فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

دانلود پاورپوینت پروژه روستا : روستای ماسوله

دانلود پاورپوینت پروژه روستا : روستای ماسوله
موقعيت جغرافيايي:
ماسوله در غربي ترین قسمت استان گيلان – عرض جغرافيايي 13 09 ً37 شمالي و طول جغرافيايي 14 59 ٌ48 شرقي – در 60 كيلومتري جنوب غربي رشت و 35 كيلومتري غرب شهرستان فومن واقع شده است و وسعتي معادل 16 هكتار در منتهي اليه غرب رشته كوه هاي البرز دارد كه از شرق به شهرستان فومن، از غرب به شهرستان خلخال، از شمال به شهرستان ماسال و از جنوب به تارم عليا منتهي مي شود. اين روستا – شهر در ارتفاع 1050 متر از سطح درياي آزاد قرار گرفته و بين بالاترين و پايين ترين نقطه آن بيش از 120 متر اختلاف ارتفاع وجود دارد. استقرار ماسوله ميان سه منطقه گیلان، خلخال و زنجان موقعيتي ويژه محسوب مي شود.

ورودی ها:

ورودي اول:

در ابتداي ورودي به شهر به ماسوله قراردارد. از مشخصات اين مسير شيب زياد (در مقايسه با وروديهاي ديگر) مي‌باشد كه باعث خستگي زياد عابرين مي‌شود، ولي به بازار نزديك‌تر مي‌باشد.

ورودي دوم:

ورودي پياده اصلي شهر مي‌باشد. شيب كمتري نسبت به مسيرشماره يك دارد. بعد از عبوراز پل مياني شهر اين مسير شروع مي‌شود. در ابتداي اين مسير و در سمت راست پاسگاه انتظامي قرار دارد. كمي جلوتر چندين مهمانسرا قرار دارد. دو قهوه‌خانه نيز در ابتداي مسير قرار دارد كه فضاي باز نسبتاً بزرگي در جلوي آنها قرار دارد كه مشرف به رودخانه بوده و منظر زيبايي ازكل شهر نيز دارد. موزه ماسوله نيز كمي بعد از اين فضاها قرار دارد. اين مسير قسمت انتهايي دو قسمت شده و يك انشعاب آن به سمت مسجد جامع و امامزاده عون‌بن علي مي‌رود و انشعاب ديگر آن به سمت بازار مي‌رود.

ورودي سوم:

اين ورودي بعد از پل قديمي و در انتهاي مسير سواره اصلي قرار دارد. اين ورودي مجاور قسمتي از رودخانه ماسوله رودخان نيز مي‌باشد.

ورودي چهارم:

بعد از عبور از پل قديمي انتهاي مسير سواره اصلي شهر با يك مسير سواره خاكي با شيب زياد مواجه مي‌شويم. بعد از گذر اين شيب به ورودي پياده چهارم مي‌رسيم.

ورودي پنجم:

در قسمت انتهايي مسير فومن- ماسوله و در حدود يك كيلومتري ماسوله يك راه سواره فرعي وجود دارد كه كيفيت خوبي ندارد (مخصوصاً هنگام بارندگي) و داراي شيب نسبتاً زيادي نيز مي‌باشد. در انتهاي اين مسير سواره پياده پنجم به شهر قرار دارد.

بناهاي ماسوله:

ويژگي ديگر ماسوله وضعيت خاص بناهاي اين شهرک است . بناهاي اين شهرک درکناره شمالي ماسوله رودخان به طرز زيبا وبا مهندسي خاص به طرف کوهپايه پيش رفته است . قرار گرفتن خانه ها وديگر ساختمانها طوري است که با يک نگاه گويي پلکانی بزرگ از کوه به دره کشيده شده است .

ترکيب ساختمانهاي اين شهرک طوري است که خانه هاي ماسوله دور تا دور بازار اصلي شهر بنا شده است . ازاين رو براي رسيدن به بازار ماسوله حتما بايد از يکي از محلات ماسوله عبور نمود وگرنه راه ديگري  وجود ندارد.

