فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

دانلود پاورپوینت کانتکس

دانلود پاورپوینت کانتکس

کانتکس نام تجاري قطعات پيش ساخته ساختمانی مي باشد که از فشرده شدن و بافته شدن ني در کنار يکديگر و اتصال آن توسط مفتولهاي گالوانيزه بدست مي آيد. کلمه کانتکس از مخفف دو کلمه (Cane) به معنی ني و (Texture) به معنی بافت گرفته شده است. شرکت کانتکس اهواز در سال 1337 توسط سهامداران خصوصی در شهر اهواز به ثبت رسيده و از قديميترين شرکت های فعال در استان خوزستان و ايران مي باشد. توليدات شرکت کانتکس اهواز همان ورق های سبک ساخته شده از ني می باشد از سال 1337 به بازار عرضه شده و اکنون بيش از نيم قرن است که از اين محصول استفاده شده و امتحان خود را پس داده است

مقایسه کانتکس با دیگر مصالح:

در مقايسه با ديگر مصالح ساختمانی ورق های کانتکس دارای مزايای عمده ای است که از آن جمله مي توان به موارد زير اشاره کرد:

سبک

خود ايستا

مقاوم و با دوام

عايق خوب برای صوت و حرارات

دارای قابليت تحمل بيش از يک تن باز گسترده

 خیزران:

خیزران یا بامبو که در زبان فارسی به آن نی گفته می شود، گیاهی چند ساله از تیره گندمیان است. به لحاظ اینکه ان گیاه به طور طبیعی در آب پرورش یافته و رشد می کند، در مقابل رطوبت بسیار مقاوم و تغییر ناپذیر است. مقاومت نی در حالت طبیعی بسیار زیاد است به طوریکه بعضی از انواع آن برای داربست تا چند طبقه و انواع دیگر به جای میلگرد در بتن مسلح به کار برده می شود.

مزایای کانتکس:

مقاومت بسیار بالا:

دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای به دست آوردن میزان تحمل بار کانتکس با ضخامت 5 سانتیمتر آزمایش هایی را انجام داده است:

تحمل بار گسترده در دهانه یک متر. آزمایشی با سطح گسترده یک متر انجام شد، مقدار خیز و بار شگر به ترتیب 44.6 میلیمتر و 1096 کیلوگرم(بیش از یک تن) اندازه گیری شد و در آزمایش دیگر بار به ابعاد 5*15 سانتیمتر بر پانلی به ابعاد یک متر مربع وارد شد و با توجه به دامنه اندازه گیری، حداکثر خیز برای بار 89 کیلوگرم، مقدار 16.6 میلیمتر به دست آمد، در ادامه با افزایش بار تا 202 کیلوگرم، پانل دچار شکست شد.

عایق صوت و حرارت:

پانل های کانتکس در مقابل حرارت، عایق بسیار خوبی محسوب می شوند، بطوریکه هر ضخامت 5 سانتیمتریِ آن معادل 2.5 سانتیمتر پشم شیشه عملکرد حرارتی دارد. کانتکس با ضخامت 5 سانی متر تقریبا با 23 سانتی متر آجر فشاری از لحاظ عایق حرارتی برابری می کند. بعلاوه با توجه به اینکه فشار دستگاه طوری تنظیم شده که قطر طبیعی نی حفظ می شود، هوای محبوس در داخل بندهای نی، نقش عایق صوتی را به خوبی ایفا می کنند.

مقاوم در برابر آتش:

در قیاس با چوب به علت وجود مواد سیلیسی در نی، پانل های کانکس مقاومت بیشتری در برابر آتش سوزی داشته و از گسترش آتش جلوگیری می کنند و در اصطلاح مواد خود خاموش شونده هستند.

مقاوم در برابر پوسیدگی و خوردگی:

مقاومت پانل های کانتکس در برابر رطوبت و پوسیدگی و حتی خوردگی حشرات با توجه به خاصیت طبیعی نی، بسیار بالا بوده و به طرز چشمگیری در هر آب و هوایی قابلیت ماندگاری بسیاری را دارا هستند. 63 سال تولید و مصرف این قطعات، به خوبی مقاومت کانتکس را نشان داده است.

سبکی:

پانل های کانتکس در عین مقاومت، بسیار سبک بوده و از این بابت جهت دیوارکشی در مناطق زلزله خیز بسیار مناسب می باشند.

سهولت اجرا:

یکی از بزرگترین محاسن کانتکس، کار کردن راحت، برش بسیار ساده و نصب بسیار آسان است. این محصول می تواند به روش های بسیار متنوعی نصب شود، به همین دلیل اجرای کانتکس با کارگر غیر ماهر و ابزار ابتدایی امکان پذیر است.

کاربرد های کانتکس:

کاربرد ورق های کانتکس بسیار متنوع و گسترده است که مهم ترینِ آنها به شرح ذیل است:

*ساخت انواع اتاقک های سبک، آلاچیق، سقف پارکینگ، کیوسک و.....

*ساخت سقف اصلی و سقف کاذب

*دیوارهای داخلی و دیوارهای جداکننده

*دیوارکشی اطراف باغ ها

*حصار اطراف کارگاه های ساختمانی

*پوشش روی دیوارهای خارجی

*دکوراسیون داخلی و پارتیشن بندی

قابلیت های کانتکس:

کانتکس را مي توان به سادگی با پيچ و مهره، مفتول و يا کرپي بر روی سازه های مختلف چوبی، فلزی و آلومينيومی نصب کرد و يا در داخل هر گونه قاب به کار برد.

جهت ديوار کشي اطراف باغ ها، مي توان تعدادی ناودانی پشت به پشتو به صورت ستون در زمين قرار داده و کانتکس را به صورت کشويي در آن جا انداخت و يا قاب هايي از نبشی ساخته و کانتکس را داخل آن به کمک زه وار يا پيچ و مهره مهار نمود. همجنين مي توان برای استحکام بيشتر، از يک طرف روی ورق ها را با لايه ای از سيمان پوشاند.

ورق های کانتکس را مي توان به راحتی داخل نبشي های قفسه ای پيش ساخته، قرار داده و آن را توسط پيچ و مهره محکم کرد و به کمک آن اتاقک های پيش ساخته آماده و نصب نمود.

برای استفاده در ديوار کشی ساختمان ها نيز مي توان به يکي از روش های بالا کانتکس را به سقف و کف مهار نموده، روی آن گچکاری نمود.

در خصوص استفاده به جای رابيتس نيز با زير سازی مشابه، اما با دهانه های بسيار بزرگتر و مصرف بسيار پايين تر ميلگرد، کانتکس را مي توان به راحتی بکار برد. (مصرف گچ نيز تا 45% به نسبت رابيتس پايين خواهد بود.)

با استفاده از ورق های کانتکس و اسکلت پيچ و مهره (بي نياز از جوشکاری و يا بنايي)، مي توان در ظرف کمترين زمان و با صرف کمترين هزينه اتاق هايي با متراژ مختلف ساخت که سقف و ديوار ها از جنس کانتکس باشد و اين اتاق ها به صورتی هستند که بعد از استفاده، بدون هدر رفتن هيچ مصالحی به سرعت قابل برچيده شدن هستند و در هر مکان ديگری مجددا قابل برپايي مي باشند. از اين سيستم برای اسکان موقت، انبار های موقت و داﺋم در پرو ژه ها، کلاس درس، کار گاه ها و به طور کلی برای اضافه نمودن به سطح زير بنا در کمترين زمان و با صرف کمترين هزينه استفاده نمود.

شامل 58 اسلاید POWERPOINT


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,200 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
kantks_1851682_7797.zip1.4 MB

آخرین محصولات فروشگاه