فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

دانلود پاورپوینت تفسیر نقاشی کودکان

دانلود پاورپوینت تفسیر نقاشی کودکان

نقاشی زبان كودك است. كودكان برخلاف بزرگسالان هستند. آنها از طریق نقاشی كشیدن، قصه گویی، بازی كردن و… شناخته می شوند.

نقاشی به ما كمك می كند تا به دنیای درونی و روح كودك پی ببریم، بدانیم چه نیازهایی دارد، آیا كودك ناسازگار یا بیمار است؟ در بزرگسالی می خواهد چه كاره شود ؟ و .

در اغلب نقاشیهای كودكان، خورشید دیده می شود. خورشید نشانه امنیت، خوشحالی، گرما، قدرت و به قول روانشناسان خورشید به معنی پدر است. وقتی رابطه كودك و پدر خوب است كودك خورشید را در حال درخشیدن می كشد و وقتی رابطه آن دو مطلوب نیست كودك خورشید را در پشت كوه ناپدید می كند
آسمان و زمین:
 آسمان به معنی الهام و پاكی است. ولی زمین به معنی ثبات و امنیت می باشد. كودكان خیلی كوچك هیچ وقت خطی برای نشان دادن زمین ترسیم نمی كنند، ولی در سن 5 یا 6 سالگی كه آغاز به درك دلایل منطقی می كنند به كشیدن زمین نیز می پردازند.
حیوانات :
اگر در نقاشی كودك شما تصاویر حیوانات دیده می شود ممكن است دلایل مختلفی وجود داشته باشد كه شما با صحبت كردن با كودك پی به آن می برید
كودك ممكن است به دلیل اینكه دیشب درجایش خرابكاری كرده و سرزنش شده احساس گناه كرده باشد و در نقاشی اش شكل حیوان خاصی را مثل مارمولك بكشد.
كشیدن حیوانات درنده نشانه فشارهای درونی مخفی كودك است. مثلاً كودكی كه نسبت به برادر كوچكتر تازه به دنیا آمده اش حسادت می كند، در نقاشی ممكن است گرگ بكشد كه این نشان دهنده ترس و دلهره كودك از تازه وارد كوچولو است
فاصله بین اشخاص نقاشی:
اعضاء یک خانواده هماهنگ، در نقاشی کودکان همیشه دست در دست هم نشان داده می‌شوند. نزدیک شدن دو یا چندین شخصیت، نشانگر انس و الفت واقعی آنان و یا تمایل کودک به آنان است. ولی اگر کودکی فکر کند که خواهرش بیشتر از او مورد توجه پدر و مادر است، خواهرش را بین پدر و مادر خود را دورتر از آنان قرار می‌دهد. 
اگر یک کودک، نسبت به برادر کوچکش، احساس حسادت کند و از اینکه برادرش جای او را در گستره عواطف پدر و مادرش بگیرد وحشت داشته باشد، ممکن است در نقاشی خود او را حذف کند یا آنکه در موضع فرزند بزرگتر قرار دهد و خود را به شکل بچه کوچکتر ترمیم کند و یا بالاخره به سادگی جای او را بگیرد.
جنسیت:
مطالعه‌های زیادی به این نکته تأکید کرده‌اند که هنگامی‌که از کودکان درخواست می‌شود نقش یک انسان را بکشند، اول جنسیتی را می‌کشند که خود دارند.
نمادهای اصلی اندام‌ها:
 سر:
معرف مرکز شخصیت، قدرت فکری و عامل اصلی کنترل فشارهای درونی است. کودکان، همیشه سرهای بزرگ ترسیم می‌کنند؛ ولی اگر سر، زیاد بزرگ باشد، نشانگر آن است که من کودک، بیش از حد طبیعی است.
 صورت:
چون بسیار اهمیت دارد، بیشتر تنها کشیده می‌شود. کودکان پرخاشگر، جزئیات آن را به حد اغراق‌آمیزی بزرگ، ترسیم می‌کند؛ در حالی که کودکان خجالتی، جزئیات را از نظر می‌اندازند و فقط دایره صورت را ترسیم می‌کنند.
دهان و دندان‌ها
ممکن است معنی نیاز به مواد خوراکی را نمایان سازد و نیز به معنی پرخاشگری است. اگر لب‌ها بسته باشند، نشان‌دهنده تنش و فشار است. چانه نیز تمام قدرت مردانگی است.
شامل 14 اسلاید POWERPOINT

اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
POWERPOINT_1557824_7688.zip5.2 MB

دانلود پاورپوینت فصل پنجم کتاب هیلگارد - نظریه رشد مرحله ای پیاژه

دانلود پاورپوینت فصل پنجم کتاب هیلگارد - نظریه رشد مرحله ای پیاژه پیاژه کیست و چرا شهرتی جهانی یافت: جامع ترین تئوری رشد نشانه های هوش و نبوغ پیاژه ( تحقیقات نرم تنان . گرفتن مدرک دکترا ) همکاری با آزمایشگاه آلفرد بینه آزمایشگاه خانگی پیاژه ( مشاهده ژاکلین ، لوسین و لوران ) کودکان کاوشگران فعال و با انگیزه هستند . جاندار پنداری در کودکان و دیدگاه خودمحورانه : دعوا کردن اشیا موقع ناراحتی کودک نقاشی های کودکان ( خورشید خانوم و ... ) صحبت کردن با اشیا &nb ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان

دانلود پاورپوینت روش های کار تیمی و حل مسئله

دانلود پاورپوینت روش های کار تیمی و حل مسئله سر فصل مطالب: 1) تعاریف گروه، تیم و اصول ومبانی حاکم بر آن مبانی، کلیات (گروه) انواع گروه ها و طبقه بندی آنها تعارض در گروه مبانی، کلیات و اصول کار تیمی 2) تصمیم گیری گروهی 3) روش ها، تکنیک ها و ابزارهای حل مسئله --------- گروه چیست: کارگروهی برآورده کننده اهداف سازمان می باشد. امروزه یکی از رموز موفقیت سازمان های برتر،توجه به کار گروهی در میان کارکنان است. با وجود تمام فواید و مزایای ...

توضیحات بیشتر - دانلود 8,200 تومان

دانلود پاورپوینت بررسی راهکارهای توسعه گردشگری با استفاده از مدل swot در روستای نسر

دانلود پاورپوینت بررسی راهکارهای توسعه  گردشگری با استفاده از مدل swot در روستای نسر «روستاي نسر» از روستاهايي است که در جنوب شرقي بخش جلگه رخ واقع شده است. از نظر موقعيت جغرافيايي شمال اين روستا به سمت رباط سفيد و بخش احمدآباد مشهد است و از جنوب به شهرستان زاوه و از شرق به شهرستان فريمان و از سمت غرب به مرکز بخش جلگه رخ و شهر کدکن مي رسد وجمعیت آن نزدیک به 3400 نفر می باشد.اين روستا از نظر آب و هوا سردسير و از نظر درآمد و اشتغال در سطح متو سط مي باشد.« ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,300 تومان

آخرین محصولات فروشگاه