فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

دانلود پاورپوینت تجزیه تحلیل ترمینال نیویورک

دانلود پاورپوینت تجزیه تحلیل ترمینال نیویورک

پیشینه:
در سال 1939،آمریکا در حال رشد حمل و نقل اتوبوس بین ایالتی بود و باعث هرج و مرج در شهر نیویورک شده بود.درآن زمان اتوبوس ها از هشت ترمینال جداگانه میبایست مسافران را حمل کنند که باعث بوجود آمدن هرج و مرج در میان شهر شده بود.و شهر به دنبال یک پاسخ مناسب بود.شهردار وقت در اواخر سال 1946 دستور ساخت یک ترمینال واحد برای شهر صادر کرد.که انتظار این را داشتند که این ترمینال به یکی از بی نظیرترین ترمینال ها در آمریکا تبدیل شود.در 27 ژانویه 1949 زمینی در محله ای بین خیابان های 40 وخیابان هشتم و نهم و خیابان 41 در طول 2 سال با 9000 تن سازه فولادی در 15 دسامبر 1950 پس از یک دوره ساخت وساز نزدیک  به 2 سال و یک سرمایه گذاری   24000000 دلاری  این ترمینال متولد شد. پايانه اتوبوس هاي بين شهري در بندر نيويورک از وسيعترين و شلوغترين پايانه هاي اتوبوس در .جهان به شمار مي رود.

مشخصات و معمار:

محل اجرا: پل جورج واشنگتن در تقاطع خيابان هاي 178 و برادوي در نيويورک

کارفرما: دايره اجرايي حمل ونقل نيويورک

مهندس معمار: پير لوئيچي نروي 

مساحت ساختمان: 28700 فوت مربع

پايانه اتوبوس هاي بين شهري در بندر نيويورک از وسيعترين و شلوغترين پايانه هاي اتوبوس در جهان به شمار مي رود. سفرهائي که توسط اين پايانه انجام مي شوند را مي توان به دو نوع سفر تقسيم نمود:

سفر نوع اول شامل سفرهاي بين شهري يا سفرهاي راه دور و سفرهاي نوع دوم از نوع سفرهاي کوتاه بين نيويورک و حومه آن در اصطلاح برنامه ريزي حمل و نقل بنام CUMMUTER خوانده مي شوند.

بطور متوسط 225 دستگاه اتوبوس راه دور ( بين شهري) و 500 دستگاه اتوبوس راه نزديک از پايانه اتوبوس نيويورک در ساعت اوج بعدازظهر ( 18 – 17 ) اعزام مي گردد. به طور متوسط در حدود 800 جابجايي اتوبوس به طور روزانه انجام گرفته و به 20000 مسافر سرويس مي دهد.

پايانه اتوبوس بندر نيويورک داراي 116 پهلوگاه ( سکو) مسافرگيري براي راه نزديک و 65 پهلوگاه جهت اتوبوسهاي بين شهري است. اين ارقام نشان دهنده اين است که پايانه مزبور جزو پر رفت و آمدترين پايانه هاي جهان مي باشد.

معایب سایت و ترمینال:

- قرارگرفتن ترمینال درداخل بافت شهری.
- ایجاد گره های ترافیکی در محدوده اطراف ترمینال.
- داشتن نمای زشت بطوریکه این ساختمان در رتبه بندی زشت ترین ساختمان های جهان دارای رتبه ی بالایی است.

محاسن سایت و ترمینال:
- استفاده از تقاطع های غیر هم سطح و تونل برای ورود و خروج اتوبوس ها  از ترمینال که اگرچه بخش اعظمی از مشکلات ترافیکی را حل کرده ولی همچنان مسافرینی که با تاکسی و یا وسایل نقلیه دیگر به این ترمینال مراجعه میکنند ترافیکی در محدوده ترمینال ایجاد کرده اند.
  - اگرچه این تقاطع های غیرهمسطح بخش اعظمی از مشکل ترافیکی حاصل از ترمینال را حل کرده است ولی باعث خراب شدن منظر شهری شده است.

 - یکی دیگر از محاسن سایت امکانات رفاهی فراوان واستفاده از تکنولوژی های پیشرفته و دارا بودن قوي ترين دستگاهها و بالاترين ميزان کاربردي مي باشد. ساختمان اين ترمينال از بهترين نوع سازماندهي برخوردار است به عنوان مثال توسط علائم راهنمايي الکترونيکي به اتوبوس هاي در حال ورود علامت داده مي شود که به طرف کدام سکو حرکت کنند و در آنجا توقف نمايند.   

چمدانهاي مسافرين توسط آسانسورهاي مخصوص از راهروي تحتاني به راهرو اصلي انتقال داده مي شود. يک سکوي کمکي نيز جهت مسافران آن عده اي که قصد مسافرتهاي ويژه خارج از برنامه و بخصوص را دارند همواره آماده است پله هائي نيز مسافرين را مستقيماً به خيابان يا به سالن هدايت مي کند.

- خدمات ارتباطی خوب : پايانه مذکور در قلب منهتن قرار گرفته است. تمام بلوک هاي ساختمان بين دو خيابان هشتم و نهم در ميدان تايمز قرار گرفته و راههاي مستقيم زير زميني پايانه را به ايستگاههاي خيابان هشتم و ايستگاههاي مترو متصل مي کند.

- جابجایی کلان مسافران: در سال 1968 طي عملکرد اين پايانه 2575000 اتوبوس و 68000000 مسافر جا به جا گشته اند که به طور متوسط يک روز در هفته 8000 اتوبوس و 232000 مسافر مي شود.

عملکرد مجموعه:

- پايانه اتوبوس بندر نيويورک داراي 116 پهلوگاه ( سکو ) مسافرگيري براي راه نزديک و 65 پهلوگاه جهت اتوبوسهاي بين شهري است. اين ارقام نشان دهنده اين است که پايانه مزبور جزو پر رفت و آمدترين پايانه هاي جهان مي باشد.

- سازمان و مديريت پايانه توسط مقامات شهر نيويورک اداره شده و شامل 60 مأمور حفاظت و 80 پرسنل عملياتي و اداري تعدادي نظافت چي و 32 مامور نگهداري است.

- بطور متوسط 225 دستگاه اتوبوس راه دور ( بين شهري) و 500 دستگاه اتوبوس راه نزديک از پايانه اتوبوس نيويورک در ساعت اوج بعدازظهر ( 18 – 17 ) اعزام مي گردد. به طور متوسط در حدود 800 جابجايي اتوبوس به طور روزانه انجام گرفته و به 20000 مسافر سرويس مي دهد.

 پلان های پايانه شاتوبوس بين شهري نيويورک:

1- بار                                2-پلکان متحرک به سمت محل فروش بليط و سالن انتظار

3- انبار                               4-محل ورود اتوبوس ها

5- محل خروج اتوبوس ها         6- گذرگاه

7- خيابان                              8- ورودي راهروي کوچک هدايت کننده به سمت راهروي اصليش

9- کنترل اتوبوس هاي در حال ورود     10- چراغ قرمز

11- پست                                       12- تلفن ها

13- پلکان متحرک هدايت کننده به سمت سالن انتظار و راهروي اصلي

14- سرويس مخصوص مردان         15- سرويس مخصوص زنان

16- پله هاي خروجي به سمت خيابان     17- سکوي کمکي

18- راهروي پاييني                  19- بالکن هاي ممتد روي فضاي بين طبقه اول و دوم

20- پله ها به سمت راهروي زير زميني           21- تأسيسات

22- پمپ هاي هواکش ويژه تخليه و تعويض هوا   23- محل چرخيدن و دور زدن

شامل 30 اسلاید POWERPOINTاشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,700 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
New-York-Terminal_1805817_4361.zip4.1 MB

آخرین محصولات فروشگاه