فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

دانلود پاورپوینت اتومبیل های بادی - خورشیدی

دانلود پاورپوینت اتومبیل های بادی - خورشیدی

درچند سال اخیر کمبود سوخت های فسیلی و آینده ی رو به پایان آنها باعث ایجاد طرح های زیادی شده است که در عین حال سعی در از بین بردن آلودگی  که یکی از مضرات سوخت های فسیلی بوده است ، کرده اند.

همه ی طرح های موجود ، برای حفظ بیشتر محیط زیست و هوایی پاکیزه تر  می کوشند زیرا که افزایش روز افزون جمعیت بعلاوه ی استفاده ی بیش از حد سوخت های فسیلی و گاه استفاده ی نابجا به وسیله ی وسایل دودزا ، باعث خرابی هوا شده است به طوری که تنفس را کم کم برای انسانها غیرممکن می نماید.

در حال حاضر گر چه دانشمندان و محققان در تمام کشورها سعی در استفاده ی بهینه از محیط زیست کرده اند .با این حال این کار بیش از حد خرج برمی دارد و برای همه امکان پذیر نیست.

 یکی از این کارهای پژوهشی ، استفاده از انرژی خورشید برای سوخت ماشین هاست. بدین منظور از فتوسل هایی که معمولا از فلز سزیم و دیگر فلزهای کمیاب و گران ساخته می شود ، استفاده می کنند ؛ تا انرژی خورشید را به الکتریسیته تبدیل و برای انرژی ماحد ماشین های الکتریکی مصرف شود.

اما همانطور که در بالا اشاره شد ، این مواد سازنده ی سلولهای خورشیدی بسیار گران بوده و این مسئله قیمت سرسام آوری را برای ماشینها به ارمغان می آورد.

یکیدیگر از مشکلات این ماشینها ، ذخیره ی کم آنهاست که باعث می شود زود انرژی از دست دهند (خالی کنند.).

دیگری عدم استحکام بدنه در برابر ضربه است.: به دلیل وجود سلولهای خورشیدی اضافی  (برای جبران نیرو ) در بدنه

بنابراین ما برای کاهش تعداد سلولهای خورشیدی و قیمت، و همچنین ذخیره ی انرژی بیشتر ، راه حلی پیشنهاد داده ایم. بدین صورت که با کمک گرفتن از انرژی باد، میزان انرژی را بیشتر کنیم

برای کم کردن نیروی اصطکاک نمی توان پره های توربین بادی ( که از چهار چوب فلزی سبک و پارچه در وسط تشکیل شده ) را در هنگام حرکت باز کرد ولی در موقع ایستادن ، آنها را باز وحتی سلولهای خورشیدی را آزاد می گذاریم تا هر دو به کمک هم ، انرژی ذخیره کنند.

پره ها به صورت پره های هلی کوپتر (افقی) موجود است(وحتی در آخرین مرحله از جمع شدن مانند هلی کوپتر است.) و همچنین فلزات آنها (که همچون آسیاب بادی به هم متصلند ونیز جدا شدنی نیز هستند) مانند نردبان آتش نشانی از زیر هم در می آیند و افقی در کنار هم قرار می گیرند و سپس به بالا رانده می شوند تا در یک مسیر باشند.

در اینجا ما 3 یا 4 پره در نظر می گیریم و توربینی کوچک با توان متوسط . بنابراین تعداد سلولها کم می شود و انرژی ثابت و پایدار می ماند.

ما مدلی کوچک از ماشین را ساخته ایم (در دست آزمایش است.) تا مستقل حرکت کند. این مدل کنترلی بوده و با باطری شارژی کار می کند.( به این باطری ما یک باطری ذخیره ی دیگر افزوده ایم.) در مدار آن از ترانزیستورها برای تقویت امواج باد و یک دینام یا توربین بادی و مقداری سلول خورشیدی استفاده شده است.

این مدل برای تکمیل و تصحیح ماشین هایی که هم اکنون وجود دارند به کار می رود.

مزیت ها :

استقلال در تامین انرژی در مدتی کم.

ضد ضربه در برابر تصادف

تخلیه ی انرژی کم و در مدتی طولانی تر

ارزان تر و بهینه تر

در ضمن این ماشین سبک بوده از فلزات سبک گران تهیه نشده است.(مدل کوچک ، پلاستیکی است.)

 سرعت مدل کوچک : 77/1 متر در ثانیه ( 37/6 کیلومتر در ساعت )

 میانگین سرعت باد : 16 کیلومتر در ساعت

( برای به صرفه بودن تبدیل انرژی باد به برق حدود 23 کیلومتر در ساعت است . )

شامل 10 اسلاید POWERPOINT


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
cars_wind_solar_1821066_2951.zip227.9k

آخرین محصولات فروشگاه