فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

دانلود پاورپوینت معماری مدرسه جهانگیرخان

دانلود پاورپوینت معماری مدرسه جهانگیرخان

معرفي مسير ميراث:

مدرسه جهانگیرخان مربوط به دوره صفوی - دوره قاجار است و در سمت شرق شهر قم، (۴۵ متری عمار یاسر، کوچه مسجد جامع ) در برابر درگاه مسجد جامع قراردارد

تاریخچه:

مدرسه جهانگيرخان در جانب شرقى شهر قم - نزديک دروازه رى سابق - و در مرکز محله جامع قرار دارد. اين بخش تا قرن سوم هـ.ق قسمت اصلى شهر محسوب مى‌شد، ولى با آغاز اين قرن و ورود حضرت معصومه (س)‌ در سراى موسى بن خزرج اشعرى و سپس وفات آن حضرت در محلى بنام باغ بابلان، قسمت اصلى شهر به تدريج به سمت غرب و حدود امروزى کشيده شد. اين مدرسه از مدارس دوره صفوى قم است که در دوره ناصرى به سال ۱۲۷۸ هـ.ق به وسيله ميرزا نصرالله‌خان مستوفى گرگانى تعمير و مرمت يافت و پس از آن به نام مدرسه ناصرى نيز ياد مى‌شد که در عين کوچکى از مدارس معروف قديمى قم بود و اکثر فضلاى سابق قم از تربيت يافتگان اين مدرسه بودند.

اين مدرسه يک بار در عصر صفويه از ناحيه عالم زمان مرحوم جهانگيرخان - مدرس مدرسه شاه اصفهان - تعمير يافت و کتابخانه‌دار شد و کتبى بر آن وقف گرديد. اين مدرسه يک بار هم در دوره فتحعلى‌شاه تعمير يافت و آخرين بار در زمان حضرت آيت‌‌الله بروجردى در سال ۱۳۷۳ هحری قمرى تعمير کلى به عمل آمد که سنگ نوشته سردر ورودى مدرسه مؤيد آن است.

این مدرسه سردر مرتفعی دارد که با مقرنسی لطیف درسقف وآرایش کاشی گره ای درلچکیهای پیشانی تزیین شده است.

شامل 24 اسلاید POWERPOINT


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,700 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
POWERPOINT_1807334_1418.zip3.6 MB

آخرین محصولات فروشگاه