فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود فایل ویکی

اطلاعیه فروشگاه

با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

دانلود پاورپوینت گشتاور نيرو ها

دانلود پاورپوینت گشتاور نيرو ها

گشتاور نيرو چيست:

žگاهي نيرو ها موجب چرخش يك جسم حول يك نقطه مي شوند . مثلا وقتي به دستگيره ي در ، نيروي   را وارد مي كنيم ، در حول لولا مي چرخد . به اثر چرخانندگي يك نيرو گشتاور نيرو مي گويند

محاسيه ي گشتاور نيرو ها:

žگشتاور نيرو از رابطه ي زير به دست مي آيد :

گشتاور نيرو = نيرو ي عمودي * فاصله ي عمودي نيرو تا نقطه ي چرخش

گشتاور را با حرف يوناني     (تاو ) نشان مي دهند . و يكاي آن نيوتن متر است . ( مي دانيم در مبحث كار حاصل ضرب      را ژول ناميديم اما گشتاور كار نيست و بايد بر حسب نيوتن متر بيان شود )

تذكر:

žاگر نيروي    به طور عمود وارد نشود ، آن گاه بايد نيرو ي     را به دو مولفه تجزيه كرد و گشتاور يك مولفه را محاسبه نمود . در اين پاورپوينت فقط گشتاور نيرو هاي عمودي بررسي مي شود
žهرگاه مطابق شكل دو نيرو بر جسمي وارد شوند . هر نيرو به سهم خود مي خواهد جسم را به دور محور بچرخاند . در اين شكل نيروي     بر خلاف جهت حركت عقربه هاي ساعت ( پاد ساعتگرد ) و نيروي    در جهت حركت عقربه هاي ساعت         ( ساعتگرد ) جسم را به دور محور مي چرخاند . در حالت تعادل مجموع گشتاور هاي ساعتگرد با مجموع گشتاورد هاي پاد ساعتگرد مساوي خواهد بود (قانون گشتاور هاي يا قانون اهرم ها ) 
دخالت وزن جسم در گشتاور:
žاگر وزن جسم هم در نظر گرفته شود ، نيروي وزن گشتاوري توليد مي كند كه بايد آن را نيز در نظر گرفت . وزن اجسام همگن (يكنواخت ) به يك نقطه وارد مي شود كه به آن گرانيگاه يا مركز ثقل مي گوييم . اين نقطه براي اجسامي كه شكل هندسي منظم دارند ، مركز هندسي آن ها  مي باشد . 
 
شامل 13 اسلاید POWERPOINT

اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,300 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
torque_forces_1812721_8370.zip82.9k

آخرین محصولات فروشگاه