فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

دانلود پاورپوینت هک و ضد هک

دانلود پاورپوینت هک و ضد هک
هک چیست و هکر کیست ؟
هک (Hack) به زبان ساده و شاید عامیانه ترین تعبیر آن دزدیده شدن کلمه عبور یک سیستم یا account می باشد.
به طور کلی نفوذ به هر سیستم امنیتی و دستیابی غیرمجاز به اطلاعات یک کامپیوتر و یا شبکه را hack می گویند.
Hacker شخصی است که به سیستم های رایانه ای نفوذ می کند.
هکر شخصی است باهوش، فرصت طلب، دارای معلومات بالا با افکاری سازنده و مطمئنا با وجدان.
 
هکرها مفید اند:
هکر در موقع هک کردن یک سیستم امنیتی هدفش ضربه زدن به شخص یا اشخاص نیست. او هک می کند تا معلوماتش را نشان دهد. هک می کند تا همگان بدانند که سیستم های امنیتی دارای مشکل هستند.
هک می کند تا نواقص (حفره های امنیتی) این سیستم ها نمایان شود. اگر هکرها نبودند مطمئنا سیستم های امنیتی به کاملی سیستم های امروزی وجود نداشتند .
پس هکرها مفید اند.
هک معنای مثبتی نیز دارد. متداولترین معنای مثبت برای این کلمه افزودن کارکرد و یا قابلیتهای جدید و مفید به یک نرم افزار برای کمک به کاربران آن است.
 
انواع هکرها:
هکرهای کلاه خاکستری
هکرهای کلاه سیاه
هکرهای کلاه صورتی
هکرهای کلاه سفید
 
گروه نفوذگران کلاه سفيد   white hat hacker group:
این گروه از هکرها در واقع همان دانشجویان و اساتید هستند که هدفشان نشان دادن ضعف سیستم های امنیتی شبکه های کامپیوتری می باشد. این گروه به هکرهای خوب معروفند. این گروه نه تنها مفیداند بلکه در تحکیم دیواره ی حفاظتی شبکه ها نقش اساسی دارند.
 
گروه نفوذگران کلاه خاکستری gray hat hackers group:
نام دیگر این گروه whacker  می باشد.
هدف اصلی واکرها استفاده از اطلاعات سایر کامپیوترها به مقاصد مختلف می باشد و صدمه ای به کامپیوترها وارد نمی کنند. این گروه کدهای ورود به سیستم های امنیتی را پیدا کرده و به داخل آن نفوذ می کنند اما سرقت و خرابکاری جزء کارهای کلاه خاکستری نیست بلکه اطلاعات را در اختیار عموم مردم قرار می دهد.
 
گروه نفوذگران کلاه سیاه black hat hackers group:
نام دیگر این گروه cracker است.
کراکرها خرابکارترین نوع هکرها هستند.
این گروه به طور کاملا پنهانی دست به عملیات خرابکارانه می زنند. کلاه سیاه ها اولین چیزی که به فکرشان می رسد نفوذ به سیستم قربانی است.
 آنها ویروس می نویسند و با ارسال ویروس نوشته شده خود بر روی سیستم قربانی به آن نفوذ پیدا می کنند. در واقع یک جاسوس بر روی سیستم قربانی می فرستند.
همیشه هویت این گروه پنهان است.
 
گروه نفوذگران کلاه صورتی pink hat hacker group:
نام دیگر این گروه booter می باشد.
بوترها افراد بی سوادی هستند که فقط قادرند در سیستم اختلال به وجود آورند و یا مزاحم سایر کاربران در اتاق چت شوند.
کلاه صورتی ها اغلب جوانان عصبانی و جسوری هستند که از نرم افزارهای دیگران استفاده می کنند و خود سواد برنامه نویسی ندارند.
 
چند هکر بزرگ دنیا:
 RICHARD MATTHEW STALLMAN
ریچارد متیو استالمن در دنیای مجازی به عنوان هکر شناخته نمی شود بلکه او را به عنوان رهبر مبلغان نرم افزارهای آزاد می شناسند. اما همین رهبر به علت قدرتی که در برنامه نویسی دارد هکر ماهری هم هست. در ضمن او از دشمنان سرسخت مایکروسافت است.
در دسته بندی هکرها یک هکر کلاه سفید است و در دنیای مجازی تا به حال خرابکاری نکرده ولی مانند هر هکری به حریم شخصی اعتقاد ندارد و می گوید تمام اطلاعات دنیا باید به اشتراک گذاشته شود. 
این هکر آمريکايي کنفرانس های بسیاری درباره هک و هکرها برگزار کرده و چهره هکرهای واقعی را به دنیا نشان داده است. یکی از کارهای معروف او هک کردن قوی ترین سیستم امنیتی مایکروسافت است.
استالمن درحالی که نماینده مایکروسافت در کنفرانس و در حال توضیح دادن همین مثلا قوی ترین سیستم امنیتی بود به شبکه نفوذ کرد و در مقابل همه حضار و تنها در مدت 8 دقیقه، نرم افزار را هک کرد و در فهرست سیاه مایکروسافت قرار گرفت.
 
(DAVID SMITH)
خالق ملیسا :
آیا تا به حال اسم ویروس ملیسا به گوش شما خورده است؟ این ویروس که فقط از طریق ای میل منتقل می شود، توسط دیوید اسمیت نوشته شد که برای یک دهه کل شبکه پست الکترونیکی را بدنام کرد.
ملیسا یک ویروس ساده است که روی ای میل ها می نشیند و اطلاعاتی ناخواسته را برای همان ای میل ارسال می کند. ملیسا در عرض یک هفته به 80 سرور مختلف دسترسی پیدا کرد و اطلاعات آنها را برای افراد مختلف ارسال می کرد و سپس رمز عبور ای میل را برای دیوید اسمیت می فرستاد تا به تمام اطلاعات دسترسی داشته باشد.
اگرچه تا آن موقع 60 هزار ویروس برای ای میل وجود داشت اما این رویروس خطرناک ترین اعلام شد و حتی خود اسمیت هم نتوانست آن را غیرفعال کند. این ویروس همچنان در دنیای مجازی به فعالیت اش ادامه می دهد.
 
(ROBERT MORRIS)
خالق کرمی که اینترنت را به هم ریخت:
رابرت موریس سال 1988 یک کرم اینترنتی طراحی کرد. ویژگی این کرم این بود که نیازی به دانلودشدن نداشت و فقط با بازکردن یک سایت به سیستم کاربر منتقل و در عرض یک ساعت آن قدر تکثیر می شد که حافظه رم را پر می کرد. این کرم در عرض یک هفته حدود یک دهم اینترنت را آلوده کرد و بسیاری از سرورها و سایت ها را به تعطیلی کشاند.
موریس در همان سال دستگیر شد و در حالی که ابراز پشیمانی می کرد، گفت: فقط قصد داشته با یک نفر شوخی کند. او به دلیل آلوده کردن اینترنت بزرگ ترین هکر آن سال شناخته شد و به پرداخت جریمه 15 میلیون دلاری و پاک کردن کل اینترنت از این کرم محکوم شد با اینکه کرم را کاملا از بین برد ولی چون این نرم افزار قابلیت خود تکاملی داشت، هنوز در بعضی قسمت ها نوادگان این کرم به صورت هرزنامه دیده می شوند، موریس با اینکه جریمه شده بود ولی سال های بعد هم دست به اقدامات مشابهی زد.
 
(VLADMIR LEVIN)
جیمزباند هکرها:
ولادیمیر لوین از قوی ترین هکرهای کلاه قرمز محسوب می شود او اهل سن پترزبورگ روسیه است و یک ریاضیدان برجسته به شمار می رود.
لوین، سال 1994 به سیتی بانک که یکی از بانک های جهانی است تنها با استفاده از یک لپ تاپ ساده نفوذ کرد. در ابتدا نتوانسته بود کار خاصی انجام دهد ولی بعد از یک ماه با پیدا کردن یک حفره امنیتی در سیستم بانک موفق شد به تمام حساب های موجود در این بانک دسترسی پیدا کند. او در ابتدا چند حساب مجازی به وجود آورد و سپس از حساب کاربران تمام جهان مبلغ 10 میلیون و 400 هزار دلار را به حساب مجازی خود منتقل کرد. یک هفته بعد در اثر یک اشتباه کوچک پلیس بین المللی او را شناسایی و دستگیر کرد لوین هنوز در زندان است و به عنوان هکر عمر کوتاهی داشته است ولی به علت حرفه ای عمل کردن به او «جیمزباند هکرها» می گویند.

(STEVE JOBS / STEVE WOZNIAK)
7 دقیقه و 43 ثانیه مکالمه رایگان :

جابز و وزنیاک از بنیانگذاران شرکت اپل هم هکر بودند آن هم از دسته کلاه سیاه! آنها از همان روزگار جوانی با یکدیگر همکار بودند و قسمتی از دوره جوانی خود را به عنوان هکر زندگی کردند. وزنیاک و جایز در زمینه هک تلفن ها و ایجاد ارتباطات بدون هزینه فعالیت می کردند. آنها موفق شدند جعبه های کوچکی طراحی کنند که به مردم اجازه می داد بدون هزینه به مدت 7 دقیقه و 43 ثانیه مکالمه رایگان داشته باشند. بیشتر مشتریان آنها دانشجویانی بودند که برای تحصیل به آمریکا می رفتند و می خواستند برای ارتباط برقرارکردن با خانواده خود هزینه کمتری بپردازند. نرم افزار Skype  که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد بعدا براساس ایده جابز و وزنیاک ساخته شد.

شامل 39 اسلاید POWERPOINT


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Hack-and-anti-hack_1743356_1740.zip4.9 MB

دانلود پاورپوینت تاريخچه تصويري سيستم عامل هاي مايكروسافت و بررسي آنها

دانلود پاورپوینت تاريخچه تصويري  سيستم عامل هاي مايكروسافت و بررسي آنها فهرست مطالب: مقدمه خانواده سیستم های عامل مایکروسافت خلاصه سیر تکامل ویندوز ها تفاوت های ویندوز XP , VISTA بررسی ویندوز VISTA آلبوم تصاویر ---------------- از اوایل دهه ی 1970 میلادی قیمت سخت افزار و به دنبال آن کامپیوترهای شخصی ارزان شد . واین کامپیوترها در اختیار عموم قرار گرفتند گسترش روزافزون کامپیوترهای شخصی سبب پیدایش سیستم عامل های ساده برای این کامپیوترها شد.     کامپیوت ...

توضیحات بیشتر - دانلود 8,500 تومان

دانلود پاورپوینت فسیل ها

دانلود پاورپوینت فسیل ها عنکبوت شکارچی: یکی از جالب ترین فسیل هایی که تا به حال کشف شده است مربوط به یک عنکبوت است که در حال شکار حشره ای دیگر است و در همان حال هر دو مرده اند و تبدیل به فسیل شده اند. این فسیل 100 میلیون سال قدمت دارد و در دره در میانمار کشف شد. نکته جالب این فسیل دقیق بودن و جزئیات بالایی است که در تار و پود آن دست نخورده باقی مانده است.  سرکرگدن 30 کیلویی : در نزدیکی یک آتش فشان در ترکیه چ ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان

دانلود پاورپوینت شناسایی اثر انگشت با استفاده از شبکه های عصبی

دانلود پاورپوینت شناسایی اثر انگشت با استفاده از شبکه های عصبی جزئیات: اثر انگشت بعنوان الگوی برآمدگی ها و فرو رفتگی های سطح انگشت شناخته می شود شناسایی اثر انگشت از روی برخی مشخصه های آن که جزئیات (Minutae) نام دارند انجام می شود. این جزئیات عبارتند از تقاطع، انتهای رگه، نقطه، جزیره، سیخ، دوشاخه، پل و رگه دماغی. در بیشتر سیستم های تشخیص اثر انگشت (AFIS)، دو نوع برجسته از نقاط ویژه به دلیل دوام و پایداری بکار می رود که عبارنتد از انتهای رگه و دوشاخه استف ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,600 تومان

آخرین محصولات فروشگاه