فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

اطلاعیه فروشگاه

با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

دانلود پاورپوینت احكام در سنین دبستان

دانلود پاورپوینت احكام در سنین دبستان

احكام سنين دبستان :

از آنجايي كه دسترسي به احكام نونهالاني كه در سنين دبستان به سر مي برند كمبود چنين مجموعه اي در فضاي مذهبي كشور حس مي شد واستخراج احكام مربوط به اين سنين از كتاب هاي مراجع براي اين عزيزان ممكن بود كمي دشوار باشد و عواقبی در اثر حس کنجکاوی زیاد داشته باشد. بر آن شديم كه مجموعه ي پيش رو را با در نظر گرفتن تمام نيازهاي اين سنين وبا انتخاب گزینشی مسائل گردآوري كنيم. اميد است كه اين مجموعه مورد رضاي حق تعالي ومخاطبين گرام قرار بگيرد.

ادامه ی مقدّمه: کودکان و احکام دینی:

عبادت، دعا و نیایش تمرینی کودکان در پیشگاه خداوند، اثر درخشانی بر درون کودک می گذارد. اگر چه کودک ممکن است معانی،الفاظ و عبارات نماز را نفهمد، ولی توجه به خداوند،راز و نیاز، درخواست کمک از پروردگار، دعا و خواهش در پیشگاه الهی را، در همان عالم کودکی درک می کند و دلش را به خداوند و رحمت نامحدود وی مطمئن می سازد و در باطن خود تکیه گاهی برای خویش احساس می کند و هنگام سختی ها و روبه رو شدن با حوادث، قلب خود را تسکین می بخشد، چنان چه خداوند می فرماید: مومنان واقعی با یاد خدا دلی آرام و مطمئن دارند. آگاه باشید که تنها با یاد خداوند دل های مردم قرار و اطمینان پیدا می کند.
برای این که کودکان ازآغازمومن وخداپرست تربیت شوند،لازم است بین جسم و جان آن ها،ازنظرایمانی هماهنگی برقرارباشد.به همین مناسبت،اسلام پدران و مادران را موظف کرده است که فرزندان خود را متوجه خداوند سازند و به آنان خداپرستی و آموزش های دینی بیاموزند و از سوی دیگر، دستور داده است که کودکان را به نماز و عبادت تمرینی وادار کنند.
رسول خدا(ص) می فرماید:«به کودکان خود درهفت سالگی امرکنید نمازبخوانند.»
امام باقر(ع) وظایف پدران ومادران را درتربیت ایمانی کودکان، در دوران گوناگون سنی چنین بیان فرموده است:« درسه سالگی کلمه توحید "لااله الا الله"را به کودکان بیاموزید ودرچهار سالگی "محمد رسول الله" را یاد بدهید، و درپنج سالگی صورت او را به سوی قبله نمایید و به او بگویید سر بر سجده گذارد. در شش سالگی کامل،رکوع و سجود را به طور صحیح به او بیاموزید و در هفت سالگی به کودک بگویید دست و صورت خود را بشوید(وضو بگیرد) و نماز بگزارد.»
آموزگاران ،پدران و مادران باید توجه داشته باشند که مذهب بزرگ ترین کمک و یاور آن هاست، زیرا ایمان همانند مشعل فروزانی است که تاریک ترین راه ها را روشن می کند و وجدان ها را حساس وبیدارمی سازد وهرکجا انحرافی وجود داشته باشد،مذهب می تواند او را به راحتی وآسانی به سوی راستی وسعادت رهبری کند.
يادگيري احكام:
آيا كسى كه در آموختن احكام دينى مورد نياز خود كوتاهى مى‏كند، گناه‏كار است؟
همه مراجع: اگر نياموختن احكام به ترك واجب يا ارتكاب حرام بينجامد، گناه‏كار است. آیت الله خامنه‏اى، اجوبة استفتاءات، س 6؛ العروة الوثقى، ج 1،
و همچنین برای اهمیت این موضوع نظر شما دوستان را به آیه و روایتی جلب می کنم که ضرورت یاد گیری احکام را به ما یاد آوری می کند:
خداوند متعال در قرآن کریم می فرمایند:"فَلَوْ لا نَفَرَ مِن كُلِّ فِرْقَةٍ مِّنْهُمْ طَآئِفَةٌ لِّیَتَفَقَّهُواْ فِی الدِّینِ َولِیُنذِرُواْ قَوْمَهُمْ إِذَا رَجَعُواْ إِلَیْهِمْ" 2
(چرا از هر گروهى از آنان، طایفه‏اى کوچ نمى‏کند ، تا در دین (و معارف و احکام اسلام) آگاهى یابند و به هنگام بازگشت بسوى قوم خود، آنها را بیم دهند؟!)
