دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت ابعاد و اندازه های استاندارد در مجتمع های مسکونی

دانلود پاورپوینت ابعاد و اندازه های استاندارد در مجتمع های مسکونی

روابط درون واحد ها:

در طی مراحل طراحی یک مجتمع مسکونی پرداختن به رابطه هر واحد با محیط اطراف از جنبه های گوناگون اهمیت دارد. منظور روابط داخلی واحد های مسکونی است که منبعث از عواملی پیچیده و متعدد است و به میزان زیادی تحت تاثیر سلایق زندگی شخصی افراد قرار می گیرد اما به هر حال از یک چهارچوب تدوین شده که هدف آرامش و آسایش زندگی داخلی واحدهاست خارج نمی شود.

شناخت فضاهای مسکونی :

به طور کلی فضاهای معمولی که در مسکن امروزی طراحی و ساخته می شود برداشتنی هستند از فضاهای موجود در مسکن های اروپایی و آمریکایی، با همان نام ها و یا همان دسته بندی فضایی و استراکچر. منابع و مجلات ضعیف داخلی در مقابل جلوه منابع خارجی، همچنین تحصیل اساتید ایرانی در کشورهای غربی و عدم آشنایی کافی آن ها از معماری ایرانی باعث تحلیل و انتقال مستقیم الگوی غربی به نظام مستقیم الگوی غربی به نظام آموزشی گردید و در نتیجه ساختمان سازی و طراحی داخلی مسکن در ایران نیز به شدت تحت تاثیر این مسئله قرار گرفته است و در نتیجه شرایط موجود باعث ایجاد فضاهایی با نام های جدید در مسکن شده که این فضاها عبارتند از: فضاهای ورودی- توالت و دستشویی- نشیمن خصوصی – ناهار خوری و پذیرایی- حمام- اتاق خواب والدین – اتاق فرزند کوچک –  اتاق فرزند بزرگ- آشپزخانه- انباری – اتاق مهمان- اتاق کار- بالکن یا ایوان.

فضای ورودی:

فضای ورودی خانه فضای مکث و توقفی است که شخص را برای ورود به آن یا خروج از آن آماده می کند. در ضمن فضای واسطه ای بین فضای عمومی بیرون و فضای خصوصی داخل است. از این رو به عنوان حریمی برای فضای داخلی عمل می کند و آن را از معرض دید افراد بیگانه خارج می سازد همچنین مانع از ورود باد و گردو خاک به فضای داخلی می گردد و به عنوان فضای کفش کن و رختکن مورد استفاده قرار می گیرد.

فعالیت های انجام شده در این مکان:

در آوردن لباس- در آوردن کفش- استقبال و مشایعت- مرتب کردن لباس – توالت مهمان

وسایل و مبلمان موجود:

رختکن,  جاکفشی,  پادری,  آئینه, پاشنه کش,  اف اف , توالت و دستشویی: یکی از فضاهایی است که در آستانه ورودی قرار می گیرد تا هم برای افراد غریبه و نا آشنا نسبت به فضا، قابل تشخیص و در دسترسی باشد و هم دور از فضاهای استراحت و خصوصی تر قرار گیرد.

وسایل و مبلمان موجود: دستشویی، توالت، آیینه ، جای صابون، جای مسواک، هواکش.

نشیمن:

این عرصه فضای لازم را برای زندگی جمعی خانوار تامین می کند که در بسیاری از خانوارهای ایرانی کاربردی ترین و مهمترین فضای خانه است. چنین فضایی امکان جریان یافتن اعمال زندگی خانواده را بوجود می آورد.

وسایل و مبلمان موجود:

صندلی راحتی , بوفه, ویترین,  دراور , تلویزیون , تلفن , ضبط صوت , فرش,  پشتی , رادیاتور یا بخاری , سطل زباله , آباژور و گلدان.

پذیرایی و نهار خوری:

این فضای مجزا از فضای نشیمن عمل می کند و برای مهمانانی که کمتر با آنها رفت و آمد صورت می گیرد مورد استفاده قرار گرفته و می بایست تا حد امکان از حریم زندگی خصوصی خانواده دور باشد ولی در ارتباط نزدیک و مستقیم باورودی جهت هدایت راحت و سریع مهمانان به آن قرار می گیرد.

وسایل و مبلمان موجود:

مبل, صندلی, ویترین,  دراور,  تلفن و میز تلفن,  ضبط صوت,  فرش,  سطل زباله,  میز عسلی,  میز ناهارخوری,  آباژور,  گلدان و رادیاتور.

حمام:

این فضا بایستی در مجاورت اتاق خوابها قرار گرفته و در طراحی آن فضاهایی جهت در آوردن لباس و توالت نیز پیش بینی شود.

وسایل و مبلمان موجود:

دستشویی, زیر دوشی ( وان), توالت فرنگی, شیر فرنگی, رخت آویز, جا حوله ای , ماشین رخت شویی, سبد لباس چرک, جای صابون, شامپو, سطل زباله و پرده.

اتاق خواب والدین:

این اتاق می تواند در دسترس و نزدیک اتاق فرزند کوچک خانواده قرار گیرد اما در عین حال از حریم و آسایش خاص فضا برخوردار باشد. فضای اتاق باید به اندازه ای بزرگ در نظر گرفته بشود که 2 نفر بتواند از آن به راحتی استفاده کنند. کمد به اندازه دو نفر داشته باشد. علاوه بر فضای کافی جواب، امکان صحبت پدر و مادر در طی روز و شب را فراهم نماید.

وسایل و مبلمان موجود:

 تخت خواب دو نفره, کمد لباس , کمد پاتختی, میز توالت, فرش و قالیچه, رادیاتور , سطل زباله,چرخ خیاطی, اطو و میز اطو,گلدان, وسایل عبادت, صندوقچه نگهداری از وسایل با ارزش, تلفن, چراغ خواب, کمد کوچک کتاب, نخ و سوزن, در آور و آئینه قدی.

اتاق فرزند کوچک:

اعضای خانواده باید بتواند برای خواب خود فضای اختصاصی داشته باشند. تعداد اتاقها باید به نحوی باشد که امکان جداسازی فضاها به ترتیب زیر فراهم آید: فرزندان دختر و پسر بزگتر از 7 سال به صورت مجزا- فرزندان بزرگسال هم جدا از بقیه فرزندان- این اتاقها علاوه اینکه باید فضای خواب و استراحت فردی را ایجاد کنند باید محیطی مناسب برای مطالعه دروس _سرگرمی ها و کارهای شخصی فراهم آورند.

وسایل و مبلمان موجود:

تخت میز, تحریر و صندلی,کمد لباس ,کمد, اسباب بازی, کتابخانه, سطل زباله, رادیاتور و چراغ خواب.

اتاق فرزند بزرگ:

وسایل و مبلمان موجود:

تخت , کمد لباس,  میز تحریر و صندلی,  کتابخانه , کامپیوتر,  گلدان , سطل زباله ,  ضبط صوت,  چراغ خواب,  رادیاتور,  وسایل ورزشی و میز توالت.

آشپزخانه:

به جرات می توان گفت که آشپزخانه یکی از پر فعالیت ترین و در نتیجه پیچیده ترین فضاهای مسکونی می باشد. از طرفی بستری است برای پاسخگویی به یکی از مهمترین نیازهای جسمانی انسان یعنی نیاز به غذا و از طرف دیگر عرضه ای است برای گذراندن وقت خانواده, صرف غذا و مذاکرات خانوادگی و غیره.

تنها انجام فعالیتهای تهیه غذا از آماده سازی مواد اولیه تا سرو غذا به اجزاء بسیار کوچک و زیادی از فعالیتهای تقسیم می گردد که بسیاری از آن ها وسایل خاص خود را طلب می کنند و هر کدام ازاین وسایل خواه برقی و خواه دستی نیاز دارند و چون به طور روزمره مورد مصرف قرار می گیرند امکان انبار کردن آنها نیز نمی باشند. فضاهایی که در آشپزخانه باید در نظر گرفته شود عبارتند از: فضاهایی جهت پاک کردن ( گوشت و مرغ)

 شامل 27 اسلاید POWERPOINTپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
POWERPOINT_1916135_2126.zip2.9 MB

دانلود پروژه معماری هتل چهار ستاره

دانلود پروژه معماری هتل چهار ستاره فهرست مطالب: پيشگفتار مقدمه فصل دوم : مطالعات پايه 1- تعريف گردشگري 2-تعاريف و مفاهيم مرتبط با جهانگرد 3-تاسيسات جهانگردي 4-مختصري بر تاريخ هتل 5-هتل هاي امروزي 6-تاريخچه هتل در ايران معاصر 7-مهمانسرا 8-متل 9- هتل 10- هتل آپارتمان 11- رستوران 12- انواع جهانگردي با توجه به انگيزه 13- همايش ها 14- اقتصاد و بازرگاني 15- ورزشي 16- تاريخي و هنري و فرهنگي 17-مذهبي 18- درماني و بهداش ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

دانلود پاورپوینت طراحان چگونه می اندیشند - ابهام زدایی از فرایند طراحی

دانلود پاورپوینت طراحان چگونه می اندیشند - ابهام زدایی از فرایند طراحی برایان لاوسون  ترجمه : دکتر حمید ندیمی ----- بخش اول  : طراحی چیست ؟ بخش دوم : مسئله ها و راه حل ها بخش سوم : اندیشه طراحانه ------ 1. طراحی چیست: ”توجه به  اندیشیدن به مثابه مهارت ،به جای موهبت ،اولین گام برای انجام دادن کاری در جهت بهبود آن است.“    ادوارد دی بونو    طراحی به مثابه یک فرآیند متمرکز مسئله های طراحی طراحی مستلز ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

دانلود پاورپوینت تندیس گرایی

دانلود پاورپوینت تندیس گرایی تندیس گرایی به معنی الهام گرفتن از یک یا چند چیزو بیان نماد آنها به زبان معماری است که الهامات میتواند از هر چیزی در این کره خاکی گرفته شود. در اینجا به چند نمونه از این الهامات و بناهای تندیس گرایانه اشاره میکنیم.  اگر بخواهیم تاریخ معماری را از نظر ویژگی تندیس گرایی در بنا بررسی کنیم، می توانیم سه مرحله را، از آغاز خانه سازی بشر تا به امروز، از دیدگاه تصور فضایی شناسایی کنیم. مرحله ی نخست ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,100 تومان