فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

دانلود پاورپوینت رنگ در معماری

دانلود پاورپوینت رنگ در معماری

قدرت رنگ در دكوراسیون:

رنگ‌ها دارای نیروی خاصی هستند و هر یك از طیف‌ها یك احساس عمیق را در محیط القا می‌كنند. برای مثال تصور كنید كه در یك اتاق به رنگ زرد كره‌ای هستید در این صورت به راحتی می‌توانید اشعه‌های نورانی و روشن را كه به سمت شما  می‌آیند ببینید و احساس كنید. مشغول گرفتن حمام آفتاب هستید و یا  در یك اتاق آبی قرار گرفته اید، مطمئناً آرامشی كه به شما القا می‌شود غیر قابل وصف است. رنگ تنها آن چیزی نیست كه به چشم خود می‌بینید در حقیقت رنگ به شما می‌گوید كه از نظر روحی و جسمی در چه سطحی به سر می‌برید. این قدرت نهفته رنگ‌هاست. 
اكثر ما در حال حاضر رنگ‌های خاص خود را داریم. رنگ ها عمیقا بر حالات، روحیه، رفتار و روربط عمومی و اجتماعی تاثیر می‌گذارند و سبب می‌شوند شما شدیدا احساس اعتماد به نفس و یا احساس نشاط و سرزندگی كنید و همچنین این امكان وجود دارد كه احساس كسلی و بی حوصلگی را به شما القا كنند

رنگی كه برای دكوارسیون اتاق‌های منزل خود انتخاب و استفاده می‌كنید نیز عمیقا در حالات روحی و روانی حاکم در منزل شما موثر است. بنابراین به نقش و تاثیر انواع رنگ‌ها در محیط توجه داشته باشید و از آن ‌ها مطلع شوید تا انتخابی صحیح و مفید داشته باشید و بتوانید از محیط پیرامون خود لذت ببرید. برخی از رنگ‌ها وجود دارند كه تاثیر بسیار مثبتی را در محیط اعمال می‌كنند، اما اكثر طراحان و افراد از بكار بردن آن رنگ‌ها در دكوراسیون داخلی اجتناب می‌كنند یا شاید از بكار بردن آنها به نحوی خجالت می‌كشند!

در حالی كه به شما توصیه می‌كنیم چنانچه از تاثیر مثبت یك رنگ خاص مطلع هستید آن را بكار ببرید و تنها به چند رنگ تكراری بسنده نكنید. شما می‌توانید از رنگ‌ها نه فقط برای دیوار و سطوح بلكه در كوسن، پرده و دیگر اشیاء نیز استفاده کنید و آن ها را به اتاق‌های خود دعوت كنید و از تاثیرات آن‌ها بهرمند شوید.

چه كسی بهتر از خود شما می‌تواند بگوید كه كدام رنگ بیشتر مورد علاقه و مناسب شماست؟! و چه چیز بهتر از تجربیات شما قادر است احساس شما را در مورد یك رنگ بیان كند بنابراین برای انتخاب رنگ می‌بایست وقت بگذارید و مقداری روی آن تامل كنید زیرا رنگی كه برای منزل خود انتخاب میِ‌كنید در حقیقت حالات، احساسات و زندگی شما را رقم می زند و آنرا شكل می‌دهدچه رنگی برای اتاق های منزلم مناسب است و چگونه رنگ مناسب خود را انتخاب كنم ؟! چنانچه شما جزو افرادی هستید كه محیط زندگی و دكوراسیون آن برایتان اهمیت دارد، بی شك این سوال ذهن شما را به خود مشغول می كند.برای یافتن پاسخ این سوال مباحث جدیدی را در زمینه رنگ در نظر گرفته ایم كه با مطالعه آن ها می توانید براحتی پاسخ های خود را پیدا كنید.