«احکام » نیز جزئی از دانش دینی است که همیشه عده ای مامور به فراگیری و آموزش آن هستند. و عده ای هم لازم است که این احکام را از آنان که یاد گرفته اند، بیاموزند.
 در حدیثی از پیامبر عزیز خدا(ص) وارد شده است:
"قالَ رَسُولُ اللَّهِ (ص): أُفٍّ لِكُلِّ مُسْلِمٍ لَا یَجْعَلُ فِی كُلِّ جُمْعَةٍ یَوْماً یَتَفَقَّهُ فِیهِ أَمْرَ دِینِهِ وَ یَسْأَلُ عَنْ دِینِه." 3
 (وای بر هر مسلمانی که در هر هفته، روزی را برای آموختن و سوال کردن از دینش قرار ندهد.)
یک سوال مهم!
در این خصوص اوّلین سوالی که نوجوان ممکن است از مربّی یا والدین خود بپرسد این سوال است که:“اگر خداوند انسان را آزاد و مختار خلق کرده است پس دلیل این همه احکام و برنامه ریزی دقیق برای انسان چیست؟!
در پاسخ میگوئیم که یک تولید کننده  وقتی یک وسیله ای را تولید میکند برای ضایع و تباه نشدن آن یک برنامه یا بروشور نیز با آن قرار میدهد که در آن نیازهای آن در هر موقع  با آن آورده شده است.چطور یک  خالق مدبّر میتواند برای اشرف مخلوقات که انسان باشد برنامه ای دقیق برای رعایت کردن آن در اختیار انسان قرار ندهد؟این پاسخ که با مثال همراه است ملموس ترین مثالی است که میتوان برای سن نوجوانان بیان نمود.
اصول دين:
توحيد
نبوت
معاد
اصول مذهب:
امامت
عدالت
فروع دين:
نماز
روزه
خمس
زكات
حج
جهاد
امربه معروف
نهي از منكر
تبرّي
تولّي
احكام سلام كردن :
1- سلام كردن به ديگران مستحب، ولي جواب آن واجب است .
2- سلام كردن به كسي كه در حال خواندن نماز مي باشد مكروه است .
3- اگر كسي به نمازگزار سلام كند، بايد پاسخ او را بدهد .
4- كسي كه نماز مي خواند جايز نيست به ديگران سلام كند .
5- سلام را بايد فورا جواب داد و اگر كسي عمدا جواب سلام راتاخير بيندازد گناه كرده است .
6- اگر دو نفر همزمان به يكديگر سلام كنند بر هر يك واجب است كه جواب سلام ديگري را بدهد .
7- مستحب است در غير حال نماز جواب سلام را بهتر از آن بدهند .
احــكام قــرآن:
1- قرآن هميشه بايد پاك و تميز باشد و نجس كردن خط و ورق قرآن، حرام است و اگر نجس شود بايد فورا آن را آب كشيد .
2- رساندن جايي از بدن به نوشته قرآن براي كسي كه وضو ندارد حرام است .
3- در نوشته قرآني فرقي بين آيات و كلمات بلكه حروف و حتي حركات آن نيست .
4- در چيزي كه قرآن بر آن نوشته شده است، بين كاغذ و زمين و ديوار و پارچه، فرقي نيست .
5- اگر نوشته قرآني در قرآن هم نباشد، لمس كردن آن حرام است .
6- دست كشيدن به نوشته قرآن از پشت شيشه يا پلاستيك نازك اشكال ندارد .
7- دست كشيدن به ترجمه قرآن اشكالي ندارد مگر اسم خداوند مانند كلمه «خدا» كه بدون وضو دست كشيدن به آن حرام است .
احكام صدقه :
1- صدقه يك كار مستحبي است كه در آيات و روايات تاكيد بسياري نسبت به آن شده و ثواب بيشماري براي آن بيان گشته است .
2- صدقه در دنيا مانع پيشامدهاي ناگوار و در آخرت موجب بخشش گناهان بزرگ است و حسابرسي قيامت را آسان مي كند .
3- فرزندم! انسان بايد در پرداخت صدقه قصد قربت داشته باشد، يعني تنها براي رضاي خدا آن را بپردازد و از هرگونه ريا و خودنمائي به دور باشد .
4- بازپس گرفتن صدقه داده شده جايز نيست .
5- بهتر است صدقه را پنهاني بدهند مگر آنكه بخواهند ديگران هم تشويق شوند .
6- گدائي كردن و رد كردن گدا (چيزي به او ندادن)، هر دو مكروه است .
مطهرات:
1-آب  
2-زمين  
3-آفتاب  
4-استحاله 
5-انتقال   
6-اسلام   
7-تبعيت
8-بر طرف شدن عين نجاسات 
9-استبرا   (در نسخه نوجوانان حذف شده است.)
10-غائب شدن مسلمان و ...
11-كم شدن    1/6   آب انگور(در نسخه نوجوانان حذف شده است.)
شامل 30 اسلاید POWERPOINT

اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,400 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
POWERPOINT_1619928_3154.zip4.8 MB

دانلود پاورپوینت جلسه انجمن اولیا و مربیان

دانلود پاورپوینت جلسه انجمن اولیا و مربیان 1- پدرومادر نیرومند ترین  وموثرترین آموزگار هر کس هستند 2- خانواده مهم ترین آموزشگاه هرکسی است 3- آموزش خانواده پایدارترین آموزش است 4- پدر ومادر می توانند غلط ترین آموزگار باشند خانواده سالم: 1- ایمنی 2-نشاط 3-امید واری در آن موج می زند فرق خانه وساختمان: 1-عشق 2- احترام 3-تعهد4-مسئولیت5-اعتماد6-حمایت منطقی7-همکاری8-چشم پوشی شش میم منجر به موفقیت: 1-تومحبوبی 2-تومحترمی 3-توم ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان

دانلود پاورپوینت چگونه در فرزندمان انگيزه درس خواندن ايجاد كنيم

دانلود پاورپوینت چگونه در فرزندمان انگيزه درس خواندن ايجاد كنيم شما هم حتما مانند همه پدر و مادرها دوست دارید فرزندتان خوب درس بخواند، تکالیفش را تمام و کمال انجام بدهد و در مدرسه نمرات خوبی بگیرد تا بتواند وارد دانشگاه شود. شاید هم دلتان می‌خواهد فرزندتان خوب موسیقی تمرین کند یا نقاشیهای زیبایی بکشد تا بتواند در این رشته هنری به کمال برسد. اما چه باید کرد تا کودک برای رسیدن به اهداف بزرگ خود تلاش کند؟ در این باره بخوانید: همه والدین دوست دارند فرزندشان ب ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان

دانلود پاورپوینت رشد اجتماعی کودک

دانلود پاورپوینت رشد اجتماعی کودک 1-خود –هم نشینی (1-0    سالگی): سال نخست زندگی منبع علایق  لذایذ  خود آنها  هستند دوست دارند با دیگران باشند ولی با آنها بازی نمی کنند کودک منزوی این مرحله  را   ناموفق پشت سرگذاشته است 2-دگرخواهی اجتماعی کودکی (7-2 سالگی ): بدون توجه به جنس خواهان همراهی با دیگران است 3-همجنس گرایی اجتماعی(12-8 سالگی): رشد دبستانی ترجیح بــــــ ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,300 تومان

آخرین محصولات فروشگاه