فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

دانلود پاورپوینت تاريخچه تصويري سيستم عامل هاي مايكروسافت و بررسي آنها

دانلود پاورپوینت تاريخچه تصويري  سيستم عامل هاي مايكروسافت و بررسي آنها

فهرست مطالب:

مقدمه

خانواده سیستم های عامل مایکروسافت

خلاصه سیر تکامل ویندوز ها

تفاوت های ویندوز XP , VISTA

بررسی ویندوز VISTA

آلبوم تصاویر

----------------

از اوایل دهه ی 1970 میلادی قیمت سخت افزار و به دنبال آن کامپیوترهای شخصی ارزان شد . واین کامپیوترها در اختیار عموم قرار گرفتند گسترش روزافزون کامپیوترهای شخصی سبب پیدایش سیستم عامل های ساده برای این کامپیوترها شد.
 
 
کامپیوترهای شخصی را می توان به دو گروه بزرگ تقسیم کرد:
1)کامپیوترهای Apple Macintosh با پردازنده های شرکت  Motorola
2) کامپیومترهای IBM PC و سازگار با پردازنده های شرکت Intel و ADM .
کامپیوترهای گروه اول به دلیل قیمت بالا مورد استقبال عموم قرار نگرفتند. این
خانواده ی کامپیوترهای شخصی از سیستم عامل اختصاصی خود بهره می بردند.
کامپیوترهای گروه دوم خیلی زود مورد توجه شرکت های سخت افزاری و نرم افزاری قرار گرفتند.گونه های متعددی از سیستم عمل ها نیز برای این گروه عرضه شدند.
اولین تلاش ها برای ارایه سیستم عاملی کار آمد بالاخره در سال 1969 نتیجه داد و سبب عرضه ی یونیکس شد.این سیستم عامل با زبان برنامه نویسی C و در آزمایشگاه بل تکوین یافت. البته نسخه های قبلی یونیکس و سیستم عامل های دیگری نظیر VMS قبلا روی کامپیوترهای بزرگ ایجاد شده بود و مورد استفاده قرار گرفته بودند.یونیکس یک سیستم عامل چند برنامه ای و چند کاربردی بود ولی قالب دستوری پیچیده ی آن سبب شد که استقبال عمومی از سوی کاربران مبتدی از این سیستم عامل صورت نگیرد. به تدریج سیستم عامل های دیگری  نظیر DOS.OS/2 و لینوکس برای کامپیوترهای شخصی عرضه شدند که به کاربران امکان می داد سیستم عامل دلخواه خود را انتخاب کنند.
شرکت مایکروسافت در اوایل دهه ی 1980 با ارایه ی سیستم عامل MS-Dos وارد بازار نرم افزار شد.بعدها این سیستم عامل تکامل یافت و مشکلات اولیه ی آن رفع شد .
سادگی نصب و کار سبب شد این سیستم عامل در میان بسیاری از کاربران کامپیوترهای شخصی متداول شود.این سیستم عامل در مقایسه با سیستم عامل های امروزی بسیار ساده و ارتباط کاربر با سیستم عامل نیز ارتباط خط دستوری بود. به این مفهوم که کاربران برای اجرای دستورهای مورد نظر خود آن ها را در مقابل اعلان سیستم تایپ و اجرا می کردند.
رابط کار بر متنی سیستم عامل یکی از مهمترین مشکلات MS-DOS محسوب
می شد. با تمام تلاشی که برای بهبود این سیستم عامل صورت گرفت گرایش عمومی کاربران برای استفاده از واسط گرافیکی کاربر (GUI) سبب شد شرکت مایکروسافت پوسته ای گرافیکی به نام Windows 3.1 را معرفی کند. استقبال کاربران از این پوسته سبب گرایش شرکت مایکروسافت برای عرضه ی سیستم عامل بعدی به نام
Windows 95 در سال 1994 شد.این سیستم عامل محیط کاربر پسندی را پیش روی کاربران قرار داد.
 
نسخه ی بعدی ویندوز به نام Windows 98 با قابلیت های جدیدتری مانند :
1)   رابط کاربر زیباتر.
2)   پشتیبانی از چند رسانه ای با امکان پخش فیلم و موسیقی.
3)   پشتیبانی از سخت افزارهای اضافی با ویژگی نصب واجرا.
4)   امکان ارتباط با سایر کامپیوترها در شبکه.
5)   مرورگر اینترنتی.
6)  محدودیت های کمتر در مدیریت فایل ها و حافظه ی جانبی.
7)   مدیریت حافظه ی بهتر.
ارایه و پاسخگوی بسیاری از نیازمندی های کاربران شد.
 
به تدریج نسخه های دیگری از سیستم عامل ویندوز توسط شرکت مایکروسافت عرضه شد که می توان آن ها را به صورت زیر بر شمرد:
1)   Windows ME
2)  Windows NT
3)  (Windows 2000 (Home/Server
4)  Windows XP
5)  Windows 2003 Server
6)  Windows Vista
ویندوز NT و 2000 به دلیل داشتن ویژگی های مدیریت شبکه مورد توجه کاربران شبکه قرار گرفت. و ویندوز ویستا نیز هم اکنون جدیدترین محصول شرکت مایکروسافت می باشد.
 