برای اینكه رنگ خودتان را پیدا كنید سعی كنید كمتر از واقعیات استفاده كنید و بیشتر از قوه تخیل خود بهره بگیرید! چشم خود را ببندید و خود را در دنیای خیالی تصور كنید, ببینید خود را به چه رنگی می بینید. با هر رنگی كه خود را دیدید، آن رنگ رنگ شماست! برای مثال ممكن است خود را به رنگ صورتی ببینید, در این صورت رنگ شما رنگ صورتی می باشد, اما این بدان معنا نیست كه شما باید تمام اتاق خود را به رنگ صورتی درآورید! شما می توانید از قرار دادن یك دسته گل میخك صورتی در گلدان روی میز,

استفاده از روكش صورتی رنگ برای كوسن ها، یا صندلی های میز غذاخوری شروع به دعوت رنگ صورتی به دكوراسیون منزل خود كنید. در همین حد رنگ صورتی بخشی از دنیای رنگی موجود در خانه شما شده است؛ اما ممكن است تمایل داشته باشید دیوارهای اتاق خود را به رنگ صورتی نقاشی كنید، در این صورت شما باید طیف مناسبی از رنگ صورتی را با توجه به ویژگی های اتاق مورد نظر انتخاب كنید. برای مثال چنانچه اتاق مورد نظر نورگیر مناسبی ندارد و رو به جنوب قرار گرفته است، استفاده از صورتی ملایم و براق می تواند تا حد زیادی گرما و درخشندگی را به اتاق دعوت كند. 

اغلب اوقات شما با تغییر فصول و شرایط روحی و احساسیتان، احساس نیاز به تغییر رنگ محیط پیرامون و خلق یك تركیب رنگی جدید پیدا می كنید. در نهایت مهم این است كه شما معجزه رنگ ها و تاثیراتی كه هر كدام از آن ها در زندگی شما دارند را بدانید تا بتوانید با استفاده اصولی از انواع رنگ ها از زندگی خود لذت ببرید. 

در این سری از مباحث رنگ ها قصد داریم در مورد  8 رنگ مهم و پر كاربرد را به شما معرفی كرده و به اختصار ویژگی و كاربرد هر یك از آنها را در طراحی داخلی ذكر كنیم. 

رنگ سبز در فضا:

هیچ رنگی در القای آرامش ، لطافت و سرزندگی به پای رنگ سبز نمی رسند. سبز رنگ رویش و امید است. هر جا سبز هست ، زندگی نیز هست. رنگ سبز رنگ میانی در طیف رنگ هفتگانه می باشد. از این رو سبز رنگ هماهنگی و هارمونی است. سبز دید انسان را تنظیم می كند و نگاه او را در مسیری صحیح هدایت می نماند. سبز همچنین سبب آرامش اعصاب، عضلات، و ذهن می گردد از این رو اكثر هنرمندان تئاتر و مجریان برنامه های زنده قبل از ورود به استودیو و صحنه تئاتر دقایفی را در یك اتاق سبز رنگ سپری می كنند. سبز خاصیت شفابخش نیز دارد. تحقیقات نشان می دهد بیمارانی كه در فضاهای سبز تحت درمان قرار گرفته اند بسیار سریعتر دوره درمان را می گذراند و به بهبودی می رسند. 

از سوی دیگر سبز رنگ خوش بینی و امید به آینده نیز می باشد. به عنوان مثال زمانیكه پل "بلك" در یكی از شهرهای لندن افتتاح شد ابتدا به رنگ سیاه بود. در طول آن زمان بسیاری از افراد آن شهر روی آن پل اقدام به خود كشی نمودند. پس از مدتی تصیم گرفته شد تا رنگ پل به رنگ سبز تغییر یابد. پس از این اقدام مشاهده شد تعداد خودكشی ها به 1⁄3 كاهش یافت .

 بنابر عقاید باستانی و كهن سبز رنگ خداوند و رنگ عشق ابدی می باشد. سبز رنگ جوانی و طراوت ، رنگ طبیعت است. سبز در هر كجا می تواند كاربرد دارشته باشد، زیرا سبز رنگ تناسب و هارمونی است. سبز بین ذهن و جسم هماهنگی ایجاد می كند. حس آسایش را در محیط خلق می كند و سبب شفاهیت ذهن می گردد . سبز در تفكرات مذهبی بعنوان یك سنبل قوی و قدرت مند می باشد و از این لحاظ جبنه جهانی دارد . سبز رنگ مقدسی است به همین دلیل است كه در اكثر مساجد رنگ غالب رنگ سبز می باشد. از نظر علم انرژی شناسی نیز رنگ سبز رنگ رویش و زندگی دوباره می باشد.رنگ سبز در میان چاكراه های انرژی ، در چاكراه قلب قرار دارد. از آنجایی كه رنگ سبز رنگ تناسب و عشق است ، جایگاه آن در قلب انسان می باشد . جایی كه افكار ، روح و جسم آدمی در آنجا با هم در تماسند وجود رنگ سبز در محیط اطراف شما به معنی آرامش ، صلح و راحتی در كنار شماست و اگر می خواهید ذهن شفاف و هدفمند داشته باشید بیشتر از سبز استفاده نمائید