بناي يک ساختمان درماسوله ازطبقه اول که ديوارهاي آن ازسنگ محلي  وگل گذاشته شده است تشکيل مي شود. برروي اين ديوارها چوب هاي محکمي کار گذاشته اند که مقاومت زيادي دارند وجهت نگهداري ديوارها به هم قفل مي شوند.

برروي ديوارها ودر وسط آن يک تير بزرگ  بنام « جيرين »  قرار دارد که چوبهاي الوارمانند به نام « ورده » را بر روي آن وديوار قرار مي دهند.

لازم به ذکراست که خانه هاي ماسوله درمقابل زلزله بسيار مقاوم  و
انعطاف پذير بوده واين به دليل معماري منحصر به فرد واستثنايي خانه ها
بوده که شگفت انگيز است ، کما اينکه درزلزله سال 1369 هيچ بنايي به دليل
زلزله درماسوله تخريب نشد .

جهت پوشش خانه ها يا بام خانه پس از شناژ مخصوص ، تير بزرگ اصلي « جيرين » را قرار داده والوار را برروي اين چوب وديوار گذاشته وتخته کوبي مي کنند وسپس سرخس خشک « خرف » را که مانع رسيدن گل به تخته وپوسيدگي آن مي شود قرار مي دهند ، آنگاه گل مي ريزيد و مي کوبند . بدين صورت خانه آماده مي شود . آنگاه بوسيله خشت خام که بطورماهرانه در يکديگر قفل شده است ديوارهاي طبقه دوم و سوم  و بعضاً چهارم  را بنا مي کنند .

شامل 32 اسلاید POWERPOINT

اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
masoole_1915476_2426.zip23.4 MB

دانلود پاورپوینت مسجد جامع دمشق ؛ شكوه معماری اسلامی

دانلود پاورپوینت مسجد جامع دمشق ؛ شكوه معماری اسلامی اين مسجد آينه تمام‌ نمای معماری اسلامی است و شكوه و توانايی هنر و معماری اسلامی را به نمايش می‌گذارد. مسجد بزرگ اموی در دمشق يكی از مهم‌ترين آثار تاريخی و باستانی سوريه به شمار می‌رود كه قدمت آن به قبل از مسيحيت باز می‌شود و تزئينات و آثار باستانی باقی مانده از آن بخوبی معماری اسلامی را به نمايش می‌گذارد. مسجد بزرگ اموی به علت آثار باستانی و تاريخی بسيار عميق اهميت ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,900 تومان

دانلود پاورپوینت مطالعات معماری بیمارستان

دانلود پاورپوینت مطالعات معماری بیمارستان تاریخ سازان بیمارستان ساز: وصـيت نامه داريـوش کبیر: اينــــــک که من از دنيا ميروم بيست و پنج کشور جزو امپراطوری ايران است و در تمام اين کشورها پول ايران رواج دارد و ايرانيان در آن کشورها دارای احترام هستند و مردم کشورها نيز در ايران دارای احترام مي باشند ......جـــــــانشين من خشايار شا بايد مثل من در حفظ اين کشورها بکوشد و راه نگهداری اين کشورها اين است که در امور داخلي آنها مداخله نکند و مذهب ...

توضیحات بیشتر - دانلود 9,000 تومان

دانلود پاورپوینت معماری معاصر غرب

دانلود پاورپوینت معماری معاصر غرب فهرست مطالب: بخش اول - درآمد بخش دوم -معماران آشنايي با معماري هاي تک بخش سوم - اصول فکري و طراحي سبک هاي-تک معماران هاي-تک ساختمانهاى هاى-تك …… 1)بينش پوزيتويسم و خوشبيني به علم و پيشرفت علمي و تکنيکي ؛ 2) نمايش تکنولوژي به عنوان عصاره و دستاورد عصر جديد ؛ 3) نمايش پروسه ساخت ؛ 4) شفاف نمودن، لايه لايه کردن و نمايش حرکت در ساختمان ؛ 5) نمايش ساختار و اجزا درون ساختمان در ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه