فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

دانلود پاورپوینت موسسات

دانلود پاورپوینت موسسات

هر یک از افرادی که شما در اطراف خود مشاهده می‌کنید،‌عضو خانواده‌ای است؛ خانواده‌ای که در آن یه دنیا آمده است. انسان به‌طور طبیعی به تشکیل خانواده نیاز دارد و از ابتدای تاریخ در خانواده زندگی کرده است. در واقع، خانواده اولین گروهی است که انسان‌ها در آن به دور هم جمع شده‌اند. همان‌طور که می‌دانید، به تدریج خانواده‌های بی‌شماری در سطح کره‌ی زمین پراکنده شدند. آنها  برای بهتر زندگی کردن، رویارویی با مشکلات و فرار از تنهایی، «قبیله»ها را تشکیل دادند و بعد ها در روستا‌ها و شهر‌ها گرد هم آمدند.

چرا خانواده‌ها به دور هم جمع می‌شوند:

خانواده‌ها برای فرار از تنهایی، بهتر زندگی کردن و رفع مشکلات به درو همجمع می‌شوند.

مقایسه کنید و نتیجه‌گیری کنید:

انسان به غذا، مسکن، پوشاک، کار، آموزش، امنیت، محبت، تشکیل خانواده و... نیاز دارد. راه‌های رفع این نیاز‌ها را در گذشته و حال با یکدیگر مقایسه کنید. نقش خانواده در رفع این نیاز‌ها چه تغییری کرده است؟

در زمان‌ها‌ی گذشته بیشتر نیاز‌های انسان در محیط خانواده برطرف می‌شد و اعضای خانواده برای رفع نیاز های خود در محیط خانواده کار‌های زیادی انجام می‌دادند اما امروزه وظایف درونی خانواده‌ها کاهش یافته و برخی وظایف آن به مؤسسات واگذار شده است.

در زمان‌های گذشته، بیشتر نیاز‌های انسان در محیط خانواده برطرف می‌شد ؛ مثلاً :‌

خانواده بچه‌ها را برای کار کردن در آینده آماده می‌کرد؛
اعضای خانواده آموزش‌های الزم را به فرزندان می‌دادند؛
خانواده برای فرزندان شغل و محل کار تعیین می‌کرد؛
و ... .
 آیا اکنون شما می‌توانید حدس بزنید بچه‌هایی که در خانواده‌ی شما به دنیا می‌آیند، در آینده چه کاره خواهند شد؟ چرا؟
خیر – زیرا با شدت علوم و فنون نمیتوانیم تحولات آینده را پیش‌بینی کنیم  و برای آینده‌ی شغلی فرزندانمان شغلی را تعیین نماییم.
آیا امروزه خانواده می‌تواند آموزش‌های لازم برای انتخاب شغل‌های مورد نیاز یک جامعه را به اعضای خود بدهد؟
خیر – با تخصصی شدن کار ها خانواده ها قادر به آموزش ها نخواهند بود.
هم‌چنین در گذشته، اعضای خانواده‌ها برای رفع نیاز های مختلف خود در محیط خانواده نیز کار‌های زیادی انجام می‌دهند. برای مثال، دامپروری و تأمین گوشت مورد نیاز خانواده، کشاورزی، آسیاب کردن گندم، تهیه نان مورد نیاز خانواده، تهیه لبنیات، خیاطی، نجاری، ساختمان‌سازی، باغبانی ، آشپزی ، آموزش و پرورش، گلیم بافی ، فرش بافی و بسیاری کارهای دیگر به عهده ی اعضای خانواده بود.
البته بشر همواره به دنبال زندگی راحت‌تر و روش‌های بهتر و آسان‌تر برای رفع نیاز های خود بوده و به خوبی دریافته است که برای کشف راه های بهتر انجام دادن هر کاری لازم است وقت زیادی برای آن صرف کند و تا حد ممکن از پرداختن به کار های دیگر بپرهیزند. به تدریج افرادی پیدا شدند که بیشتر اوقات خود را صرف کار خاصی می‌کردند. عده‌ای تنها به کار خیاطی پرداختند و خیاط شدند؛ عده‌ای نجاری کردند و نجار شدند و عده‌ای تنها به کار‌های آموزشی پرداختند و معلم شدند. به این ترتیب، دیگر یک نفر همه‌ی کار‌ها را انجام نمی‌داد بلکه هر فرد، به کار خاصی می‌پرداخت. این تقسیم کار باعث تخصصی شدن کار‌ها و پیدایش افراد متخصص شد.

شامل 11 اسلاید POWERPOINT


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
POWERPOINT_1801168_9551.zip800.1k

آخرین محصولات فروشگاه