خانواده سیستم های عامل مايكروسافت:
سیستم عامل داس یا همhن MS-DOS سیستم عامل دیسکی مايکروسافت می باشد . که بعد از تکامل آن و مورد استقبال قرار گرفتن مايکروسافت نسخه های بعدی و همچنین بدنبال آن سیستم عامل ویندوز را ارائه نمود که تا نسخه Win 3.11 ادامه داشت که قابل ذکر است که نسخه های آفیس هم از
همین ویندوز 3.11 شروع به تکامل پیدا کرد و تا کنون پیش رفته است
 
سيستم عامل ويندوز  Windows:
سيستم عاملي که شرکت مايكروسافت در سال 1983 معرفي کرد .
ويندوز يک محيط گرافيکي چند وظيفه اي است که در کامپيوترهاي مبتني بر داس (ويندوز 3x ويندوز Workgroups) اجرا مي شود .
ويندوز در کامپيوترهاي روميزي , ايستگاههاي کاري , سرويس دهنده هاي شبکه اجرا مي شود . اين سيستم عامل يک رابط گرافيکي استاندارد بر اساس منوهاي کشويي , ناحيه هاي پنجره مانند , و يک وسيله اشاره اي مثل ماوس را فراهم مي کند .
 
ويندوز 1.0:
در سال 1983 شركت مايكروسافت خبري دربارة ابداع اولين واسطه گرافيكي كاربري براي سيستم عامل MS-DOS بنام Windows منتشر كرد. اين سيستم عامل گرافيكي براي كامپيوترهاي IBM و سازگار با آن طراحي شده بود.  مايكروسافت مدل اين واسطه گرافيكي را از روي سيستم عامل MacOS متعلق به كامپيوترهاي Apple اقتباس كرده بود.
اولين نسخه مستقل مايكروسافت ويندوز، يعني نسخه 1.0 در سال 1985 وارد بازار شد و فاقد كاركرد لازم براي جلب توجه عموم بود. ويندوز 1.0 يك سيستم عامل كامل بشمار نمي رفت، بلكه در حقيقت يك MS-DOS گسترش يافته بود و نواقص  ذاتي و الگوهاي آنرا به ارث مي برد.
علاوه براين، چالش هاي قانوني با Apple باعث محدوديت كاركردي بيشتر آن مي شد. براي مثال ويندوز 1.0 تك پنجره اي بود و پنجره هاي مختلف آن نمي توانستند بر روي يكديگر يا كنار هم قرار گيرند. همچنين سطل زباله فايلهاي پاك شده نيز نداشت، زيرا Apple حق قانوني اين ابداع را متعلق به خود مي دانست. بعدها مايكروسافت با امضاي يك موافقتنامه اعطاي گواهي، اين محدوديت را برطرف كرد.
 
بستة ويندوز 1.0 شامل اين نرم افزارها بود:
مدير اجرايي MS-DOS، تقويم، پوشه كارت ها، ويرايشگرهاي Notepad و Windows Write، ترمينال، ماشين حساب، ساعت،صفحه كنترل، ويرايشگر فايلهاي PIF، حافظه موقت Clipboard، RAMDrive، Windows Paint، Reversi و Print Spooler.
 
ويندوز 2:
ويندوز 2 در پاييز 1987 منتشر شد و ارتقاي قابل توجهي نسبت به نسخه قبلي پيدا كرده بود. افزوده شدن آيكونها و پنجره هاي متعددي كه مي توانستند روي هم قرار گيرند از مهمترين جنبه هاي جديد اين سيستم عامل بود. پس از اين نسخه بود كه سازندگان نرم افزار شروع به توليد نرم افزارهايي كردند كه درمحيط ويندوز اجرا مي گرديد. اين را مي توان شروع تاريخ موفقيت ويندوز دانست.
نسخه 2 هنوز از حافظه real mode استفاده مي كرد، كه محدود به حداكثر 1 مگابايت بود. در انتهاي سال 1987 مايكروسافت Windows/386 را عرضه كرد كه مي توانست از حافظه protected mode اسفاده نمايد. اين امر امكان مي داد برنامه هاي كاربردي متعددي در حافظه گسترش يافته اجرا شوند. از آن پس نسخه 2 ويندوز، Windows/286 ناميده شد.
 
شامل 64 اسلاید POWERPOINT

اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,500 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
history_of_windows_1743329_9948.zip1.6 MB

دانلود پاورپوینت شناسایی اثر انگشت با استفاده از شبکه های عصبی

دانلود پاورپوینت شناسایی اثر انگشت با استفاده از شبکه های عصبی جزئیات: اثر انگشت بعنوان الگوی برآمدگی ها و فرو رفتگی های سطح انگشت شناخته می شود شناسایی اثر انگشت از روی برخی مشخصه های آن که جزئیات (Minutae) نام دارند انجام می شود. این جزئیات عبارتند از تقاطع، انتهای رگه، نقطه، جزیره، سیخ، دوشاخه، پل و رگه دماغی. در بیشتر سیستم های تشخیص اثر انگشت (AFIS)، دو نوع برجسته از نقاط ویژه به دلیل دوام و پایداری بکار می رود که عبارنتد از انتهای رگه و دوشاخه استف ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,600 تومان

دانلود پاورپوینت فیلتر شکن - پروکسی

دانلود پاورپوینت فیلتر شکن - پروکسی فهرست مطالب: فیلتر شکن چیست و چگونه عمل می کند؟ نحوه کار Proxy (فیلتر شکن) تقسيم بندي و انواع پروکسی آيا استفاده از فیلترشکن و vpn جرم است، مجازات آن چیست؟ --------------------- مفهوم و كاربرد فيلتر شكن يا پروكسي(Proxy): Proxy چیست ؟ اگر به فرهنگ لغت انگلیسی مراجعه کنید معنی لغت Proxy را این چنین خواهید یافت :" وکیل ، وکالت و نمایندگی ." شاید این معنی تا حدودی کمک کند تا مفهوم Proxy را بهتر ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه