دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت اثربخشی کلی تجهیزات (OEE)

دانلود پاورپوینت اثربخشی کلی تجهیزات (OEE)

شاخص OEE که برای نخستین بار در دهه 1960 توسط «سی‌چی‌ناکایاما» در ژاپن معرفی و بکار گرفته شد، به عنوان یکی از مؤثرترین ارکان نظام نت بهره ور فراگیر TPMبوده که در برگیرنده اطلاعات فنی بسیار سودمندی برای مدیریت واحدهای تولیدی صنعتی می باشد و نقش اساسی را در شناسایی اثر بخشی تجهیزات و فعالیتهای تولیدی و انواع اتلاف های آشکار و پنهان ششگانه ، در سیستم های تولیدی ایفا می کند.

—OEE يک ابزار اندازه‌گيري جامع از تجهيزات توليدي کارخانه مي‌باشد که متدولوژي کاهش مشکلات ماشين‌آلات توليدي و اجراي بهبود مداوم توليد را به کار گرفته و در ابتدا از اقدامات اصلاحي به بهترين وجه در جهت محدود کردن تجهيزاتي که تأثير منفي بر توليد داشته باشند استفاده مي‌کند و در انتها اقدامات اصلاحي به ديگر قسمت‌هاي کارخانه بسط داده مي‌شود.

این شاخص به بیانی ترجمه فنی اتلاف و ضایعات موجود در فرایند صحیح آن، روشهای بهبود و تبدیل اتلاف آن به محل ارزش افزوده ،برای سیستم های تولیدی است که از طریق محاسبه اهل فن آشکار می گردد.

محاسبه و بهبود این شاخص یکی از مهمترین گامهای اجرایی و پیاده سازی TPM در واحدهای صنعتی به شمار می رود.

OEE با آماده سازی یک چهارچوب کلی برای اندازه گیری کارایی تولید، روشی پایدار برای اندازه گیری اثربخشی برنامه های TPM و دیگر ابتکارات ارائه میدهد.

روش های اثربخشی کلی تجهیزات ((OEE را می توان جهت شناسایی گلوگاه ها و توسعه فرآیند تولید در تنها چندین ساعت به کار گرفت.

üOEE یک ابزار اندازه گیری و بهبود است و یکی از بهترین روش ها جهت نظارت،بازبینی و توسعه ی کارآیی فرآیندهای صنعتی(ماشین آلات،اجزائ صنعتی،خطوط مونتاژ)می باشد.
üOEE به طور مستمر به عنوان معیار کلیدی در برنامه های نگهداری جامع بهره ور ( TPM) و کارخانه هایی با متدلوژی تولید ناب استفاده شده و یک روش مناسب برای اندازه گیری اثربخشی  TPM استفاده از OEE می باشد.

چـــرا باید این شاخص اندازه گیری شود:

آنچه مسلم است

 برای کنترل شرایط سلامت تجهیزات و جلوگیری از حضور شش ضرر و اتلاف عمده ای که برای تجهیزات بوجود می آید انجام اقدامات خاص لازم و ضروری است.

عناوین اساسی OEE :

برای درک بهتر تعاریفی از کارایی، اثربخشی و بهره وری بیان می کنیم.

کارایی :

کارایی، بازده یا راندمان عملکرد، بیانگر میزان استفاده از منابع(زمان،پول،انرژی و ... ) برای تولید واحد خدمت یا محصول است.

اثربخشی:

با مقایسه ی تولید واقعی با اهداف و توانمندی ایده آل آن فعالیت تولیدی، بدست می آید. بنابراین اثربخشی سخنی از کارایی میزان منابع مورد استفاده برای تولید واحد مشخصی از محصول بیان می کند

بهره وری:

با مراقبت از میزان دستیابی به تولید قابل قبول (اثربخشی)،در مقایسه با میزان سعی و تلاش سرمایه گذاری شده در این راستا (کارایی) تعریف می شود.

 کلاس جهانی OEE  :

این دپارتمان محاسبه کلی OEE و آنچه که برای رسیدن به درصد سطح جهانی مورد بررسی می باشد را مطرح می نماید.

این هدف و آرمان شماست، یعنی چیزی که در راه رسیدن به آن و یا نزدیک شدن به آن باید تلاش کرد.

دسته بندی و نحوه معرفی انواع اتلاف و ضایعات در فرآیندهای تولیدی،زمینه تعریف و محاسبه شاخص اثربخشی کلی تجهیزات OEE را فراهم آورده به طوریکه این شاخص،مطابق استاندارد و تعریف آن،عددی بین صفر تا 100% داشته و با افزایش آن از حجم اتلاف و ضایعات ششگانه در سیستمهای تولیدی کاسته شده و بهره وری کل ارتقاء می یابد و این همه تنها از محل تبدیل اتلاف به ارزش افزوده، عاید شرکتهای تولیدی می گردد.

شش ضایعه بزرگ:

در هر فرآيند توليد، شش نوع ضايعات وجود دارد که باعث کاهش اثربخشي ماشين‌آلات مي‌شود، جدول زير اين شش نوع ضايعات را نشان مي‌دهد:

مشکل ایجاد شده                                                                                                           نوع ضایعات

هدر رفتن زمان (کاهش زمان در دسترس ماشين‌آلات)                                   1- خرابي و ازکارافتادگي 2- زمان انتظار

کاهش سرعت (کاهش نرخ عملکرد ماشين‌آلات)                                                3- توقف‌هاي کوتاه‌مدت 4- کاهش سرعت

کاهش سطح کيفي محصولات                                                                                    5- ضايعات   6- دوباره‌کاري

 

شامل 33 اسلاید POWERPOINTپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
fileOEE_1911731_4044.zip138k

دانلود پاورپوینت مدیریت ریسک و ابزارهای سنجش

دانلود پاورپوینت مدیریت ریسک و ابزارهای سنجش سرمایه گذاری: 1-فرایند ارزش آفرینی : 2-ارزش فعلی پولی در یک دوره زمانی برای کسب محاسباتی در آینده که به 1- زمان دریافت وجوه 2- نرخ مورد انتظار وتورم 3- عدم اطمینان در پرداخت های آتی پاداش می دهد.   فرایند سر مایه گذاری: نحوه تصمیم گیری سر مایه گذاران ،میزان سرمایه گذاری وزمان سر مایه گذاری را تشریح می کند .   شامل 5 مرحله  است : 1-تعیین سیاست سرمایه گذاری 2-انجام تجزیه و ...

توضیحات بیشتر - دانلود 8,500 تومان

دانلود پاورپوینت استراتژی های مدیریت منابع انسانی در شرکت گوگل Google

دانلود پاورپوینت استراتژی های مدیریت منابع انسانی در شرکت گوگل Google پیدایش شرکت گوگل: 1995 لری پیج و سرجی برین در دانشگاه استنفورد یکدیگر را ملاقات می کنند در اولین ملاقات تقریبا در مورد همه مسائل با هم مخالفند. 1996 لری و سرجی در پروژه ای مربوط به یک موتور جستجو به نام BackRub   با یکدیگر همکاری می کنند و به مدت یکسال این موتور را در سرورهای دانشگاه استنفورد راه اندازی می کنند. 1997 یافتن اسمی جدید به جای BackRub ،پس از جلسات طوفان مغزی اسم Google & ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان

دانلود پاورپوینت کاربرد نظریه فازی در انتخاب تأمین کننده مواد اولیه

دانلود پاورپوینت کاربرد نظریه فازی در انتخاب تأمین کننده مواد اولیه اهميت انتخاب فروشنده مناسب: هزینۀ تامین مواد اولیه و قطعات ترکیبی از طریق فروشندگان بخش قابل توجهی از هزینۀ تمام شدۀ کالاهارا تشکیل می دهد. بطور متوسط 70 درصد ارزش محصول نهائی کارخانجات را هزینۀ خرید مواد خام و خدمات دریافتی از بیرون تشکیل می دهد. این نسبت درشرکتهای با تکنولوژی بالا، حتی به 80 درصد نیز بالغ می گردد. از این رو انتخاب فروشندگان برای شرکتها ازاهمیت فوق العاده ای برخوردار است. به ه ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,400 تومان