دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت معماری معاصر غرب

دانلود پاورپوینت معماری معاصر غرب

فهرست مطالب:

بخش اول - درآمد

بخش دوم -معماران

آشنايي با معماري هاي تک

بخش سوم - اصول فکري و طراحي سبک هاي-تک

معماران هاي-تک

ساختمانهاى هاى-تك
……

1)بينش پوزيتويسم و خوشبيني به علم و پيشرفت علمي و تکنيکي ؛

2) نمايش تکنولوژي به عنوان عصاره و دستاورد عصر جديد ؛

3) نمايش پروسه ساخت ؛

4) شفاف نمودن، لايه لايه کردن و نمايش حرکت در ساختمان ؛

5) نمايش ساختار و اجزا درون ساختمان در نما ؛

6) استفاده از رنگ هاي روشن و ساده ؛

7) سازه و ساختار به عنوان تزئينات ؛

8) استفاده از اجزاي کششي سبک ؛

9) جدا کردن بخش هاي سرويس دهنده از قسمتهاي سرويس شونده؛

10) طراحي بام ساختمان به عنوان نماي پنجم ساختمان

بخش چهارم-Hi-Tech

تعريف هاي تک معماري هاي تک

بخش پنجم - هاي تک ايراني 

ساختمان تجاري اداري فرشته در تهران

----------------------------

درآمد:

سبکي که در دهه 1960 متولد شد و کودک نازپرورده معماري امروز محسوب مي شود . سبک آينده نگرانه هاي تک است که به معنايي تداوم ساختمان هاي شيشه و آهن سده نوزدهم اما با اتکا به فناوري هاي مدرن است معماري هاي تک به دليل استفاده از ساختمان هاي لوله و داربست ، طبقات معلق و متناوب آن و نماهاي خارجي کاملاً مجزا يا " شکسته شده اش " چشم اندازي آرماني از مدرنيته ارائه مي دهد .

اصول فکري و طراحي هايتک :

بينش پوزيتيوسم

نمايش تکنولوژي

نمايش پروسه ساخت

شفاف نمودن , لايه لايه کردن و نمايش حرکت در ساختمان

نمايش ساختار و اجزا درون بنا در نماي ساختمان

استفاده از رنگهاي ساده و روشن

سازه و ساختار به عنوان تزئينات

استفاده از اجزاء کششي سبک

جدا کردن بخش هاي سرويس دهنده از بخش هاي سرويس شونده

طراحي بام به عنوان نماي پنجم ساختمان

Architects:

-RENZO PIZNO

-RICHARD ROGERS

-NORMAN FOSTER

-SANTIAGO CALATRAVA

-NICHOLAS GRIMSHAW

-MICHEAL HOPKINS

-FRI OTTO

High Tech Building:

Eiffel Tower by Gostav Eiffel at Paris France 1887 to 1889.

Center Pompidou by Richard  Rogers at Paris  France   1972 to 1976

Chek  Lap Kok Airport by Norman Foster  at Hong Kong China   1998.

Hong Kong and Shanghai Bank  by Norman Foster at Hong Kong China 1979 to 1986.

Kansai Airport Terminal by Renzo piano at Osaka Japan 1994.

Lloyds Building by Richard  Rogers at London England 1979 to 1984

Continental Train  Waterloo Platform by Nicholas Grimshaw and Partners at Waterloo  Station   London UK 1993.

Lyon Airport Railway Satolas by Santiago Calatrava at France 1989 to 1994.

 Menil Collection, by Renzo Piano  at Houston Texas  1982 to 1986

Tokyo International Forum, by Rafael Vinoly, at Tokyo, Japan,   1996.

Sainsbury Center  by Norman Foster  at Norwich  England  1977.

Hi-Tech:

هاي تک" سبکي است اينده نگرانه که به معناي تداوم ساختمان هاي اهن و شيشه سده ي نوزدهم اما با اتکا به فناوري هاي مدرن است. معماري "هاي تک"به دليل استفاده از ساختمان هاي لوله و داربست نيز طبقات معلق و متناوب ان و نماهاي خارجي کاملا مجزا يا شکسته شده اش چشم اندازي ارماني از مدرنيته ارائه ميدهد. منبع الهام "معماري مدرن" و "هاي تک " تکنولوژي ست.هردو اصول فکري نزديک بهم و لغات کليدي مشترکي دارند.عملکرد و کارائي/صنعت و ماشين/پيش ساختگي/استاندارد نمودن/ توجه به اينده/علم/رياضي و هندسه/تناسب و همگوني/منطق و خرد/هنر انتزاعي و سبک بين المللي از لغات کليدي مشترک در اين دو سبک معماري مي باشند.به طور خلاصه "هاي تک" نوعي معماري مشخصه جامعه ي ارتباطي است.از معماران معروف اين رويکرد مي توان از پيتر کوک/نورمن فاستر/مايکل هاپکينز/ نيکلاس گريمشاو و سانتياگو کالا تراوا نام برد.   

معماران اين سبک تکنولوژي را دستاورد بزرگ مدرنيته و مهم‌ترين عامل توسعه و پيشرفت در قرن بيستم مي‌دانند. از نظر آنها، عصاره و مشخصه هر عصر در معماري آن دوره شکل کالبدي يافته است. به عنوان نمونه، معابد يونان باستان با آن نظم و تناسبات کامل هندسي، تبلور ذهنيت کمال گراي يونانيان باستان است و بناهاي عظيم روم باستان، نمايش قدرت امپراتوري و حکومت سزارها مي‌باشد و بالاخره کليساهاي سر به فلک کشيده گوتيک نمايش دهنده قدرت کليسا و ذهنيت قرون وسطا است. به همين ترتيب، ساختمان‌هاي امروز مي بايد نمايش دهنده عصارة فکري و تکنيکي عصر حاضر يعني تکنولوژي باشد. نظريات و مباني معماري مدرن و هاي ـ تک در اصول، بسيار به يکديگر نزديک است و مي‌توان گفت که معماري‌هاي ـ تک فرزند خلف معماري مدرن است. ولي از نظر شکلي تفاوت‌هاي بين اين دو مکتب معماري مشاهده مي‌شود. به طور کلي مي‌توان بيان کرد که ‌آن سادگي و بي‌پيرايگي که در معماري مدرن وجود دارد در هاي ـ تک ملاحظه نمي‌شود و اگر معماران مدرن در طرح‌هاي خود ماشين را به نمايش مي‌گذارند، معماران هاي ـ تک داخل ماشيين و اجزاء آن را نشان مي‌دهند. ريچارد راجرز اين عقيده را چنين بيان مي‌کند:

ايده‌هايي که معماري مي‌کنيم، از خيلي لحاظ ريشه در باورهاي ما دارد و به اين ربط پيدا مي‌کند که ما ساختمان را مثل يک کتاب بخوانيم. براي اينکه ساختماني خوانا باشد، بايد جريان ساختن آن قابل روئيت باشد. اين شيوه‌اي است که ما معماري مي‌کنيم و احساس ما اين است که اين کار در گذشته هم انجام مي شده است اين موضوع اصلاً تازگي ندارد، کليساهاي عظيم گوتيک مثالي بسيار روشن است. زماني که آب از درون ناودان شرشر کنان تخليه مي‌شود، خيلي هيجان انگيز است. اين بسيار روشن و خيلي خوانا است. اين نوع معماري مورد علاقه من است. علم همه ما را به هيجان مي‌آورد. ما معماران عقيده داريم که قرن حاضر قرن علم است، فيلسوفان نيز همين عقيده را دارند. منظورم از علم خيلي کلي است. ما شاهد انقلابات شگفت آوري در علم بوده‌ايم و عقيده داريم که علم و تحقيق عملي ما را با اخنگ معماري بهتر آشنا مي‌کند و اين مورد علاقه ما است که مي‌توان به شکلي مفاهيم علمي را با تعبير شاعرانه‌اي طرح و تبيين کرد.

راجرز مي‌گويد:همانند کليساهاي گوتيگ، ما ساختار را نمايان مي‌کنيم.

و در جايي ديگر مي‌نويسد:« تکنولوژي به ما کنترل بيشتري عرضه مي‌کند و نه کمتر. ساختمان‌هاي آينده بيشتر شبيه روبات خواهند بود تا معبد. مانند آفتاب پرست، آنها خود را با محيط پيرامون تطبيق مي‌دهند». شايد بتوان زير بناي فکري اين سبک را در جمله راجرز خلاصه کرد که مي گويد در عصر مُدرن بايد در ساختمان‌هاي مدرن زندگي کرد.

برج ايفل در نمايشگاه 1889 پاريس ساختمان ايده‌آل و آرماني معماران هاي ـ تک است. برج ايفل با 330 متر ارتفاع و اسکلت فلزي نمايان، نمادي از دستاوردهاي تکنولوژي در عصر مدرن است.

برج ايفل در 31 مارس سال1889 به مناسبت صدمين سالگرد جشن انقلاب فرانسه، افتتاح شد؛ اين بنا صرفاً به همين دليل ساخته شد . گوستاو ايفل، در سال 1884، مطالعات خود را در اين زمينه آغاز كرد و بعد از آن در سال 1887، ساخت آن را شروع كرد كه به مدت دو سال و دو ماه و 5 روز به طول انجاميد. اين برج داراي 38.18 قطعه و وزن كل آن 100.10 تن است، تعداد كارگراني كه در ساخت اين برج شركت داشته‌اند، 300 نفر ثبت شده است. ارتفاع برج ايفل 324 متر (با در نظر گرفتن آنتن) است، كه تا سال1930 بلندترين ساختمان جهان بود؛ و ارتفاع آن، بنا بر تغييرات دما تا 15 سانتي‌متر متغير مي‌باشد.

شامل 110  اسلاید POWERPOINTپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
High-Tech-architecture_1915443_7283.zip47.3 MB

دانلود پاورپوینت استاندارد های طراحی موزه

دانلود پاورپوینت استاندارد های طراحی موزه تعریف موزه: موزه محل غیر انتفاعی است كه اهداف آموزشی داشته و بوسیله جمعی متخصص اداره می‌شود. از جمله وظایف اصلی هر موزه جمع آوری و نگهداری آثار است.   اهداف موزه: نگهداري آثار گذشتگان و نمايش و انتقال آنها به آيندگان ارزيابي و قياس ميان پديدارهاي تاريخي ، عملي ، فني ، صنعتي و هنري ِ گذشته و حال. ايجاد و تقويت تفاهم ميان ملل و اقوام. شناخت و نمايش سهم اقوال و ملل در فرهنگ و تمدن جها ...

توضیحات بیشتر - دانلود 8,500 تومان

دانلود پاورپوینت بررسی ویژگی های معماری در اقلیم سرد

دانلود پاورپوینت بررسی ویژگی های معماری در اقلیم سرد شرایط اقلیم سرد: 1-سرمای شدید در زمستان و معتدل در تابستان 2-بارش برف سنگین در مناطق شمال و شمال غرب 3-رطوبت کم 4-اختلاف زیاد حرارت بین شب و روز جهت گیری بناها در اقلیم سرد: روستاها و شهرها در این اقلیم عموما”  در کرانه جنوبی کوه پایه ها مستقر می شوند, همچنین با استقرار بنا در امتداد شرقی , غربی کمترین سطح در مقابل بادهای نامطلوب قرار می گیرد, که اکثرا” این بادها از سمت غربی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 8,900 تومان

دانلود پاورپوینت دیکانستراکشن - Deconstruction

دانلود پاورپوینت دیکانستراکشن - Deconstruction žديكانستراكشن در فارسى به ساختار زدایی، شالوده شكنى، واسازى، بنيان فكنى، ساختارشكنى و بنیان فكنى ترجمه شده است. شايد اين كثرت اسامى به دليل آن باشد كه ديكانستراكشن يك نگرش چند وجهى و چند معنایی به دال ومدلول و هرنوع متنى دارد. و شايد هم به دليل آن است كه هنوز ابهامات و سؤالات زيادى در مورد ديكانستراكشن در كشور ما وجود دارد. از آنجايى كه مبانى ديكانستراكشن مستقيمأ از فلسفة ديكانستراكشن استخراج شده ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان