فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

دانلود پروژه معماری هتل چهار ستاره

دانلود پروژه معماری هتل چهار ستاره

فهرست مطالب:

پيشگفتار

مقدمه

فصل دوم : مطالعات پايه

1- تعريف گردشگري

2-تعاريف و مفاهيم مرتبط با جهانگرد

3-تاسيسات جهانگردي

4-مختصري بر تاريخ هتل

5-هتل هاي امروزي

6-تاريخچه هتل در ايران معاصر

7-مهمانسرا

8-متل

9- هتل

10- هتل آپارتمان

11- رستوران

12- انواع جهانگردي با توجه به انگيزه

13- همايش ها

14- اقتصاد و بازرگاني

15- ورزشي

16- تاريخي و هنري و فرهنگي

17-مذهبي

18- درماني و بهداشتي

19- اقتصاد جهانگردي

20- ارزشهاي جهانگردي

21- اهداف كلي براي صنعت جهانگردي

22- اهميت اقتصاد وصنعت جهانگردي در جهان و جايگاه آن در ايران

23- استرات‍‍ژي دولت در مقابل صنعت جهانگردي

24- چشم انداز آتي گردشگري در ايران

25- روند گردشگري در ايران

26- ويژگيهاي گردشگري در ايران

27- سفر و گردشگري و اثرات آن در روابط فرهنگي و اجتماعي

28- بررسي مشكلات و مسائل جهانگردي در ايران

29- مشكلات و موانع فرهنگي جهانگردي در ايران

30- مشكلات اجتماعي توسعه جهانگردي در ايران

31- مشكلات اقتصادي جهانگردي در ايران

32- مشكلات خدماتي و اجرايي جهانگردي در ايران

فصل سوم : انواع واحد هاي اقامتي

1-هتل هاي يك ستاره

2-هتل هاي دو ستاره

3-هتل هاي سه ستار

4-هتل هاي چهار ستاره

5-هتل هاي پنج ستاره

6-مهمان پذير ها

7-مهمانسراهاي دولتي

8-منازل شخصي

9-درجه بندي ونرخ گذاري در هتل ها

10- اقتصاد هتل

فصل چهارم : تعريف و فضاهاي موجود درهتل

1- اتاق خواب

2- اهميت طراحي اتاق خواب

3- سوئيت

4- فضاهاي عمومي

5- درب هاي ورودي

6- لابي

7- اهداف برنامه ريزي در طراحي لابي

8- رستوران

9- فضاهاي لازم براي هر يك از طبقه ها

10- فضاهاي برگزاري مراسم و فعاليت ها

11- سالن كنفرانس

12- فضاهاي ورزشي

13- پاركينگ

14- بخش اداري

15- بخش پذيرش و دفاتر اداري

16- بخش حسابداري وامور مالي

17- بخش اجرايي

18- دفاتر و كادر اداري

19- فرانت آفيس

20- اتاق كنترل مركزي

21- آشپز خانه

22- قسمت‌هاي مختلف يك آشپزخانه

23- تاسيسات آشپز خانه

24- روم سرويس

25- فضاهاي بارانداز

26- فضاهاي لازم براي كاركنان

27- رخت شوي خانه و خانه داري

28-بخش مهندسي و تاسيسات

فصل پنجم : مطالعات تكميلي

1- ضوابط سازمان جهانگردي

2- ضوابط ومقررات معماري براي معلولين

3- موارد مهم در طراحي ساختمان هتل

4- تجزيه و تحليل انواع پلان هاي هتل

5- بررسي فرم هاي مناسب براي پلان طبقات

6- اصول طراحي سايت پروژه

7- مسائل امنيتي در هتل

فصل ششم : مطالعات تطبيقي

1- بررسي و تحليل نمونه هتل هاي ايراني

2- بررسي و تحليل نمونه هتل هاي خارجي

فصل هفتم: سيستم‌هاي سازه‌اي براي ساختمان هتل‌ها و تاسيسات هتل‌ها

1- بررسي و مطالعه سازه هاي فلزي

2- قابهاي فلزي فضاهاي خمشي با اتصالات صلب

3- سيستم مختلط قابهاي فضايي و باد بندي

4- بررسي ومطالعه سازه هاي بتوني

5- تاسيسات هتل

6- تاسيسات مكانيكي

7- آشنايي با منابع فني و تكنولوژي سيستم هاي ساختماني

فصل هشتم : برنامه فيزيكي

1- اتاقها، لابي، آشپزخانه،رستوران

2- انبارها، بارانداز، خدماتي كاركنان،پاركينگ،كافي شاپ، ورزشي

3- سالن ها، خانه داري و لاندري،خدماتي، تفريحي

4- تاسيسات و مهندسي، تجاري

فصل نهم : مباني نظري طرح

1- مربع و مثلث

2- دايره

منابع و مآخذ

---------

پیشگفتار(بيان مسأله):

