فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

دانلود پاورپوینت حافظه های جانبی

دانلود پاورپوینت حافظه های جانبی

انواع حافظه که خود شامل دو گروه :

1-حافظه اصلي:

RAM-ROM-CMOS

2-حافظه جانبی:

الف- ديسك هاي مغناطيسي

ب - ديسك هاي نوري

ج -حافظه هاي فلش (flash)

حافظه‌هاي جانبی:

الف- ديسك هاي مغناطيسي:

ديسك نرم (floppy disk)

ديسك سخت (Hard disk)           

ب - ديسك هاي نوري:

CD
DVD
 
ج -حافظه هاي فلش (flash):
د- نوارمغناطیسی (Tape)
ه- دیسک نوری – مغناطیسی
و- کارت پانچ
ز- ام پی 3 پليير
ح -ام پي 4 پلير
 
1. دیسک نرم،ديسكت،فلاپي  :
فلاپی دیسک ، یک نوع وسیله ذخیره سازی اطلاعات در کامپیوتر است . درایوهای موجود در کامپیوتر مسئول خواندن و نوشتن اطلاعات برروی فلاپی دیسک ها براساس یک ساختارمشخص شده می باشند. جنس فلاپی دیسک ها ازپلاستیک نرم بوده که با یک ماده مغناطیس شونده مانند اکسید آهن پوشانده شده اند.متداول ترین دیسک نرم ، دیسکت 5/3اینچی است که ظرفیت آن 44/1MB است .
 
2. دیسک سخت( Hard Disk ):
 بر روی هر کامپیوتر حداقل یک هارد دیسک وجود دارد. برخی از سیستم ها ممکن است دارای بیش از یک هارد دیسک باشند. هارد دیسک یک محیط ذخیره سازی دائم برای اطلاعات را فراهم می نماید . دیسک های سخت یا هارد دیسک از یک یا چند صفحه گرد آلومینیومی یاسرامیکی که درون محفظه ای بدون هوا یا اصطلاحا خلا قرار دارند که بوسیله موتوری با سرعت چند هزار دور در دقیقه می چرخند.
 
لوح فشرده(CD (Compact Disk:
CD و DVD دو رسانه ذخیره سازی اطلاعات بوده که امروزه در عرصه های متفاوتی نظیر : موزیک ، داده و نرم افزار استفاده می گردند. رسانه های فوق به عنوان محیط ذخیره سازی استاندارد برای جابه جائی حجم بالائی از اطلاعات مطرح شده اند. دیسک های فشرده، ارزان قیمت بوده و به سادگی قابل استفاده هستند. در صورتیکه کامپیوتر شما دارای یک دستگاه CD-writer است، می توانیدCDمورد نظر خود را با اطلاعات دلخواه ایجاد نمائید. اندازه ی قطرآن ها75/4 اینچ وظرفیت آن ها700مگابایت است.
 
 لوح فشرده(DVD (Digital Versatile Disc:
DVD از کلمات Digital Versatile Disc ، اقتباس شده است .با استفاده از درایوهای DVD می توان اطلاعاتی بالغ بر7 / 4 گیگابایت را بر روی یک دیسک ذخیره نمود.اطلاعات فوق ، تقریبا" هفت برابر داده ئی است که می توان بر روی یک CD-R (دیسک های با قابلیت نوشتن یک مرتبه ) و یا CD-RW ( دیسک هائی با قابلیت نوشتن چندین مرتبه ) ذخیره نمود.
 
حافظه ای در جیب (flash):
فلش ديسك و يا فلش درايو يكى از جديدترين دستگاه هاى ذخيره سازى اطلاعات است كه با توجه به ويژگى هاى منحصر به فرد خود توانسته است در كانون توجه علاقه مندان قرار گيرد. این نوع حافظه هااز طریق درگاه USB به برداصلی وصل می شوند.بااستفاده ازآن هابه راحتی می توان اطلاعات راازیک رایانه به رایانه ی دیگر منتقل کردومی توان هزاران مرتبه اطلاعاتى را بر روى آنان نوشت و يا حذف كرد.
 
شامل 25 اسلاید POWERPOINT

اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,900 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
POWERPOINT_1828483_2978.zip511.6k

آخرین محصولات فروشگاه