فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

دانلود پاورپوینت مدیریت تقاضا در صنایع خانگی

دانلود پاورپوینت مدیریت تقاضا در صنایع خانگی
تعریف مسئله :
23/2 درصد از توليد كنندگان لوازم خانگي كه در نظر گرفته شده بين 5 تا 10 سال ، 51/8 درصد بین 10 تا 20 سال ،16/1 درصد بین 20 تا 25 سال و 8/9 درصد بیش از 25 سال فعالیت داشته‎اند .
علاوه بر اين طبق نتايج بدست آمده بين نظرات توليد كنندگان بر اساس سابقه فعاليت ، در خصوص شناسايي ، جذب و نگهداري مشتریان تفاوت وجود دارد . بدين صورت كه هرچه سابقه فعاليت شركتها در صنعت لوازم خانگي افزايش مي يابد اهميت عوامل شناسايي، جذب و نگهداري مشتريان براي آنها بيشتر مي گردد.
66/1 درصد از توليد كنندگان كه به عنوان نمونه آماري انتخاب شده اند در سازمان خود داراي واحد مدیریت تقاضا بوده اند و 33/9 درصد از آنها نيز فاقد این واحد مي باشند. از طرف ديگر بر اساس يافته هاي اين پژوهش در خصوص هر سه عامل شناسايي، جذب و نگهداري مشتريان بين نظرات اين دو گروه تفاوت وجود دارد . لازم به توضيح مي باشد كه بنگاههايي كه داراي این واحد مي‎باشند، توجه بيشتري به سه عامل شناسايي ، جذب و نگهداري مشتريان نسبت به بنگاههاي دیگر مي‎نمايند و از روشهاي مناسب تري استفاده مي كنند.
كاهش هزينه هاي بازاريابي و فروش
 امكان شناسايي الگوهاي مصرف مشتريان
جلب سريع تر و موثرتر مشتريان و درك بهتر از نيازمنديهاي آنها
افزايش ميزان وفاداري مشتريان به سازمان
فراهم كردن شرايط مراجعه مجدد مشتري
توانايي مدلسازي رفتار مشتري درون واحدهاي كاري
همسويي عالي منابع كمياب با راهكارهاي راهبردي در سطح سازمان
توانايي توسعه برنامه اي براي سرمايه گذاري راهبردي
 
برنامه ریزی تقاضا:
استراتژی توسعه ی جغرافیایی :
کارخانجاتی که در این زمینه فعالیت دارند معمولاً با توجه به فروش هر نوع محصول اقدام به تاسیس کارخانجات تک محصولی در شهرهای مختلف می‎نمایند.
 
فوائد :
این امر باعث کاهش هزینه های حمل ، هزینه های تولید ،هزینه های کمبود و .. میشود . همچنین به دلیل یکنواخت شدن کار کیفیت محصولات بالاتر میرود .
 
استراتژی توسعه ی عمودی یا افقی :
به دلیل گستردگی سطح افقی این دست سازمانها معمولاً توسعه ی عمودی در این زمینه صورت نمی گیرد  و اقدامات بیشتر در راستای توسعه ی افقی است. مانند شرکت Triton که در ابتدا فقط اقدام به تولید و واردات ماشین لباسشوئی میکرد اما در طی 3 سال گذشته خط تولید سایر لوازم خانگی را به راه انداخته است .
اما از طرف دیگر کارخانجاتی نظیر امرسان شرکت تامین کننده ی موتور یخچال و مبادلات بین المللی خود را خریده است (توسعه رو به بالا) و یا گروه کاله که اقدام به خرید شرکتهای توزیع نموده است (توسعه رو به پایین).
 
فوائد:
این امر باعث کاهش فاصله بین سطوح بالا و پایین زنجیره تامین می شود و از اثر شلاق چرمی می کاهد .
 
آنالیز آماری:
دسته بندی خریداران :
خریداران لوازم خانگی از نظر نوع و تعداد خرید به دو دسته تقسیم میشوند :
دسته ی اول خرید ها ارتباطی تعریف شده و قابل پیش بینی با تعداد و نوع ساخت و سازهای مسکونی دارد و واحدهای فروش آمار و داده های مورد نیاز خود را از این محل دریافت می کنند . مانند : وسایل سرمایشی ، گرمایشی  و برخی وسایل آشپزخانه
دسته ی دوم فروش مربوط به عواملی نظیر ازدواج می باشد . این دسته پتانسیل این را دارند که  یک ست کامل از محصولات را خریداری نمایند زیرا در این موارد کلیه ی لوازم قابلیت انتخاب را دارند .
 
روش پیش بینی :
برای دسته ی اول خریداران مهمترین عاملی که این صنایع با آن درگیر هستند ماههای مختلف سال است . مثلاً افزایش خرید وسایل گرمایش در فصول سرد یا افزایش کلی خرید قبل از عید . این تغییرات با فروشهای ویژه در مواقع مختلف سال و یا جایگزین کردن محصولی دیگر برای تولید قابل تعدیل و جبران میباشد .همچنین برای جذب این مشتریان کارخانجات تولیدی اقدام به تعریف استانداردهایی از نظر طرح و مسادل فنی مینمایند که با پیشرفت تکنولوژی هم تغییر نکنند مانند ابعاد یک ماکروفر برای جایگزینی در قفسه ی تعبیه شده .
تغییرات در تقاضای این موارد تقریباً خطی و بسیار ساده است و با روشهایی نظیر رگرسیون خطی تقاضا پیش بینی شده و در اختیار واحد تولید قرار میگیرد .
 
روش پیش بینی :
اما در دسته ی دوم تغییرات وابسته به ماههای خاصی از سال است که نمیتوان آنها را تغییر داد . در ماههایی نظیر محرم و صفر فروش به شدت کاهش پیدا میکند .
در این گونه موارد با توجه به اختلاف بین آمار سالهای قبل نمی توان پیش بینی مناسبی انجام داد به همین دلیل صنایع موجود برای مقابله با این تغییرات اقدام به کاهش تولید  ، فعالیتهای مربوط به نگهداری و تعمیرات و یا صادرات کالای خود می نمایند .
 
شامل 18 اسلاید POWERPOINT

اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,400 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
POWERPOINT_1827496_7370.zip1.4 MB

آخرین محصولات فروشگاه