فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

دانلود پاورپوینت کار و فناوری - پودمان 1

دانلود پاورپوینت کار و فناوری - پودمان 1

اختراع و نوآوری:

آفرینش ، نتیجۀ فکر و ايدۀ افراد است که روش يا چیزی را برای   اولین بار به وجودمی آورد يا می آفريند، برای اين که ‌یا‌اختراع يک کار دشوار را آسان يا يک مسأله  را حل کند. من و دوستانم نیز می توانیم با هم يک اختراع يا آفرينندگی داشته باشیم. اختراعی که به تولید رسیده باشد، نوآوری نامیده می شود.

بررسی چگونگی کار وسایل و پیرامون:

مخترعان و نوآوران در ساخت وسايل و محصولات خود، روش ها و ايده های نو را به کار می برند. بررسی چگونگی کار وسايل می تواندبه من يک ايدۀ جديد و نو بدهد و کمک کند تا بتوانم وسیلۀ دلخواه خود را اختراع کنم. برای نمونه هنگامی که دوچرخه را بررسی می کنم و می بینم چه بخش ها و قطعاتی در دوچرخه وجود دارد، می توانم برای اختراع يک دوچرخه ای که با باد کار کند از آن استفاده کنم. يا وقتی يک اسباب بازی را باز  و بسته می کنم می توانم از روش کار آن آگاه شوم.

بررسی زندگی مخترعان و نو آوران:

شاه عباس صفوی برای رفاه مردم و لشکريان خود كه در هنگام سفر از شهری به شهر  ديگر می رفتند واحتیاج به نان داشتند، از شیخ بهايی که يکی از دانشمندان آن زمان بود، خواست چاره ای بیابد. شیخ بهايی برای نیاز به وجود آمده، با امکانات موجود در شهرها، اختراع و نوآوری جالبی را ارائه کرد. اختراع و نوآوری او تنور نان سنگک بود و پیش بینی  شد نانوايان شهرها، برای مصرف مردم  و نیاز سربازان  نان بپزند. نان سنگک از نظر مزه و بهداشتی بودن يکی از بهترين نان های ايرانی ست. من نیز با بررسی اختراع و زندگی مخترعان می توانم روش و ايده های آن ها را به کار ببرم و در اختراع و نوآوری خود از آن ها بهره برداری کنم

پرورش خلاقیت:

 برای اين که مخترع و نوآور خوبی باشید بايد خلاقیت خود را پرورش دهید. چندين روش برای پرورش خلاقیت وجود دارد سه شیوه زير را بررسی و آن ها را تمرين کنید.

ارتباط اجباری:

در اين روش شما بین دو يا چند چیز ارتباط اجباری به وجود می آوريد. اين ارتباط باعث می شود ايده های جديدی برای حل مسائل به وجود آيد.

هم اندیشی(بارش فکری):

در اين روش يک گروه در بارۀ مسئله ای ايده ها و فکرهای جديد پیشنهاد می کنند. افراد گروه نبايد از همديگر ايراد بگیرند . آن ها بايد کمک کنند تا ايده ها و فکرهای بیشتر، هرچند عجیب و متفاوت، ايجاد شود.

شامل 12 اسلاید POWERPOINT


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
POWERPOINT_1810528_7013.zip990.7k

آخرین محصولات فروشگاه