در فرهنگ عامه مردم ايران سفر جايگاه ويژه‌اي از جهت گسترش اطلاعات‌، آگاهيها و شناخت انسان داردو انسان با تجربه در اين فرهنگ به انسان جهان‌ديده‌اي تبديل مي‌گردد كه به سير و سفر در اطراف و اكناف جهان پرداخته و از هر قوم و ملتي شناخت و نشانه‌اي در ذهن خود دارد.

با توجه به اين موضوع، در چند سال اخير هتل و هتل‌داري به صنعتي واقعي تبديل گرديده و از گسترش سريع و فوق‌العاده‌اي برخوردار بوده است، به طريقي كه مانند هر محصول صنعتي ديگر توليد مي‌شود، به طوري كه اين محصول صنعتي از قوانين و ضوابط بازار و محاسبات سودآوري تبعيت مي‌كند. بدون شك تأثير اين تحول از يك سو بهبود سطح نسبي خدماتي است كه در هتل‌ها از هر نوع عرضه خواهد شد و از سوي ديگر به تنزل چشم‌گير كيفيت معماري چه در سيما و چه در درون آن خواهد انجاميد.

بر همين اساس اهميت اين موضوع فراتر از آن است كه از روشهاي به اصطلاح«سريع و عقلاني» كه معمولا مي‌توانند خواسته‌ها را برآورده سازند، استفاده شود، يعني نمي‌توان و نبايدبه نوعي « كمال ارزان‌قيمت» دست يافت بلكه بيشتر بايد به كمك معماري‌ائي هماهنگ و منطبق با نيازها و با سازماندهي در خور، به طيفي از فضاها دست يافت كه قابل زنجيره شدن و تكرار مشابه از يك مكان به مكان ديگر با تشابهات اغراق‌آميز در جزئيات آن يعني فضايي بدون هويت نباشد، بلكه فضايي باشد مأنوس، كه به آن مي‌توان احساس تعلق نمود.

مقوله‌اي كه در اين پروژه به آن پرداخته مي‌شود، طراحي هتل در محدوده شهر مي‌باشد. در اين مطالعات سعي شده است پس از شناخت دقيق نوع مسافرين شهرستان ترکمن و قصد اصلي اين مسافرين و نيز كمبودها و نيازها ، به شناخت عملكردي فضاي هتل و تعيين نوع مطلوب هتل در وضعيت فعلي شهر و در نهايت مكان‌يابي مناسب در محدوده مورد نظر و سپس به طراحي بپردازيم

مقدمه (بيان اهداف):

با در نظر داشتن اين اصل كه هر پژوهشي در مسير طبيعي و تحقيقي خود مي‌بايد گسترش و توسعه‌اي در جهت فعاليت‌ها و گزارشات متنوع پژوهش خود داشته باشد، لذا مشخص بودن اهداف براي انتخاب چنين پروژه‌اي ضروري مي‌نمايد:

يقيناً اين پروژه مي‌بايد سودآوري مورد انتظار و متعارف سرمايه‌گذاري را تأمين كند، اما مطمئنًا داراي وجوه متنوع و شگرف ديگر است، زيرا فضايي است كه مانند ديگر فضاها به شيوه خاص خود، انسان را به صورت فردي و گروهي مورد خطاب قرار مي‌دهد، گروهي كه فرد‌فرد آن داراي ويژگيهاي خاص خود بوده و نبايددر قالبي از پيش فرض شده قرار داده شوند. از اين منظر هتل بخشي از فضاي برخورد اجتماعي و گاه آميزش با فضايي است فرهنگي كه بايد از اهداف صرفا تجاري فراتر رود.

بنابراين به هتل يا هر نوع ديگر فضاي اقامت موقت، نه تنها نبايد به صورت يك سلول اقامتي نگريست بلكه بايد آن را فضايي گرم، متنوع، دعوت‌كننده، زنده و پويا متصور شد و از آن‌جا كه گردشگري و هتل‌داري به عنوان يكي از ابزار لازم در زمينه اشتغال‌زائي و در‌آمد محلي و ملي نيز سهم بسيار قابل ملاحظه‌اي دارد، پرداختن به آن مستلزم رعايت اصول، قواعد و ضوابط مشخص، ظريف و محكمي است كه بي‌توجهي به آن‌ها، انتظارات و توقعاتي كه مي‌توان و بايد از اين نهاد فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي داشت را ميسر نخواهد كرد و روند اين مطالعات مي‌بايست به نحوي باشد كه بتواند با گذشت زمان و با تغيير يا رشد نيازهاي آتي پروژه، قابل انطباق و سازگاري باشد.

طرح مساله، ضرورت انجام موضوع:

واقع شدن اسکله و جزیره آشوراده در شهرستان بندرترکمن باعث شده خیل عظیم ایرانگرد و توریست و... از اقصی نقاط ایران و گاه از کشورهای همسایه به این شهر سفر کرده ، و این اشتیاق در حالی است که هم اکنون هیچگونه امکانات رفاهی و اقامتی مناسبی برای این ایرانگرد و توریست و... پیش بینی نشده است. با این تفاصیل لزوم احداث هتلی برای اقامت این افراد در جوار این مجموعه حس می شود.

در ضمن بافت فرهنگی متفاوت این شهر و نیز واقع شدن در مسیر مشهد مقدس و طبیعت زیبای استان و منطقه باعث شده تا مسافرانی که به قصد دیدن و استراحت به این شهر می ایند مکانی برای اقامت در شان خویش پیدا نکنند، این خود بیانگر نبود مکانی مناسب برای اقامت در این شهر می باشد.

مکان یابی هتل در جوار اسکله وساحل دریا ، ودر تعامل با یکدیگر باعث خواهد شد تا از قابلیت های تفریحی و ورزشی مجموعه علاوه بر علاقمندان بومی، افراد عامی دیگر نیز درمکانی  آرام با طبیعتی دل انگیز در حومه شهر، استفاده نمایند تا شاید گامی بلند در جهت رونق صنعت توریسم، با استفاده از پتانسیل های فرهنگی، ورزشی و تفریحی موجود در منطقه برداشته شود.

فصل دوم «مطالعات پايه»:

تعریف گردشگری:

جهانگردى واژه‌اى است فارسى به مفهوم "جهان‌گردنده و آنکه در اقطار عالم بسيار سفر کند". جهانگردى ظاهراً معادل) سياحت (عربي) و توريسم (فرانسه است. "سياحت" در عربى به معناى زياد سفر کردن است و سياح يا معادل فارسى آن ، جهانگرد ، کسى است که زياد سفر مى‌کند.   اما در زبان رايج فارسي، از نظر کمّي، تفاوتى ميان جهانگردى و مسافرت يا سفر وجود دارد. يعنى اغلب فارسى‌زبانان جهانگردى را مترادف با زياد سفر کردن مى‌دانند، در حالى که واژه‌هاى "سفر و مسافرت" به سفرهاى کوتاه‌مدت دور يا نزديک نيز مربوط مى‌شود.

ـ به معني عام: مي توان جهانگردي را به عنوان آن پديده جمعي و متنوع شدن صنعتي كه از سفر و اقامت همزمان غيربوميان منشاء مي گيرد تعريف نمود (پروفسور آبرتو  سط سا ـ Alberto-Sessa به نقل از كتاب عوامل جهانگردي و روانشناسي جهانگردي).

ـ به معني خاص: جهانگردي عبارت است از مجموعه فعاليت‌هائي كه در ايام فراغت انجام مي‌شود. البته نه در جهت انجام كار و امور وابسته به آن، بلكه به منظور استراحت، بازيابي نيروي از دست رفته، افزايش شناخت و آگاهي، روابط انساني و غيره اين مجموعه فعاليت‌ها مي‌بايست به سفر و اقامت در مناطقي به غير از مسكن و مأواي هميشگي منتج شود.

تعاریف و مفاهیم مرتبط با جهانگرد

تسهیلات جهانگردی

مجموعه فعاليت ها و اقداماتي است كه از هنگام ورود يك گردشگر تا هنگام خروج وي از كشور يا محلي بوسيله كليه موسسات عمومي و خصوصي و طبقات مختلف مردم به منظور ايجاد سهولت در مسافرت اجام مي گيرد و نيز آن قسمت از فعاليت ها و اقداماتي كه جهت حمايت از جهانگردان در شهر ها ، مسير ها ،و مراكز جهانگردي انجام  مي شود.

وهمچنين شامل كليه وسايل ممكنه و خدمات و امكانات پذيرايي ، ورزشي ، تفريحي ، صنايع دستي ، خريد وسائط نقليه مناسبي است كه جهان گردان را جلب ميكند.

تاسیسات جهانگردی

به مجموعه تاسيسات و تجهيزات جهانگردي كه مورد استفاده جهانگردان است اطلاق مي شود و شامل مجموعه امكانات اقامتي و پذيرايي و تفريحي است.

مختصری بر تاریخ هتل:

صنعت هتلداري نوين آغاز خود را به كشورهاي اروپايي بويژه سوييس مديون است. اين صنعت در ساختمانهاي كوچك و محق كه براي گشودن آنها ازكليدهاي چوبين استفاده ميشد، شكل گرفت و در همين هتلهاي كوچك انواع خدمات و سرويسها به مشتريان عرضه ميگرديد. دارندگان هتلها بيشتر طبقه ثروتمند و اشراف بودند.

اين مراكز هتل خوانده نميشدند و كلمه Hotel از حدود سالهاي 1760 ميلادي براي ناميدن اين مراكز بكار گرفته شد. اين واژه خود از كلمه هاستل (Hostel) مشتق شده است كه در همان سالها و در انگلستان براي ناميدن اين مراكز به كار ميرفت. در آمريكا مكانهاييكه به اين منظور اختصاص مييافت را با واژه Inn مشخص ميكردند (واژه Inn در زبان انگليسي به مفهوم كاروانسرا، مسافرخانه، ميهمانخانه و گاه به معني منزل به كار برده ميشود) و همراه با اين كلمه در مواردي مشابه از عبارت COFFEE HOUSE استفاده ميشد.

رشد واقعي و تكامل اين صنعت در آمريكا با گشايش سيتي هتل در نيويورك در سال 1794 آغاز شد و اين نخستين ساختماني بود كه به ارائه خدمات مربوط به هتلداري اختصاص مييافت. فعاليتهاي اين مركز به ايجاد انگيزش و رقابت در ميان شهرهاي ديگر انجاميد بطوريكه سرمايهداران متعدد به اين صنعت روي آوردند و هتلهاي چندي تأسيس كردند در اين هنگام بود كه بر تعداد هتلها افزوده شد. اما گسترش افسانهاي و شگفتآور اين صنعت به سالهاي قرن بيستم برميگردد.

سال 1930 با رويدادي غمانگيز براي اين حرفه همراه شد به طوري كه چنان ركور سرد و سنگيني بر آن تحميل شد كه سرمايهداران اميد اندكي به بهبود آن داشتند ولي آغاز جنگ جهاني دوم باعث شد كه رونقي سريع و شگفتآور در اين صنعت بوجود آيد. اين هماي سعادت در تمامي دوران جنگ و تا آغاز دهه 1950 بر بام همه مراكزي كه هتل ناميده ميشدند در پرواز بود و رشد و شكوفايي آنها ادامه داشت، اما بحث مراكزي به نام «متلها» كه فقط به آمريكاي شمالي محدود ميشد با مقوله مذكور جدا بود.

كارهاي جمعي و گسترش سرمايهها به منظور تأسيس هتلهاي زنجيرهاي در همان سالها شروع شد و اين پديده با عارضهاي نيز همراه شد. بدين ترتيب كه دارندگان هتلهاي كوچكتر خود را در مبارزه براي بقا با سرمايهداران بزرگ، از بين رفته ميديدند. اين صنعت در ابعاد و مليتهاي مختلف توسعه مييافت و هتلهاي زنجيزهاي بينالمللي ميتوانستند تخصص، تكنولوژي و بازاريابي را به خود اختصاص دهند كه دارندگان هتلهاي كوچك و منفرد از اين امتياز بيبهره بودند و راهي نداشتند غير از آنكه به هتلهاي زنجيرهاي مانند شرايتوان، هيلتون، هايت، هاليدي اين، رامادار اين و غيره بپيوندند.
رونق و گسترش هتلهاي بزرگ روزافزون است به طوري كه نميتوان بر آن پاياني متصور شد در اين گونه هتلها ارائه خدمات و برآوردن نياز مشتريان و ميهمانان به بهترين وجه صورت ميگيرد و همواره سعي در اين است كه سرويس و خدمات بهتر و كاملتري در اختيار ميهمانان قرار گيرد و رضايت آنها بيش از پيش فراهم شود.

گراند هتل:

همزان با پيشرفت صنعت در اروپا و بوجود آمدن راهآهن و ارتباطات وسيع همچنين توسعه وسايل ارتباطي و بسط و تجارت و بالاخره ظاهر شدن طبقه جديد اجتماعي (بورژوا)، همه و همه علل اصلي بوجود آمدن اين فرم جديد هتل گرديدند.

گراند هتلها را ميتوان جلوهگاه عظمت همه اين ارزشهاي اجتماعي جديد دانست. اين زمان نه تنها بقاي خانوادههاي بزرگ، نجبا، شاهزادگان و حكمرانان هنوز مورد احترام بودند. بلكه هدف اصلي جلب طبقه جديد شهري در فضاي معماري جديدي بود كه از امكانات مالي وسيعي برخوردار بودند. كميت و كيفيت احترام در گراند هتلها در رابطه با مقدار سرمايه و اعتبار بانكي اشخاص قرار گرفت

هتلهاي امروزي:

آشنائي با مطالب قبلي و فلسفه مهمانداري آن در گذشته و تحولات اين فلسفه در دوره هاي مختلف و همچنين تأثير اين دگرگونيهاي فكري روي اين مجموعة معماري، به ما امكان ميدهد با ديد وسيعتري هتلهاي جديد را مطالعه نمائيم.

آنچه امروز به عنوان يك هدف اصلي در هتلهاي جديد مورد توجه طراحان ميباشد، موضوع راحتي مهمانان است، يعني محيطي خلق نمائيم كه هرچه بيشتر گرم و شاد و فاميلي باشد و از همان امتيازات و تسهيلات زندگي فاميلي برخوردار باشد. فضاهاي فردي يا دستهجمعي آن بتواند نيازهاي فيزيكي و ادراكي تازه واردين را جوابگو باشد، نه مانند سالنهاي مجلل گراند هتلها مربوط به پنجاه سال پيش كه فقط جلوهگاه يك زندگي پرزرق و برق تشريفاتي بود و تنها ميتوانست در اختيار تعداد معدودي قرار گيرد. امروزه سعي گرديده كه اين وضع دگرگون شده وكليه افراد بتوانند بسادگي از اين مجموعه استفاده نمايند.

در هتلهاي جديد رابطه و تماس بين كاركنان هتل و ميهمانان به حداقل خود رسيده است. اين موضوع به علت پيشرفت تكنيك، تجهيزات و تأسيسات آن ميباشد. از طرف ديگر نحوه اين برخورد هم با شكل قبلي خود بكلي متفاوت است. آن تشريفات و احترامات و تعارفات ساختگي به تعداد زيادي از ميان رفته و روابط صحيحتر و انسانيتر جانشين آن گرديده است.

از طرف ديگر بايستي توجه داشت كه عظمت و ابهت گراند هتلها با آن همه ظرافت كاريها و زيبائيهاي دروني آن امروزه همگي از بين رفته و فضاهاي سالمتر و كوچكتر جانشين آن گرديده است.

حتي ميتوان گفت از نظر معماري بسيار سردتر و بيروحتر از وضع قبلي آن گرديده است، مخصوصاً در حدود سالهاي 1940 ـ 1930 مجموعههايي كه بعنوان هتل توسط نهضت راسيوماليسم بنا گرديده خشكي و ماشيني بودن آن كاملاً بچشم ميخورد.

در هر صورت فلسفه هتلداري، امروزه در جهت از بين بردن روابط خاص و تشريفاتي گراند هتلها ميباشد.

امروزه براي جوابگويي به احتياجات و امكانات مالي مختلف، مجموعه عظيم و حجيم گراند هتلها را به فضاهاي كوچكتر ساختماني مبدل نموده و در بافت شهري پخش نمايند، تا براي صدور گوناگون زندگي امروزي متناسب باشد.

نحوه پخش اين مجتمعها در بافت شهري و اطراف آن و يا در امتداد اتوبانها درست شبيه موقعيت اقامتگاههاي اوليه (كاروانسراها، قهوه خانهها، مسافرخانهها) ميباشد كه در بافتهاي قديمي و يا در كنار جادهها قرار داشتهاند و در اشكال مختلف هتلهاي امروزي مثلاً از نوع (خانه جوانان) يا پانسيون ارزانترين اقامت ميباشد و در آن هركس كارهاي مربوط به خودش را شخصاً انجام ميدهد و يا در زيدانس كه بصورت آپارتمانهاي كوچك و مجهزي در اختياز مهمانان قرار ميگيرند.
همچنين در هتلها يا پناهگاههاي كوهستاني، در همه آنها سعي در بوجود آمدن رابطهاي انسانيتر بين افراد و همچنين با فضاي معماري باشد.

بطوري كه گرمي زندگي فاميلي با برخورداري از حداكثر آزادي وجود داشته باشد. ارزش اين خصوصيت فضاي معماري وقتي مشخص ميشود كه امروزه به مدت اقامت متوسط افراد در اين نوع اقامتگاهها توجه نمائيم.

بسياري از مردم به علت اشتغالات خاص و يا به علت راحتي سرويسهاي هتل ترجيح ميدهند در يكي از انواع آن زندگي كنند. بنابراين هيچكس مايل نيست در جايي زندگي نمايد كه عاري از روح و شادي ميباشد.

نياز به يك زندگي خصوصي با گرمي و حرارت فاميلي و برخورداري از يك رابطه انساني از خواستگاههاي كساني است كه در اين محلها زندگي مينمايند.

بصورت ايدهآل در طرح يك هتل بايد در نظر گرفت كه اين فضا بايستي ميهمان را از شلوغي و ناراحتيهاي زندگي ماشيني شهري نجات دهد و از هر جهت آرامبخش باشد.

شامل 200 صفحه فایل WORD قابل ویرایشاشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
HOTEL_1916109_4132.zip7.9 MB

دانلود پاورپوینت طراحان چگونه می اندیشند - ابهام زدایی از فرایند طراحی

دانلود پاورپوینت طراحان چگونه می اندیشند - ابهام زدایی از فرایند طراحی برایان لاوسون  ترجمه : دکتر حمید ندیمی ----- بخش اول  : طراحی چیست ؟ بخش دوم : مسئله ها و راه حل ها بخش سوم : اندیشه طراحانه ------ 1. طراحی چیست: ”توجه به  اندیشیدن به مثابه مهارت ،به جای موهبت ،اولین گام برای انجام دادن کاری در جهت بهبود آن است.“    ادوارد دی بونو    طراحی به مثابه یک فرآیند متمرکز مسئله های طراحی طراحی مستلز ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

دانلود پاورپوینت تندیس گرایی

دانلود پاورپوینت تندیس گرایی تندیس گرایی به معنی الهام گرفتن از یک یا چند چیزو بیان نماد آنها به زبان معماری است که الهامات میتواند از هر چیزی در این کره خاکی گرفته شود. در اینجا به چند نمونه از این الهامات و بناهای تندیس گرایانه اشاره میکنیم.  اگر بخواهیم تاریخ معماری را از نظر ویژگی تندیس گرایی در بنا بررسی کنیم، می توانیم سه مرحله را، از آغاز خانه سازی بشر تا به امروز، از دیدگاه تصور فضایی شناسایی کنیم. مرحله ی نخست ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,100 تومان

دانلود پاورپوینت تناسبات در معماری

دانلود پاورپوینت تناسبات در معماری معماري پاسخي به نيازهاي انسان مي باشد به طوري که بتواند شرايط آسايش را براي او فراهم نمايد.در طراحي ها و تعريف فضا و پس از تعيين کاربري نياز به آگاهي از برخي اطلاعات مي باشيم   که از آن جمله مي توان به ابعاد و اندازه و امکانات مورد نياز اشاره نمود. تعريف مقياس: از مقايسه اندازه يک چيز با يک مرجع استاندارد و يا اندازه يک چيز ديگر حاصل مي شود. تعريف تناسب: تناسب به رابطه هماهنگ و متن ...

توضیحات بیشتر - دانلود 8,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه