فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

دانلود پاورپوینت 15 شهر سبز

دانلود پاورپوینت 15 شهر سبز

1)ریکیاویک-ایسلند:

به خاطر بیاورید که  گرینلند؛ در یادها بسیار سرد است و ایسلند سبز است.آنچه که باعث  تشکر از  ایسلند شده این است که بوسیله سرمایه ا ش در سالهای اخیر  پیشرفت کرده  است.  Reykjavik شهری است که در ان اتوبوسهای هیدروژنی همراه با اتوبوس های برقی  در خیابان های  کشور در حال حرکت هستند،

 واز منابع کاملا  تجدید پذیر برق (geothermal و hydropower)  تهیه شده اند  که همان  سوخت غیر فسیلی است و تا سال 2050می توان مورد استفاده واقع شود.و به شهردار قول داده است که Reykjavik را تمیزترین شهر در اروپا  بسازد.

2)شهرکاریتیبا-برزیل:

شهر كاريتيبا در جنوب شرقي برزيل واقع است. از سطح دريا 908 متر ارتفاع دارد، دماي هوا در تابستان 21 و در زمستان 13 درجه سانتيگراد است.داراي 26 پارك ملي حفاظت شده كه از تنوع گياهي و جانوري بسيار بالايي برخوردار است.سرانه فضاي سبز هرنفر 55 متر مربع است و بدين دليل پايتخت اكولوژيكي برزيل شناخته شده است. جايي كه جمعيت آن از 300000 نفر در سال 1950 به 1/2  ميليون نفر در 1990 رسيد.اگرچه فقر و مشكل درآمدي درچهره شهر هويداست اما به طورچشمگيري از ميزان آلودگي کم  و  سطح آموزش عمومي بالا یی برخوردار است واين را مديون مجريان شهر مي باشدكه از كاريتيبا به عنوان آزمايشگاه روش توسعه شهري استفاده و از سال 1971 اين روشها را اجرا كردند.

مسافرت شهروندان با سیستم اتوبوسی ،اعلام ورودی به یک جهانی بهتر است و پارکهای وابسته به شهرداری که زائده های چمنش برای زیستن 30رأس گوسفند مورد استفاده قرار میگیرد، این شهر کوچک برزیلی را الگویی برای کلان شهرهای دیگر قرار داده. درحدود سه چهارم سکنه شهر از حمل و نقل عمومی استفاده میکنند. و افتخار این شهر اختصاص دادن 580فوت فضای سبز برای همه ساکنان شهر است. درنتیجه تحقیقات نشان میدهد نود درصد اهالی کاریتیبا از وطنشان راضی هستند.

 3)شهرپورتلند-اورگان:

پورتلند در سواحل رودخانه ی ویلامت در شمال غربی آمریکا قرار دارد که دارای جمعیتی برابر با ۵۰۰۰۰۰ نفر است . این شهر برای چند دهه مدلی از زندگی سالم و پایدار ، با در هم آمیختن هوشمندانه فضاهای شهری و باز بوده است .
سبزی این شهر ، چندان جدید هم نیست.از سال ۱۹۰۳ ، پورتلندها ، شهرهایی امید بخش برای سراسر ایالات متحده آمریکا و جهان بوده اند تا فضای سبز را در برنامه های شهری خود بگنجانند . (در آمریکا چندین شهر با نام پورتلند وجود دارند) .۳۰ سال پیش پورتلند این راه را با خراب کردن یک اتوبان ۶ بانده برای ایجاد یک پارک ساحلی در مکان آن ، ادامه داد . در حال حاضر ، پورتلند دارای فضای سبزی به مساحت حدود ۳۷۲ کیلومتر مربع است .که این فضای سبز شامل ۱۱۹ کیلومتر مسیر برای دوچرخه سواری ، دو و پیاده روی است.

 پورتلند مرز رشد شهری  را تصویب کرده است که کنترل کننده ی دورنمای شهر است و ۱۰۱ هزار کیلومترمربع از جنگل و مزارع را محافظت می کند .
پورتلند اولین شهر ایالات متحده بود که قانونی برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای اش تصویب کرد و یکی از اعضای موسس "کمپین ( مبارزه ) شهرها برای محافظت از آب و هوا " بود . همچنین پورتلند برای چندین سال در بالای لیست شهرهای سبز در آمریکا و جهان قرار داشته است . این شهر ۵۰ ساختمان دارد که در حد استانداردهای هیئت ساختمان های سبز ایالات متحده یا حتی بالاتر از آن ، هستند . ترکیب مناطق مسکونی و تجاری آن مناسب پیاده روی و دوچرخه سواری است . تقریباً یک چهارم افراد برای رفتن به محل کار از دوچرخه استفاده می کنند .
پورتلند ، برای آینده انرژی شهر ، اهداف جاه طلبانه ای در نظر گرفته است ، قرار است در سال ۲۰۱۰ کل انرژی شهر از طریق انرژی های تجدید شدنی تامین شود .این هدف شامل روش های ابتکاری نظیر پارکومترهای خورشیدی می شود .

 4)شهر مالمو ، سودان :

سومین شهر بزرگ سودان که به خاطر پارک های وسیع و فضاهای سبزش شناخته شده و مشهور می باشد .

 مدل و نمونه ای از توسعه شهری پایدار می باشد. به منظور اکوسیتی ساختن شهر مالمو، چندین کشور همسایه با استفاده از طرح مبتکرانه و ابداعی تغییر یافته اند و برنامه ریزی هایی در جهت پاسخ دهی بیشتر در زمینه های اجتماعی ، محیطی و اقتصادی صورت داده اند.

5)ونکوور ، کانادا :

موقعیت  رویایی آن در بین کوهها و دریا ،ونکوور را تبدیل به یک تابلوی نقاشی طبیعی برای دوستداران طبیعت ساخته است و امتیازات آن از جنبه فضای سبز نیز قابل توجه است. بزرگترین شهر کلمبیای بریتانیایی با به دست آوردن 90 درصد از انرژی خود از طریق منابع قابل تجدید، تبدیل به رهبری در زمینه انرژی هیدروالکتریکی گردیده و در حال حاضر در حال طراحی برنامه ای برای استفاده از جریان باد ، خورشید ، امواج و انرژی جزر و مدی می باشد تا به صورت چشمگیری استفاده از سوخت های فسیلی را کاهش دهد.ناحیه ی مترو در حدود 200 پارک و بیش از 18 مایل از سواحل را در بردارد و یک طرح صد ساله آینده در زمینه تداوم بخشی به منابع انرژی ارائه کرده است .آیاتمدن فرض شده، صد سال دیگر نیز دوام خواهد داشت؟

شامل 17 اسلاید POWERPOINT


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
15_green_cities_in_the_world_1741663_6261.zip2 MB

آخرین محصولات فروشگاه