رنگ سبز در خانه:
سبز باشید! سبز رنگی است كه در همه جای خانه به زیبایی می نشیند . فرقی نمی كند كه تمام دیوارها را سبز كنید یا تنها گلدانی از یك گیاه سبز رنگ در گوشه اتاق قرار دهید . سبز به هر مقدار كه در محیط به كار برده شود قادر است زندگی و روشنایی را به آن فضا ببخشد . برای حفظ آرامش و هماهنگی ( تناسب ) در اتاق خواب از سبز ملایم استفاده كنید ( مثلاً سبز سیب و یا سبز پسته ای ) سبز تیره روی یك دیوار می تواند احساس شفافیت و وسعت را القا كند. اما اگر از سبز تیره خیلی زیاد و یكدست در یك فضا استفاده شود ممكن است سبب ایجاد افسردگی گردد! بنابراین بهتر است آن را با سفید كنار هم قرار دهید. برای مثال یك دیوار را سبز تیره و دیوارهای دیگر را با سفید رنگ آمیزی نمائید. و از كوسن های قرمز و گل دار نیز در اتاق زیاد استفاده كنید. 
سرویس بهداشتی مكانی است كه می بایست آنجا آرامش از دست رفته خود را باز یابیم و به سكوت و تعادل برسیم . سبز – آبی (یا همان سبز مایل به آبی) رنگی بسیار مناسب برای سرویس های بهداشتی می باشد كه حس آسایش و تناسب را برای آنجا به ارمغان می آورد . حسن های دیگر رنگ سبز این است كه باعث می شود فضاهای كوچك مثل سرویس های بهداشتی و سیع تر به نطر برسد. سبز به شدت تسكین دهنده و ضد خستگی است. از این رو رنگی بسیار مناسب برای اتاق كار می باشد. در اتاق كار سبز كمك می كند تنش ها و خستگی ها تسكین یابد، آرامش در فضا حكم فرما شود و قدرت تصمیم گیری و خلاقیت بالا رود . سبز همچنین برای راهروهای داخل خانه و هال مناسب است. از سوی دیگر وجود مقداری رنگ سبز زیتونی در قسمت ورودی خانه به معنی استقبال با آغوش باز است. رنگ سبز زندگی را آسان می كند و برای اتاق نشیمن نیز یكی از بهترین گزینه هاست . چنانچه از عناصر طبیعی مثل سنگ ها ، مبلمان چرمی و كوسن های پشمی نیز در كنار رنگ سبز در اتاق نشیمن استفاده شود بهترین شكل ممكن را ایجاد كرده اید. 

سبز در هارمونی :

فقط كافیست به طبیعت بنگرید،‌به آسانی در می یابید سبز چه زیبا و آسان كنار رنگ های مكمل خود و هم چنین در كنار طیف های مختلف خود می نشیند. ما قبلاً نیز در مورد هم نشینی رنگ های سبز ، نارنجی و قهوه ای در فصل پاییز صحبت كرده بودیم ! این سه رنگ بسیار زیبا و هنرمندانه كنار هم می نشینند و تصویری زیبا را خلق می كنند. رنگ سبز در كنار آبی یا زرد نیز تركیبی چشم نواز را خلق می كند كه بهتر است سبز چمنی و سبز خردلی با آبی فیروزه ای كنار هم قرار بگیرند تا تركیبی زیباتر خلق شود . اگر تمایل دارید تركیبی  سرد از رنگ سبز بوجود آورید توصیه می كنیم سبز بسیار ملایم را در كنار سفید بكار ببرید. اما اگر قصد دارید تركیبی گرم از رنگ سبز خلق كنید، بهتر است از طیف های تیره رنگ سبز در كنار رنگ قرمز ، قهوه ای و طلائی استفاده نمائید. هم چنین اگر شما از طرفدارن رنگ های روشن و شاد هستید به شما توصیه می كنیم رنگ سبز لیمویی را با نارنجی و بنفش كنار هم قرار دهید تا تركیبی شاد و دوست داشتنی برایتان بوجود آید . 
 
رنگ آبی در فضا:
آبی رنگ خوش بینی است. بیایید به سراغ طبیعت برویم! ذر ذهن یك آسمان آبی و یا یك دریای آرام را در یك روز آفتابی تصوركنید، بله! در طبیعت آبی یاد آور فضایی افقی و بسیار وسیع و باز است. طبیعت دروغ نمی گوید! آبی رنگی بی انتهاست به همین دلیل است كه اكثر افراد آبی را به دیگر رنگ ها ترجیح می دهند. طیف های رنگ آبی نیز همانند ذات این رنگ بی انتها و نامحدود می باشند. جالب است بدانید كه هر یك از طیف های رنگ آبی انرژی های خاص خود را در محیط منتشر می كنند و ویژگی خاص خود را دارا می باشند. برای مثال به گفته كارشناسان رنگ، طیف های تیره آبی مثل آبی لاجوردی و یا سورمه ای فن بیان و قدرت شفاف سخت گفتن را تقویت می كنند و طیف های روشن آبی نیز مثل آبی ملایم سبب آرامش ذهن و تقویت تمركز در افراد می شوند. زمانی كه محققان از كودكان تست هوش گرفتند، مشاهده كردند كودكانی كه در اتاق هایی با سقف آبی رنگ تست داده اند نمرات بالاتری اخذ كرده اند. 
اغلب روانپزشكان برای درمان مرض هایی كه دارای زندگی پر استرس و پر تنشی هستند استفاده هر چه بیشتر از رنگ آبی را به آن ها توصیه می كنند زیرا به طرز معجزه آسایی تنش و نگرانی را از بین می برد و باعث فروكش كردن استرس می شود. آبی افراد را دعوت به صحبت و گفتگو می كند در حالی كه هم زمان آرامش را در فضا القا می كند و محیط صلح آمیز را خلق می نماید و شما و مهمانانتان در كنار رنگ آبی در اوج آرامش و راحتی با یكدیگر به گفتگو خواهید پرداخت . 
آبی رنگی است تسکین دهنده که سلامتی و آرامش به همراه دارد. هرچه رنگ آن روشنتر باشد، بهتر است.در درمان کلی بیماری هایی مانند تب، تشنج و مشکلات تنفسی بسیار تاثیر گذار است. آبی بهترین رنگ برای اتاق خواب است. اگر این رنگ را دوست ندارید در کنار آن قرمز را بکار برید تا تعادل ایجاد شود
همانطور كه گفته شد رنگ آبی در درمان اكثر بیماری های روانی از جمله افسردگی ، اعتیاد و كم اشتهایی موثر است از این رو دانشمندان و محققان در زمینه رنگ شناسی به كار بردن رنگ آبی را در مطب ها و وسایل درمانی به روانپزشكان توصیه كرده اند. از نظر عقاید باستانی و كهن آبی رنگ برقراری ارتباط است. 
از لحاظ علم انرژی شناسی كه سال ها پیش توسط تبیتان مطرح شد بدن دارای مراكز انرژی یا چاكراه های انرژی می باشد . رنگ آبی در چاكراه حنجره قرار دارد. در حقیقت آبی انعكاس صدای ماست! كاربردهای مهم از رنگ آبی ریشه در تاریخ دارد. در قرون وسطی سنگ لاجوردی حكم طلا را داشت و از لحاظ ارزش باطلا برابری می كرد و آبی لاجوردی رنگ مهم و محبوب در آن دوره به شمار می رفت . 
رفته رفته آبی رنگ پر كاربرد در نیروی دریایی ، پلیس و آتش نشانی شد و  لباس های فرم پلیس ها آتش نشان ها و افسران نیرو دریایی به رنگ آبی بود. آنها آبی را رنگ امنیت و تمركز در كار می دانستند. پس از آن آبی راه به خانه ها باز كرد و در طراحی داخلی جایگاه ویژه ای پیدا كرد زیرا احساس خوشایندی را به افراد منتقل كرد: احساس آرامش ، رهایی و وسعت. 
آبی رنگی سرد است كه امكان استراحتی آرام را برای شما فراهم می كند، اگر قصد دارید در مكانی به استراحت بپردازید توصیه می كنیم از طیف های ملایم و روشن آبی استفاده كنید.  تركیب آبی و سفید یك تركیب بكر و كلاسیك است آبی و سفید مدت هاست كه برای كوسن ها بكار برده می شود و بسیار هم مناسب است. طیف های مختلف آبی و سفید می توانند به خوبی كنار هم بنشینند و تركیبی زیبا را خلق كنند – آبی تیره در كنار سفید شكری و كرم یا آبی روشن در كنار سفید مرواریدی – آبی و سفید زوجی هستند كه همیشه پاك و بكر نمایان می شوند. آبی همواره مناسب ترین رنگ برای سرویس های بهداشتی محسوب می شود. آبی رنگ اقیانوس است ، رنگ دریا ، رنگ رودخانه ، آبی همواره با ما از آب پاك و زندگی بخش سخن می گوید . اگر می خواهید فكر خود را سازماندهی كنید قسمتی را با رنگ آبی روشن طراحی و خلق كنید تا در آنجا به راحتی افكار خود را پاكسازی نموده و ذهن خود را سازماندهی نمائید. فیروزه ای ملایم رنگی بسیار مناسب برای یك سرویس بهداشتی كوچك است زیرا قادر است فضا را بازتر و وسیع تر جلوه دهد.
 
كاربرد آبی در خانه :
آبی روح ما را نوازش می كند. ابی رنگ آرامش و صلح است، رنگی است كه  این امكان را به ما می دهد كه در اوج رهایی رویا پردازی كنیم و ذهن شبیه آسمان آبی، وسیع و بی كران داشته باشیم. بنابراین از آبی در خانه هایتان زیاد استفاده كنید. 
از آنجایی كه آبی رنگ شب نیز می باشد، یكی از موارد استفاده آن در اتاق خواب است. از طیف های خواب آور رنگ آبی مثل آبی ملایم ، آبی – طوسی و آبی لاجوردی بیشتر در اتاق خواب استفاده نمائید.
در سرویس های بهداشتی نیز بهتر است از طیف ای رنگ آبی كه بیشتر به رنگ انواع آب ها نزدیك است استفاده شود مثلاً آبی آكواریوم ، آبی فیروزه ای و یا سبز-آبی. و این انتخاب بدین دلیل است كه نه تنها این آبی بیشتر با آب و محیطی كه آب در آنجا نقش اصلی را دارد هماهنگی دارد، بلكه رنگ آرامش و راحتی نیز می باشد. 
از طرفی چون آبی رنگ تمركز و آرامش فكر و روح است، رنگی بسیار مناسب برای اتاق كار نیز می باشد. آبی های ملایم ، و پر انرژی با وسایل و اثاثیه با رنگ روشن و شاد بخوبی تكمیل می شوند و به بهترین نحو تاثیر گذارند. برای مثال دیوارهای اتاق كارتان را می توانید به رنگ آبی روشن رنگ آمیزی نمائید و از كمر قرمز، قفسه نارنجی صندلی صورتی و یا چراغ مطالعه زرد نیز در اتاق كار خود استفاده نمائید. شما حتی اگر تنها یك دیوار را آبی كنید و دیوارهای دیگر را سفید كافی است؛ در همین حد هم رنگ آبی تاثیر خود را بر روی محیط می گذارد. در اتاق های شمالی بهتر است بیشتر از آبی فیروزه ای و آبی كبالتی استفاده كنید. در اتاق های آفتابگیر از آبی های روشن مثل آبی آسمانی استفاده كنید.
از آنجایی كه آبی یك رنگ اجتماعی و رنگ برقراری ارتباط است توصیه می شود از آن زیاد در اتاق نشیمن استفاده شود. برای خلق محیطی گرم و پر از نشاط از آبی های تیره تر و هم چنین برای خلق فضایی باز و وسیع از آبی های ملایم یا آبی – طوسی استفاده نمائید و برای بیشتر شدن جلوه كار كمی نقره ای به آن اضافه نمائید.
توصیه می كنیم كمتر از آبی در فضاهایی كه در آن جا فعالیت زیادی انجام می شود استفاده كنید، مثل اتاق بازی بچه ها یا آشپزخانه ( آبی رنگ اشتها آوری نیست‌) هم چنین از رنگ آبی كمی با احتیاط در اتاق های شمالی و بدون آفتاب استفاده كنید، زیرا رنگ آبی یك اتاق سرد را سردتر می نماید. 
 
