فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

دانلود پاورپوینت انواع مانیتور و ویژگیهای آنها

دانلود پاورپوینت انواع مانیتور و ویژگیهای آنها

انواع مانیتورها:

1- RASTER SCAN

2- RANDOM SCAN

RASTER SCAN:

 متداول ترین نوع از مونتیورهای گرافیکی که از CRTاستفاده می شود نمایشگرهای RASTER SCANاست که براساس تکنولوژی تلویزیون میباشند در یک سیستم RASTER- SCAN پرتو الکترونی در عرض صفحه در یک سطر در یک زمان از بالا به پایین حرکت می کنند همانطوری که پرتو الکترون درعرض هر سطر حرکت می کند پرتو ( شدت ) کم وزیاد میشود تاالگوی مورد نظر را با نقطه ها نشان دهـد. تصویر تعریف شده ذخیره میشود دریک محیط حافظه بنام REFRESH BNFFER یا FRAME BUFFER ذخیره  می شود .این محیط مجموعه ای از ارزشهای شدت نور را برای تمام نقاط صفحه نگهداری میکند بنابراین مجموعه ارزش INTENSILY کل نقاط صفحه را به راحتی می توان از REFRSH BUFFERمشاهده کرد ودر یک خط (SCAN LINE) در یک زمان نشان داد . هر نقطه صفحه بنام PIXCELیا PEL که خلاصه شده( PICTURE ELEMENT)  است شناخته می شود.

قابلیت سیستم:

قابلیت  سیستم  RASTER SCAN درذخیره کردن اطلاعات intensity   برای هر نقطه از صفحه باعث میشود این سیستم نمایشی بسیار خوب برای پرینترها و تلویزیونهای خانگی باشد .

 میزان شدت  intensity برای مکانهای مختلف Pixel  وابسته است به :

توانایی سیستم  Raster  . در سیستمهای ساده سیاه و سفید هر نقطه صفحه on   یا Off   است بنابراین تنها یک بیت برای هر Pixel   برای کنترل  شدت در نقاط مختلف صفحه مورد نیاز است بیت 1 نشان می دهد  که پرتو الکترون On   است و بیت 0 (صفر)  نشان میدهد که شدت پرتو Off   است . بیتهای اضافی مورد نیاز خواهند بود وقتی رنگ و یا شدتهای مختلف پرتو را بخواهیم  نشان بدهیم . بر حسب کیفیت می توانیم تعداد بیتهای مختلفی داشته باشیم که اطلاعات در Frame Buffer  ذخیره می شوند .

سیتسمی با 24  بیت در هر Pixel  و کیفیت  Resolution   در حدود 1024*1024  به 3 مگابایت  برای ذخیره  در  Frame Buffer   نیاز دارد .
Bitmap   : در یک سیستم سیاه و سفید با یک بیت بر هر Pixel  در   Frame Buffer  اصطلاحا  Bitmap   نامیده  میشود.
Pixmap  : برای سیستمهای با تعداد چندین بیت در یک Pixel وFrame Buffer اغلب Pixmap   نامیده میشود .
نکته :  در  RASTER SCAN ما به یک حافظه نیاز داریم  جهت بازیابی نقاط گرافیکی از حافظه ،معمولا این حافظه را کارت گرافیکی دارد چون سرعت آن نسبت به حافظه اصلی بیشتر است .
 
Random Scan:
در این نمایشگرها  ˛ CRT   دارای پرتو الکترونی است  که تنها به نقاطی از صفحه جایی که بایستی تصویر در آنجا ترسیم  شود راهنمایی میگردد . Random Scan  مانیتورها در هر لحظه یک تصویر را در یک خط ترسیم میکنند . بنابراین بنامVector display   یا   Stroke –  writting یا  Calligraphic display   هم  نامیده میشوند .
میزان  Refresh   در یک سیستم Random Scan   وابسته به تعداد  خطوطی است که نمایش داده میشود .
در توصیف شکل آن میتوان گفت همانند مجموعه فرامین ترسیم خط در یک ناحیه ای از حافظه ذخیره میشود که بنام  Refresh display file   معروفست .بعضی مواقع به آن  display list   یا  display program    یا  Refresh Buffer  هم نامیده میشوند .برای ترسیم یک تصویر از این لیست استفاده میشود فرامین موجود به ترتیب اجرا میشوند و بعد از اتمام فرامین دوباره کنترل به ابتدای فرامین منتقل میشوند .سیستمهای Random Scan برای عملکردهای  ترسیم خط طراحی شده اند و برای نمایش تصاویر طبیعی و زنده کاربرد ندارد .
 
بررسی چندین نوع از مانیتورها که سیستم کاربرد آنها بر طبق Random  یا   Raster   می باشد:
Color CRT Monitors :
در یک نمایشگر مونیتور CRT  رنگی عکسها (تصاویر) نشان داده میشود  با استفاده از ترکیبی از فسفرها  که نور با رنگهای مختلفی را پخش می کنند . بوسیله نشر نور از فسفرهای مختلف Range های (انواع مختلف ) از رنگها می تواند تولید شود .
 
دو تکنیک اساسی برای تولید نمایشهای رنگی با CRT   :
متد   Beam – Penetration   :
این متد برای نمایش تصاویر رنگی بهمراه مانیتورهای  Random Scan  کاربرد  دارد .کیفیت تصویر زیاد خوب نیست ولی قیمت آن هم پایین است
 
مکا نیـــزم:
در این متد دو لایه از فسفر (معمولا قرمز و سبز ) در قسمت داخلی صفحه   CRT  را پوشانده است  و نمایش  رنگ  وابسته به آنست که با چه مسافتی پرتو الکترون  به داخل لایه فسفر  نفوذ میکند . یک پرتو از الکترونهای آهسته تنها قسمت خارجی لایه قرمز را تحریک میکنند . یک پرتو از الکترونهای خیلی سریع به داخل لایه  قرمز نفوذ می کنند و قسمت داخلی  لایه سبز را تحریک میکنند . در سرعتهای  میانی  پرتو -  ترکیبی از نورهای قرمز و سبز منتشر میشوند تا دو رنگ دیگری را نشان دهند نارنجی و زرد
سرعت الکترونها در نتیجه رنگ صفحه در هر نقطه بوسیله ولتاژ  شتاب دهنده  پرتو کنترل میشود . این روش  ارزان قیمت است .
 
متد  Shadow – Mask:
این متد معمولا در سیستمهای    Raster Scan   کاربرد دارند که شامل  TV   رنگی هم هست . در این روش رنگهای  بیشتری  می توان تولید کرد ( نسبت به روش قبلی  )  . در این متد سه فسفر رنگی داریم  در هر نقطه از محل . یک نقطه فسفر نشر می کند . یک  نور قرمز و یک  نور سبز و دیگری رنگ  آبی را منتشر می کنند . این نوع از   CRT   دارای سه تفنگ الکترونی است   برای هر رنگ یک  تفنگ الکترونی .شبکه  Shadow – Mask    درست بلافاصله  پشت  صفحه آغشته به فسفر قرار دارد .در این روش شکل   RGB   صفحه مانیتور  یک شکل (الگوی )  مثلثی  دارد  مانند تلویزیونها .

شامل 24 اسلاید POWERPOINT


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,900 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
types_of_monitors_and_their_features_1785462_9476.zip67.8k

دانلود پاورپوینت مهندسی نرم افزار 1 - فصل 8 تضمین کیفیت نرم افزار

دانلود پاورپوینت  مهندسی نرم افزار 1 - فصل 8 تضمین کیفیت نرم افزار ( برگرفته از کتاب پرسمن ) نگاه اجمالی: تضمین کیفیت نرم افزار چیست؟تنها گفتن اینکه کیفیت نرم افزاری مهم است کافی نمی باشد 1)باید به روشنی بیان کنید که وقتی میگویید “کیفیت نرم افزار”منظورتان چیست2)یک مجموعه فعالیت هایی را به وجود اورید که به تضمین کیفیت بالای هر محصول مهندسی نرم افزاری کمک می کنند3)فعالیت های تضمین کیفیت را بر روی هر پروژه نرم افزاری اجرا کنید4)متریک هایی را برای توسعه ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,400 تومان

آخرین محصولات فروشگاه