فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

دانلود پاورپوینت شناسایی اثر انگشت با استفاده از شبکه های عصبی

دانلود پاورپوینت شناسایی اثر انگشت با استفاده از شبکه های عصبی

جزئیات:

اثر انگشت بعنوان الگوی برآمدگی ها و فرو رفتگی های سطح انگشت شناخته می شود

شناسایی اثر انگشت از روی برخی مشخصه های آن که جزئیات (Minutae) نام دارند انجام می شود.

این جزئیات عبارتند از تقاطع، انتهای رگه، نقطه، جزیره، سیخ، دوشاخه، پل و رگه دماغی.

در بیشتر سیستم های تشخیص اثر انگشت (AFIS)، دو نوع برجسته از نقاط ویژه به دلیل دوام و پایداری بکار می رود که عبارنتد از انتهای رگه و دوشاخه

استفاده از الگوی رگه ها در شناسایی:

جزئیات یک اثر انگشت باید در مقابل بریدگی، کوفتگی، کبودی و هرگونه آسیب بدون تغییر باقی بمانند.

محل قرارگیری انگشت، بسته شدن بخش کوچکی از انگشت، سنسورهای بکار رفته در نمونه گیری و اعوجاج (انحنا و کجی) از مورادی هستند که می توانند سبب بروز خطا شوند.

اما الگوی شیارها و رگه های یک اثر انگشت، علاوه بر منحصر بفرد بودن، تا حد زیادی نسبت به موارد فوق پایدار هستند.

تصویر اثر انگشت:

اگر اثر انگشت را بعنوان یک تصویر سیاه و سفید در نظر بگیریم، آنرا می توان بصورت یک سیگنال دوبعدی با مولفه (x,y) بصورت محورهای مکانی پیوسته بیان کرد که مقدار تصویر در هر نقطه نیز معرف روشنایی آن نقطه است و بصورت f(x,y) بیان می شود.

تصویر اثر انگشت (f(x,y را می توان با نمونه برداری روی محور افقی و عمودی بصورت یک تصویر گسسته (f(x,y تعریف کرد.

یک اثر انگشت را می توان با یک ماتریس  M N بیان کرد. در این ماتریس هر کدام از مولفه ها یک پیکسل از تصویر هستند. نرخ نمونه برداری تصویر نیز تعداد پیکسل ها و در واقع ابعاد ماتریس را مشخص می کند.

مقدار روشنایی تصاویر بنابر نیاز، به تعداد سطوح روشنایی L کوانتیزه (تقسیم کردن به بخش های قابل شمارش) می شوند که می تواند در محدوده 0 تا 1 و یا 0 تا 255 قرار گیرد.

الگوریتم پیشنهادی:

با توجه به اینکه در اثر انگشت ها الگوی رگه ها و شیارها متفاوت می باشند، ماتریس تصویر آنها نیز با یکدیگر متفاوت است. بنابراین می توان با توجه به ماتریس تصویر یک اثر انگشت، آنرا از اثر انگشت های مشابه تشخیص داد.

در این روش به منظور جلوگیری از مقایسه دو نمونه مغایر که امری بیهوده است، اثر انگشت ها بر اساس روش های موجود بصورت بصورت دلخواه طبقه بندی می شوند و برای تشخیص هر طبقه از یک شبکه عصبی استفاده می شود. به این صورت که ماتریس تصویر اثر انگشت را به یک بردار سطری تبدیل نموده و از آن بعنوان الگوی ورودی شبکه های عصبی استفاده می شود. با دادن نمونه های مختلف از یک اثر انگشت به شبکه های عصبی، این شبکه ها پس از آموزش قادرند بر اساس الگوی رگه ها و شیارها و بر اساس ماتریس تصویر، اث انگشت را با دقت بسیار بالایی شناسایی کنند.

پیاده سازی:

نرم افزار متلب (MATLAB) به دلیل تطبیق پذیری و دقت بالای خواندن اشکال گرافیکی، گزینه مناسبی برای پیاده سازی این پروژه ها می باشد.

ابتدا تصویر اثر انگشت خوانده شده و ماتریس آن با ابعاد m  n استخراج می شود. طبق استاندارد های جهانی، یک اثر انگشت باید با دقت  500 dpi , 8 bpp نمونه برداری شود که یک تصویر 512 × 512 را با 256 سطح خاکستری نتیجه می دهد.

بنابراین مقادیر m و n برابر 512 می باشند. آرایه های این ماتریس از نوع اعداد صحیح بدون علامت 8 بیتی بوده و مقداری بین 0 تا 256 دارد. سپس صفحات اول و دوم ماتریس را کنار هم قرار داده و یک ماتریس دوبعدی با ابعاد 2n   m بدست آورده و سپس این ماتریس را به یک ماتریس سطری با ابعاد  2n   m   1 تبدیل می کنیم.

حال این بردار را که از نوع 8unit می باشد، به برداری با دقت مضاعف از نوع double تبدیل می کنیم و تمام عناصر آن را بر 255 تقسیم نموده تا برداری با عناصر بین 0 و 1 بدست آید.

مراحل فوق را برای تمامی اثر انگشت های موجود در بانک داده تکرار نموده و آنها را در یک ماتریس  190 (1   m    2n) ذخیره نموده و از آن به عنوان الگوی ورودی شبکه عصبی استفاده می کنیم.

شامل 16 اسلاید POWERPOINT


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,600 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
fingerprint-recognition-using-neural-networks_1742957_6949.zip580.1k

دانلود پاورپوینت فیلتر شکن - پروکسی

دانلود پاورپوینت فیلتر شکن - پروکسی فهرست مطالب: فیلتر شکن چیست و چگونه عمل می کند؟ نحوه کار Proxy (فیلتر شکن) تقسيم بندي و انواع پروکسی آيا استفاده از فیلترشکن و vpn جرم است، مجازات آن چیست؟ --------------------- مفهوم و كاربرد فيلتر شكن يا پروكسي(Proxy): Proxy چیست ؟ اگر به فرهنگ لغت انگلیسی مراجعه کنید معنی لغت Proxy را این چنین خواهید یافت :" وکیل ، وکالت و نمایندگی ." شاید این معنی تا حدودی کمک کند تا مفهوم Proxy را بهتر ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه