دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت طرح هادی روستای دریکنده

دانلود پاورپوینت طرح هادی روستای دریکنده

(شهرستان بابل بخش مرکزی دهستان فیضیه روستای دریکنده)

شهرستان بابل با وسعتی حدود 1/1578 کیلومتر مربع درشمال ارتفاعات البرز و در ناحیه میانی استان و در موقعیت جغرافیایی 33 درجه تا 36 درجه عرض شمالی و 41 تا 51 درجه طول شرقی قرار داشته و ارتفاع آن از سطح آبهای آزاد 2 تا 5 متر و ارتفاع آن از سطح دریای مازندران تا 52 متر می باشد. محدوده سیاسی این شهرستان از شمال به شهرستان بابلسر ، از جنوب به ارتفاعات البرز،ازشرق به شهرستانهای قائم شهر و سوادکوه و از غرب نیز به شهرستان آمل محدود می گردد.

جنگل و مرتع:

سال 1384در شهرستان بابل ،82162  هكتار مراتع وجود داشته و علوفه قابل برداشت ازاين مراتع9/21772 تن بوده است .مساحت جنگل‌هاي طبيعي شهرستان 42397  هكتار و مساحت جنگل‌هاي مصنوعي نيز8517 هكتارمي‌باشد.

بدينسان با توجه به شناسايي و بررسي زمين ساختي و توپوگرافي شهرستان،اين روستا نيز ازجهت ژئومورفولوژيكي با شهرستان مقيم خود ارتباط مستقيم دارد و ازنظر زمين ساختي و توپوگرافي همانند شهرستان بابل است از اين رو روستاي دریکنده نيز از نظر توپوگرافي فاقد ارتفاعات قابل ذکر است وروستا به دليل شيب ناچيز طبيعي روستا جريان هاي آبي در آن با سرعتي كاملا آرام در حركتند. هنگام نزولات جوی شيب موجود و بسیار کم در روستا موجب پس ماندگي و آب گرفتگي معابر میشود. محدوده مورد مطالعه در قسمت جلگه اي و در دشت هموار آبرفتي که شيب ملايم و يکنواخت دارد ، واقع شده است . از لحاظ پستي و بلندي روستا در يک محدوده يکدست وهموار استقرار دارد و هيچ عوارض طبيعي که توپوگرافي شاخص در بستر روستا به چشم نمیخورد.  روستا در ارتفاع 7_متر از سطح آب هاي آزاد قرار دارد و جهت شيب عمومي آن از جنوب به شمال مي باشد . شيب کام و زمین هموار محدوديت جدی در دفع فاضلاب و آب هاي سطحي بوجود آورده است . شيب کم طبيعي زمين در خيابان هاي روستا سبب گرديده تا زمين و جوي آب قادر به حمل و جمع آوري آب نبوده و در نتيجه طي روزهاي باراني زمان تخلیه  آبهای سطی از معابر روستا طولانی و موجب تشکیل مانداب در معابر و بروز مشکل برای تردد اهالی میشود.

دهستان فیضیه:

دهستانی است از توابع بخش مرکزی شهرستان بابل در استان مازندران ایران

براساس سرشماری سال ۱۳۸۵جمعیت آن (۲۴۰۷۳ نفر )۶۲۱۰ خانوار بوده‌است.

دهستان فیضیه
1- محمود آباد
2- ولی عصر
3- منصور کنده
4- استردیکلا
5-سلطان محمد طاهر
6- اسبی کلا
7- رمنت
8- موزیگله
9-کلمدان نقیب
10- نخ کلا 

11-  سلیمان کلا
12- قائمیه
13- کپورچال
14-  سبزی باغ
15-  کلهودشت بالا
16- کلهودشت پایین
17- آغوزبن
18-  بیشه سر پایین
19- - بالا بیشه سر
20-  بندرکلا

21-  لنگور
22-  برج خل
23- گله کلا مرزون آباد
24- مشهدی کلا مرزون آباد
25-  باریک کلا مرزون آباد
26- شمشیرمحله مرزون آباد
27-  میان رودمرزون آباد
28- بوله کلا مرزون آباد
29-  درویش خیل مرزون آباد
30-  گرجی آباد

31-  چمازکلا
32- دریکنده
33-  پشت سیم
34-  کبودکلا

بررسی نام و پیشینه روستا:

روستای دریکنده برگرفته از نام  در کنده می باشد که در گذشته  قلعه ای در این روستا  قرار داشته که درب ورود و  خروج  آن از جاکنده شده که به مرور زمان به دریکنده  معروف شده است .به طور دقیق قدمت  این روستا مشخص نیست و از اهالی قدیم و اولیه آثاری به جای نمانده است .

اما به طور کلی این منطقه به صورت جنگل انبوهی بوده که در همان دوران عده ای از سواد کوه به این منطقه مهاجرت و در آنجا ساکن شدند و جنگل را به اراضی قابل کشت تبدیل کردند و به خاطر حاصلخیز بودن زمینهای آن به مرور زمان از دیگر نقاط به این روستا مهاجرت کردند.

موقعیت سیاسی وحدود اربعه روستا:

بر اساس تقسيمات وزارت کشور روستای دریکنده در بخش مرکزی شهرستان بابل و در دهستان فیضیه واقع شده است . به لحاظ موقعیت نسبی در پهنه ای جلگه اي و در قسمت شرقی شهرستان بابل واقع شده است . روستای مذکور از ضلع شمالی به زمین های زراعی ورودخانه پت رود ، از ضلع جنوبی به زمینهای زراعی و روستای قراخیل ، از ضلع شرقی به زمینهای زراعی و روستای کبود کلا از ضلع غربی به زمین های کشاورزی وروستای چمازکلا محدود میشود.

 مساحت کل روستا 110 هکتار است. میزان کشت آبی 45 هکتار.خشک جاری 65 هکتار .

 فاصله این روستا تا شهر بابل حدود 7كيلومتر ميباشد.و در کنار محور آمل – بابل قرار دارد تحقيقات و بررسيهاي به عمل آمده از  اسناد ومدارك تاریخی نشان از دلایل تایخی و قدمت و سابقه زیاد روستا ندارد. . بر اين اساس با برداشتهایي که از منابع محلی جمع آوری گردیده است قدمت این روستا به بیش 130 سال میرسد از اهالی نقل شده است درابتدا این روستا به صورت جنگلی انبوه بوده که در همان دوران عده ای از سواد کوه به این منطقه مهاجرت و در آن جا ساکن شدند و جنگل را به اراضی قابل کشت تبدیل کردند .

علت تشکیل روستا دراین مکان( از نظر توپوگرافی- رودخانه ها وعوارض طبیعی ):

پیدایش هرآبادی با توجه به نکات قوت هریک از عوامل طبیعی ، سیاسی ، اجتماعی وفرهنگی شکل می گیرد روستای دریکنده نیز از  این امر مستثنی نبوده است این روستا به لحاظ وجود زمینهای حاصلخیز و جلکه ای جمعیت در این نقطه متمرکز شده و ایجاد یک محل برای سکونت و در انتها تبدیل به یک روستا شده است. وجود رودخانه پت رود از شمال و 2 رود کوچک باعث تجمع افراد دراین منطقه شده است . 

محيط روستايي به دليل ويزگي هاي خاص اكولوژيكي از ساختارهاي متنوعي برخوردار مي باشد.  عواملي چون آب و هوا ، شرايط پستي و بلندي و وضعيت فيزيكي زمين ،منابع آب و ساير عوامل طبيعي هريك در شكل گيري و روند حيات آنها  اعم از مسكن ، خوراك ،پوشاك و توليد ،تاثير خاص خود را بر جاي مي گذارند. بر اساس اطلاعات موجود ، حدود 67 درصد نقاط روستايي كشور در كوهستان و يا كوهپايه ها ، ،13 در صد در دشت ها و بقيه در سایر مناطق واقع شده اند.

عوامل گوناگون طبيعي،فرهنگي،اقتصادي، سياسي،مذهبي،نظامي،ارتباطي ومانند آن به يك سكونتگاه روستايي از نظر مكاني  فضايي،هويتي خاص مي بخشد وتغيير هر يك از اين عوامل مي تواند اهميت ونقش آنرا دگرگون كند. گفتني است عوامل و ويژگيهاي طبيعي نسبتا ثابت واز لحاظ ريخت شناسي در معرض ديدو مشاهده وقابل بررسي است،

شامل 70  اسلاید POWERPOINTپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
ROSTA_1915539_2931.zip35.9 MB

دانلود پاورپوینت الگوبرداری سازه ای از طبيعت

دانلود پاورپوینت الگوبرداری سازه ای از طبيعت طبيعت گرايي-----الگوبرداري سازه اي از طبيعت نگرش طبيعت گرا: هيچ جاي خارج از طبيعت نيست که داراي اصالت بيشتري در ساختار وجود انسان باشد و انسان را از طبيعت دور کند. هر ساحت ماوراي که باشد درباطن همين طبيعت است و تنها راه رسيدن به آن پيوستن و يکي شدن با طبيعت است.زيربناي انسان شناسي در طبيعت شناسي است و طبيعت مادر انسان است. انسان از طبيعت برخاسته و به طبيعت باز مي گردد.زيربناي عملي اين نگرش دوستي ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,700 تومان

دانلود پاورپوینت بیوگرافی و بررسی آثار معماری مهندس سيد هادی ميرميران

دانلود پاورپوینت بیوگرافی و بررسی آثار معماری مهندس سيد هادی ميرميران زندگی: سید هادی میرمیران در ۲۳ اسفند ۱۳۲۳ در شهر قزوین به دنیا آمد. تحصیلات خود را در رشته مهندسی معماری در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران به انجام رساند و با ارزشیابی عالی فارغ التحصیل شد. از سال ۱۳۴۳ تا سال ۱۳۵۷ در دفتر فنی شرکت ملی فولاد ایران مشغول به کار گردید. پس از انقلاب از سال ۱۳۵۸ با عنوان مدیر طراحی در شرکت خانه سازی ایران (اصفهان) به طراحی پروژه های شهرسازی پرداخت. در سال ۱۳۶۴ به ...

توضیحات بیشتر - دانلود 8,000 تومان

دانلود پاورپوینت پروژه روستا : روستای ماسوله

دانلود پاورپوینت پروژه روستا : روستای ماسوله موقعيت جغرافيايي: ماسوله در غربي ترین قسمت استان گيلان – عرض جغرافيايي 13 09 ً37 شمالي و طول جغرافيايي 14 59 ٌ48 شرقي – در 60 كيلومتري جنوب غربي رشت و 35 كيلومتري غرب شهرستان فومن واقع شده است و وسعتي معادل 16 هكتار در منتهي اليه غرب رشته كوه هاي البرز دارد كه از شرق به شهرستان فومن، از غرب به شهرستان خلخال، از شمال به شهرستان ماسال و از جنوب به تارم عليا منتهي مي شود. اين روستا &ndas ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان