح زير است: الف)فضاي آموزشي نظري ب)فضاي كمك آموزشي و آموزش عملي و پژوهشي ج)فضاي اداري و هيئت علمي د)فضاي رفاهي و فوق برنامه و خدماتي عملكرد فضا هاي چهار گانه در هر دپار تمان نياز به شرايط كالبدي ويژه اي را در طراحي مي طلبد كه ناشي از تفا وت در تعداد جمعيت و مبلمان و تجهيزات فني ...

توضیحات بیشتر - دانلود 8,000 تومان