فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

دانلود پاورپوینت جنگ افزار

دانلود پاورپوینت جنگ افزار
فهرست مطالب:
بمب هدایت‌شونده لیزری
سلاح شیمیایی
بمب‌های ناپالم
---------
بمب هدایت‌شونده لیزری یا Laser-guided bomb  یا LGB از مهمات هوشمندPGMاست که از هدایت نیمه‌فعال لیزری برای حمله به یک هدف نشانه‌گذاری‌شده استفاده می‌کند. بمب‌های هدایت لیزری یکی از رایج‌ترین و گسترده‌ترین جنگ‌افزارهای هوشمند است که بسیاری از نیروهای هوایی جهان آن‌را به‌کار می‌گیرند.
بررسی اجمالی مهمات هدایت شونده لیزری با استفاده از یک نشانه گذار لیزری یک هدف را نشانه گذاری می‌کند.
ناپالم ماده‌ای آتش‌زا و یک جنگ‌افزار شیمیایی است. ناپالم از بنزین یا پلی‌استیرن یا نفت، به‌همراه موادی که به آن ویژگی ژله‌ای و چسبندگی می‌دهند، مانند صابون یا یونولیت (مقوای آکاسیف) ساخته می‌شود. این مادهٔ آرام‌سوز و چسبنده، بدنه اجسام و انسان را کم‌کم و به‌شدت می‌سوزاند. چند قطره ناپالم جسمی ۲x۲ متر مکعب را نابود می‌کند. بدون تماس مستقیم نیز می‌تواند با حرارتی بین ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد اجسام را نابود کند. ناپالم ضد آب است. آتش ناپالم به سادگی با آب خاموش نمی‌شود.
بمب‌های ناپالم در جنگ جهانی دوم با بنزین و صابون ساخته می‌شد. نخستین نسخهٔ این بمب در سال ۱۹۴۲ در دانشگاه هاروارد طراحی شد یکی از اولین بار که از این بمب ها استفاده شد به استناد کتاب خاطرات ژنرال گالاند از بهترین سران هوایی ارتش آلمان نازی درارتش اعزامی آلمان به اسپانیا برای کمک به ژنرال فرانکو رهبر نژاد پرست آن کشور بود.
قوانین بین المللی استفاده از ناپالم و سایر مواد آتش زا بر علیه اهداف نظامی را منع نکرده است ، ولی استفاده از آن بر علیه غیر نظامیان بر اساس کنوانسیون منع استفاده از برخی سلاح های متعارف  Convention on Certain Conventional Weapons مصوب۱۹۸۰ ممنوع است . پروتکل ۳ این کنوانسیون استفاده از هر نوع ماده آتش زا مانند ناپالم و فسفر سفید را غیر مجاز می داند اما این پروتکل از سوی برخی کشور ها پذیرفته نشده است .از جمله این نوع بمبها میتوان به بمب ناپالم هوا پرتاب 1-BLU ساخت کشور امریکا اشاره کرد .
 
جنگ‌افزارهای شیمیایی :
ابزارها یا موادی هستند که به وسیله آن‌ها انسان‌ها و یا موجودات زنده را هدف قرار می‌دهند. در اثر تماس مستقیم این مواد با هر قسمت از بدن جاندار، بدن وی آلوده شده و جاندار به انواع بیماری‌های عمومی و یا انحصاری آن ماده مبتلا می‌شود. این مواد میتوانند به صورت جامد، مایع و یا گاز استفاده شوند.
به عبارت دیگر عوامل شیمیائی به ترکیباتی اطلاق می‌گردد که در صورت کاربرد مؤثر علیه انسان، حیوان یا گیاه، منجر به مرگ یا ضایعات قابل توجه دائمی یا موقتی در ساختار اندامی آنها می‌شود.
جنگ‌افزارهای شیمیایی از نظر نظامی به ۶ گروه سمی و کشنده، ناتوان‌کننده، استفاده برای کنترل اغتشاش‌ها، دودزا، ضد گیاه و شعله‌ها و آتش‌زا تقسیم می‌شوند.
بمب‌های شیمیایی سه نوع جامد، مایع و گاز دارند. از حالت جامد آن در ارتفاعات و در مناطق برفی استفاده می‌شود و اینگونه بمب‌ها با آب شدن برف در آن حل شده و پایین می‌آیند و در نهایت افراد زیادی را مسموم می‌کنند. از انواع مایع آن برای حل کردن در آب رودخانه‌ها و منابع استفاده می‌کنند. نوع گازی آن نیز از بقیه انواع آن پرکاربردتر است و در مناطق مختلف (بیشتر مکان‌های وسیع و باز) استفاده می‌شود.

شامل 7 اسلاید POWERPOINT


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
armament_1805855_9559.zip68.3k

آخرین محصولات فروشگاه