آبی در هارمونی :
آبی دوستان زیادی در میان رنگ ها دارد! فقط كافیست به طبیعت بنگرید تا زیباترین الهامات را بگیرید و آن ها را در دكوراسیون خانه خود اجرا نمائید.  
تمام طیف های رنگ آبی به شدت با سفید هماهنگی و تناسب دارند و در كنار هم تصویر زیبایی را خلق می كنند. اگر به ابرهای سفیدی كه رها و آزاد در آسمان آبی شناور هستند و یا امواج سفید رنگی كه در دریای آبی در تلاطم هستند بنگرید خواهید دید كه این ادعا كاملاً صحیح می باشد و آبی چه روشن و چه تیره به زیبایی در كنار سفید می نشیند و تركیبی چشم نواز را خلق می كنند.
رنگ دیگری كه بسیار زیبا در كنار آبی جای می گیرد رنگ زرد است. باز هم یادآوری می كنیم كه در انتخاب طیف رنگ هایی كه قرار است كنار هم قرار بگیرند دقت كنید برای مثال در این مورد زیباتر است كه آبی تیره در كنار زرد كره ای و آبی آسمانی در كنار زرد طلائی ملایم قرار گیرد. لازم نیست همه جای خانه را آبی و طلائی كنید. برای خلق جلوه ای بی نظیر تنها كافیست یك دیوار اتاق را آبی آسمانی كرده و از مبلمان و اثاثیه ای با پارچه طلائی استفاده نمائید. آبی ملایم و نقره ای نیز تركیبی چشم نوازی را بوجود می آورند. 
تركیبات مدرن رنگ آبی با دیگر رنگ ها شامل تركیب آبی با قرمز، آبی با نارنجی آبی با قهوه ای شكلاتی است كه فضا را به فضایی فانتزی و زیبا تبدیل می كنند. 
 
رنگ صورتی در فضا:
به رزهای صورتی نگاه كنید. می‌بینید رنگ صورتی تا چه حد گرم و روح‌بخش است؟! صورتی رنگی است كه از اثبات زیادی برخوردار است و هر جا كه باشد زندگی و نشاط را در آن مكان القا می‌كند.
صورتی خفیف شده و ملایم شده رنگ قرمز است. این رنگ در طیف‌های ملایم آرام‌بخش و در طیف‌های تیره تر محرك و انرژی زاست. صورتی رنگ شادی و نشاط است، وقتی ما خوشحال هستیم اگر از ما پرسیده شود « حس می‌كنید چه رنگی هستید؟ به احتمال زیاد جواب خواهیم داد: صورتی

شامل 58 اسلاید POWERPOINT


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 9,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Paint-in-architecture_1822112_1780.zip13.4 MB

دانلود پاورپوینت پروژه معماری اسلامی - مسجد رحیم خان

دانلود پاورپوینت پروژه معماری اسلامی - مسجد رحیم خان موقعیت و اقلیم استان اصفهان: استان اصفهان با مساحتي حدود 197400 كيلومتر مربع، بين 26 و 31 درجه تا 30 و 34 درجه عرض شمالي و 30 و 49 درجه تا 50 درجه طول شرقي از نصف‌النهار گرينويچ قرار گرفته است. اين استان در مركز ايران واقع شده است و ارتفاع آن 1584 متر است و از جنوب به استان فارس ،از مشرق به استان های یزد و خراسان و از مغرب به استان های لرستان ،چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بیراحمد م ...

توضیحات بیشتر - دانلود 9,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه